За границите при изследванията за захар

  • 1 006
  • 7
  •   1
Отговори
Направих си изследване за гликиран хемоглобин и на едно листче са ми написали 6.1.Явно това е резултата,тези дни ще отида на лекар да ми обясни какво значи този резултат,но ми е неспокойно и ако някоя от вас може да ми каже дали е високо или не,ще съм много благодарна.  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 488
До 6,4 % е нормално, според тези референтни стойности Simple Smile

# 2
# 3
Благодаря за информацията.Явно съм в някакво гранично състояние и ще се изяснят нещата в последствие. Peace

# 4
  • Мнения: 2 732
На границата си .Пиши после какво са ти казали  bouquet

# 5
Аз като прочетох някои неща ми се струва, че може да има значение и това, че през последната седмица доста съм намалила храната.Така се случи, че не ми остава време да ям,пък и не се сещам и незнам дали това оказва влияние.Лошото е,че ако започне да се вдига тази захар ще ми попречи за забременяване.

# 6
  • Мнения: 2 697
Направих си изследване за гликиран хемоглобин и на едно листче са ми написали 6.1.Явно това е резултата,тези дни ще отида на лекар да ми обясни какво значи този резултат,но ми е неспокойно и ако някоя от вас може да ми каже дали е високо или не,ще съм много благодарна.  bouquet

Luckyio,

Имай предвид, че има значение къде са ти правени изследванията, тъй като се работи с различни реактиви. Обикновено освен получената стойност на показателя, има и таблица на референтните стойности, които са различни при различните реактиви. С други думи, ако е правено изследването в частна лаборатория, а не в болницата, където работи лекарят ти, следва да искаш информация за референтните стойности в конкретната лаборатория.

Що се отнася до самата стойност и връзката с намаленото хранене, доколкото знам гликираният хемоглобин показва движението на захарта за определен период, така че не се влияе чувствително от намалено хранене за една седмица. Това е и разликата с обикновеното изследване за кръвна захар - то показва само какво е положението в конкретния момент на изследване. Ако планираш забременяване е добре да намалиш захарта наистина известно време преди забременяването. Иначе рискът за гестационен диабет е значителен. Успех!

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм чувала за такъв показател... но очевидно ти е в норма. Пиши какво са ти казали.

Общи условия

Активация на акаунт