Среднощна есенна соната.

  • 2 988
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 268
"Кажете за есента. Как ви идва?
Носталгична, изстудяваща, влажна и тъжна или фокусираща последните слънчеви лъчи преди зимата?
Пускайте картинки, пишете, поплаквайте".

Идва ми нанагорно, но не колкото зимата  Confused
Изстудяваща и влажна - да. Не ми харесва.
Пускам една снимка на Лулуто, която обожавам; изразява самотата, неразбираемото и неповторимото в есента.


Блонди,страхотна снимка!Много въздействаща!На мен обаче ми действа положително на настроението.Обичам есента,мирисът на пушек незнайно от къде,есенното слънце,което не те уморява като лятното,красивата премяна на дърветата,детската глъч по улиците,рождените дни на дъщеря ми и мъжът ,които са през една седмица в края на октомври.

# 61
  • Мнения: 11 314
Ето ви малко есен през моите очи, пардон - камера



Любимият ми сезон. Не мога да се наситя на особения въздух пълен с толкова аромати на узрели плодове, на ожънати ниви, на падаща шума, на лека мъгла, на печени кестени...
Отнесох се

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Падне ли първия есенен дъжд все едно студен душ поръсва земята - улиците се изчистват от летните прахоляци и от туристи, телата са тонизирани от студените капки, стъпките са забързани.
Свързвам есента и с новия цикъл, може би идва от спомените за училище, и миризмата на прясно боядисани училищни стаи.

# 63
  • Мнения: 3 268
Наскоро четох нещо интересно,че през есента хората срещат своите половинки.След мимолетните летни флиртове и "любови",през есента хората са изострили сетивата си в намирането на сродна душа,човек,който ни пасва освен сексуално,и интелектуално,човек на когото може да родим дете.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 750
Чета ви и си мисля как пролетта разбужда хормони и тела, а есента - душата. Дали внася покой или тъга, все  пропълзява някъде из коридорите на съзнанието.  

При мен по-скоро е замисляне, вглъбяване, съзерцание.
Пролетта събужда душата ми, есента я смирява и гали.
А тялото, то се съобразява с душата Wink

Наскоро четох нещо интересно,че през есента хората срещат своите половинки. ... през есента хората са изострили сетивата си в намирането на сродна душа, човек, който ни пасва освен сексуално, и интелектуално, човек на когото може да родим дете.
За мен това твърдение е в пълна сила. Замислих се, че повечето ми сериозни влюбвания са били през есента  Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 163
Есен-при мен идва с малко тъга,този сезон ми е най-тъжният без причина

Общи условия

Активация на акаунт