Ох, тези кътници!

  • 25 136
  • 13
  •   1
Отговори
  • До моста на реката
  • Мнения: 62
Здравейте МАМИ! Моята дъщеричка Петя от 4 дни е с температура 38-39градуса.Няма нищо друго,нито кашлица,нито сополки.Забелязах обаче,че долу в дясно венеца и е много набъбнал и зачервен.Ходихме при доки и тя каза,че темп. е от излизащите кътници.Всички други зъбчета и излязоха без никакъв проблем,а сега...При вашите дечица как беше?Толкова ли трудно излизат тези кътници или при нас е така?Споделете,че доста се притеснявам вече!!!

# 1
  • Мнения: 524
Кътниците са по-болезнени, още никое бебе не е казало, кои зъбки го болят повече, но щом сте ходили на лекар и няма нищо обезпокоително, не се тревожи. Голямото ми дете вдигаше температура при излизането на всеки кътник, малката е по-спокойна. Успех.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Кътниците наистина излизат трудно. Дъщеря ми сега се мъчи с последните два, останалите зъби излязоха лесно.

Но аз продължаван да не вярвам, че е възможна продължителна и висока температура от зъби. Според мен е вирус.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Температура 39 градуса не ми се вярва да е от зъби!Следи детето!

# 4
  • Мнения: 5 026
Температура 39 градуса не ми се вярва да е от зъби!Следи детето!
Подкрепям  Peace Така са казвали и на мен-чак такава Т не може да е от зъб. Но знае ли се,всяко дете си е индивидуално.

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 726
мойте вдигаха температура при никнене на зъб но еднократно, за няколко часа...4 дни си е много. ти си познаваш детето, ще разбереш ако се разболява.

# 6
  • Мнения: 8 242
Тони е със сополи от 3 седмици вече заради тия (пред)кътници. 2 излязоха, 3тия почти проби, ама 4тия още зор дава  Rolling Eyes
На лекар ходихме 100 пъти да го слушат и да го гледат - е нищо му няма.. само разни капки изписват, които никакъв ефект  Tired
И си чакаме зъбитееееееее

# 7
  • Мнения: 192
Температурата винаги е обезпокоителна и е сигнал,че в организма на човек нещо не е наред.При никнене на зъбите организма отслабва ,особено в такива периоди при смяна на сезона и появата на разни грипни вируси.Имунната система на малките деца сега се изгражда и затова е добре да се дават и мултивитамини за подсилване.Дъщеря ми е на 2г.7м. и при никненето на всеки кътник е неспокойна/кисела/ докато не пробие зъба и вдига температура,има сополки.Дори и през лятото.Наблюдавайте дали има и други симптоми,който биха Ви разтревожили.
Прекрасен ден на всички мами и малки и големи слънца.
  love001

# 8
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
На моята дъщеря при избиването на един кучешки зъб шест дена не свали температура от 38 градуса. Всъщност я сваляше само като и давах Панадол и после пак я вдигаше. Аз редувах сиропите, защото един не може да се дава повече от три-четири дена. И нашата док каза, че е от зъбите и наистина се оказа права. След шест дена детето спря да реве, спря и темп. Но за всеки случай не го изпускай от очи. А и предвид този сезон, внимавай да не се окаже вирус.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 132
И нашата док каза, че е от зъбите и наистина се оказа права. След шест дена детето спря да реве, спря и темп.

И как педиатрите разбират дали температурата е от зъби, а не от вирус. Има вируси, които протичат само с Т.

Зъбите са дежурното обяснение и на Джи Пи-то на дъщеря ми. Затова като е болна я водя на друг лекар.

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
На мен ми звучи като вирус. 

# 11
  • Мнения: 3 146
Не е възможно да е от зъбите, защото ако беше от тях, би трябвало да е единична и да спадне, но щом я задържа, значи е вирус.

# 12
  • До моста на реката
  • Мнения: 62
Здравейте,МАМИ!Два дена не можах да пиша,защото бях много притеснена с малката!Проблема ни се оказа единствено и само от зъба!!!В Петък сутринта Петя се събуди с изцапана устичка и палче(тя си лапа палчето като спи) с нещо кафеникаво.Веднага се обадих на моя позната стоматоложка и тя ме успокои,че явно е имало събрано хематомче във венеца и сега е изтекла кръвта.И наистина температурата и спадна.По неин съвет започнахме антибиотик и мажа с Calgel.Вече сме по-добре.Още мрънка и не яде както трябва,но явно още я боли венеца.

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Здравейте,МАМИ!Два дена не можах да пиша,защото бях много притеснена с малката!Проблема ни се оказа единствено и само от зъба!!!В Петък сутринта Петя се събуди с изцапана устичка и палче(тя си лапа палчето като спи) с нещо кафеникаво.Веднага се обадих на моя позната стоматоложка и тя ме успокои,че явно е имало събрано хематомче във венеца и сега е изтекла кръвта.И наистина температурата и спадна.По неин съвет започнахме антибиотик и мажа с Calgel.Вече сме по-добре.Още мрънка и не яде както трябва,но явно още я боли венеца.

Милата душичка, дано бързо премине болката сега. Добре, че не е нищо по- сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт