Какво трябва да купя,аз като кръстница на един бебок!

  • 1 393
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 370
Здравейте момичета!Надявам се да можете да ми помогнете със съвети и от ваш личен опит!Благодаря ви предварително!
п.п.Не съм сигурна,че темата ми е за тук и ако е така предварително моля за извинение!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 328
Дрешка и златно кръстче /последното е добре да се освети предварително или по време на приемане на кръщението/.

# 2
  • Мнения: 61
По принцип кръстниците купуват всичко, за дрехите имам предвид.Всичко с което ще бъде облечено детето,включително и хавлия или кърпата с която повиват детето след като го изкъпят.Купуват и кръстчето.Поне така беше при нас.Кръстника на детето ни купи кръстче с верижка,дрехите и хавлията.Такива са традициите,но вече май всичко се договаря предварително между двете страни.

# 3
  • Мнения: 2 936
както се разберете  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 845
И сапун

# 5
Кръсницата  ни купи всичко, дрехи и много други подаръци, дори ни подари триколка.

# 6
  • Мнения: 1 650
пепелник за пури с хубав хюмидор, фласк (пълен(

# 7
  • Мнения: 1 546
Аз купих дрешки, хавлия и златно синджирче с кръстче. Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
Бельото на детето, дрешки, кърпа за церемонията.

# 9
  • Мнения: 493
миналата година ставах кръстница и купих всичко
 ( дрехи, всички неща за църквата , хавлия и златно кръсче на синжирче)
но традицията е детето да се облече с нова не носена дреха купена от кръстницата

# 10
  • Мнения: 3 926
Всъщност идеята е детето да излезе преоблечено от глава до пети, както излиза обновено от вярата. Така че кръстницата трябва да купи всичко. Разбира се в днешно време често се случва майката да си купи каквото харесва, а кръстницата да даде паричките, или просто да се разберат кой какво да купи. НО е добре да има кръстче. Не е задължително да е на синджирче. Просто е хубаво детето да има осветено кръстче от кръщенето.
Хавлията и сапуна са задължителни. Някъде искат два сапуна - един за попа (по време на кръщенето) и един да остане за църквата. Хавлиите май също са две - една, която остава при детето (може да му купиш халатче или по-голяма хубава хавлия) и една по-малка за църквата.
На място ще купиш и свещи, но ако искате може да си купите голяма бяла (като сватбените) свещ, която после остава за детето.

# 11
  • Мнения: 370
Много ви благодаря за отговорите момичета! Hug Hug HugПомогнахте ми много!
Патиланец печен  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 4 358
Аз купих дрешки, хавлия и златно синджирче с кръстче. Wink

Точно като нашата кръстница - ритуала е такъв, ако разбирасе искате да спазите традициите.Идеята е ,че новопокръстеното дете чрез новите дрехи и измито се явява пред Бог чисто и без грехове или нещо подобно - спазихме ритуала но в обяснението хич ме няма.
Иначе ако не държите на тези неща - както се разберете с кръстниците.Нашите така държаха те - всичко да купят.

# 13
  • Мнения: 261
Значи по принцип - както се разберете. НО баба казваше, че задължителни са кръстче, хавлия и обувки. Нашата кръстница купи всичко: бельо, чорапки, обувки, блузка, панталон, жилетка, синджирче с кръстче и хавлия. Не даваше и дума да се каже по въпроса за покупките. Аз бях взела кърпа и сапун за попа в църквата. Там трябва да се пита, защото единия път ми искаха бутилка олио и китка цветя, а втория път не.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Каквото се разберете  Peace Аз купих икона, която осветихме в манастира и сандалки, от които имаше нужда детето в момента.

Общи условия

Активация на акаунт