Нормално ли е да изяжда толкова много?????????

  • 687
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Моето "зверче"  откакто зе захранваме , вече от около 20-тина дни, хапва си добре пюренца и каши, но проблема е , че като изяде пюрето 125гр. и се започва един ревввввв  , иска мляко.Съответно аз правя 60 мл, колкото да си дояде и той си ги изяжда и пак реве, правя още два пъти по 30 и вече ида реве и да не реве не давам повече! Е това нормално ли е, според вас?  .Та значи събират се 125 гр., пюре и около 120-140 мл., мляко!!!  Незнам кое да спра млякото или пюрето? То да ви кажа, къде ще му излезе края и пюре и мляко, не само от финансова гледна точка, но и заради стомахчето му, нормално ли е това? Иначе, ако си изяде 150-180мл мляко нщата се кротват и толкова, но яде ли нещо друго и да дам малко мляко след това, елате да видите какъв рев настава! Е това е от мен за сега, дано някоя мама от захранващите вече да сподели как е при нея! Лек ден и много усмивки!

# 1
  • Мнения: 1 006
Защо не пробваш да дадеш по-голямо бурканче с пюре?Например от 190 гр.Ние на вашата възраст ядяхме над 150 гр. пюре.

# 2
  • Мнения: 139
Ние също се захранваме на обяд и след това давам на сина си да суче. Понякога веднага след пюрето, а друг път - час, час и половина след това. Всичко зависи от него. Не мога да ти кажа какво количество изяжда, тъй като не знам колко суче, но всеки ден е различно май...
Противно на повечето писания тук и там мисля, че ако детето има нужда от нещо, то просто си го иска. Може би ако се ръководиш от него ще е най-добре за самото дете, а и твоите чуденки ще намалеят Grinning

# 3
  • Мнения: 481
Аз също давам пюренце на обяд като напълно изместих млякото.Трябва да ти кажа че в началото давах по малко дкоато не стигнах 125гр.,след което като го изяде и се сърдеше.Но го залъгвах с биеброн.Това го правя,защото смятам че сме много лакоми.Когато давам Ам правя по 150вода и то става 180-190мл....което според мен е добре...но след като свърши веднага пъхах биба, защото много се сърдеше и искаше  още.Един ден реших да опитам да направя 200мл...да видим колко ще изяде Thinking.пресуши шишето до дъно.Е..?Осъзнах че колкото и да му дам няма да хартиса,тоест ще изпие всичко и 300мл да му направя...Само споделям и не давам съвет,тъй като при всяко бебе е различно,но ако не контрлоирам нещата, можем да станем слонче или пък доста да се натовари стомахчето Rolling Eyes

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давай му от по големите пюренца. Явно му харесват. feeding

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
И на моят син не му стигаха 125 гр. Давах му 190 гр. пюрета и имаше мир. Не дохранвах с мляко, ако много реве ползвах залъгалка.

# 6
  • Мнения: 1 467
Винаги давам на Емма колкото й де яде, дори не използвам грамажи. И съм супер спокойна, според мен, това са излишни тревоги.

# 7
  • Мнения: 667
При моя син има подобен проблем, но вечер. След като си изяде супата, му давам АМ - то и аз като теб му давах уж да си дояжда, но се почва такъв ужасен рев...Вече му давам пълно шише - надявам се да спре, ако му е в повече и да му остане. Почти никога не му остава. Е, аз намалих супата, за да не преяжда, защото ми се струва, че се е пристрастил към вечерното шише АМ.

Общи условия

Активация на акаунт