Телефонът...умира!!!

  • 3 047
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Бил Гейтс обявил смъртта на стационарния телефон.
http://www.dnes.bg/article.php?id=42657

Отиде си една епоха!  Cry Cry Cry
Ще разказваме на децата и на внуците за онова дрънчащо пластмасово нещо и за странната тел, която излизаше от него и си я увивахме около пръстите...
За това колко беше готино да седнеш на дивана с подвити крака и да говориш, говориш...а слушалката да ти оставя синка някъде между ключицата и ухото...
А колко беше забавно да въртиш циферблата...правиш кръгче - пускаш, правиш кръгче - пускаш...а той прави...дзззззъъът...дзззззъъът...
Или пък за "Алоу! Кого търсите, моля? Един момент..........Ехо, Цонкееее....търсят те по телефона"..."Няма я Цонка, по-късно се обадете!"

Ех, отиде си една епоха! Cry Cry Cry
/За мен доста отдавна...аз стационарен телефон не ползвам от 4 години, между другото! А сега така ми прилипсва!/ Mr. Green

# 1
  • Мнения: 5 539
И на мен ми залипсваха телефоните с шайби. Особено очарование се криеше в това да набереш номера ръчно цифра по цифра.
Наистина, една епоха си отива Sad

искам джиесем с шайба Mr. Green

# 2
  • Мнения: 139
В къщи стои като мебел, само му забърсвам праха Grinning
Е, ще запазим по един екземпляр да го показваме на внуците Grinning

# 3
  • Мнения: 1 149
Колко хубави спомени имам с тизи шайби......чак и на мен ми стана мъчно

# 4
  • Мнения: 2 013
 newsm78 И аз не съм ползвала стационарен телефон вкъщи от 2003 г. Имам един номер, от който трябва да се откажа най-накрая, но ме мързи. Остана на мое име и го ползват купувачите на предишния ни апартамент... Не ми и хрумва да си вкрарам БТК вкъщи!


А спомените.... Заспивала съм след 4-часов разговор с един приятел по нощите през 80-те... Както си спомня още -  в един момент чул равномерно дишане и леко похъркване. Имаше си своето очарование. Сега не можеш да се скриеш от никого.

# 5
  • Мнения: 2 013
А някой от вас виждал ли е на живо телефон с "манивела" или както се казва онуй нещо, дето се върти, за да се набере централата в съседното населено място, откъдето да направят връзка с търсения номер? Аз да, в едно село близо до границата със Сърбия, преди има няма 20 г.

# 6
  • Мнения: 2 792
 Романтиката на носталгията е  да има с какво да шашкаме новото поколение, трудно се възприема, че бленуваното може да бъде готово полученото, липсва революцията и чакането, все пак.
 Децата ни пък може да се влюбени в мишката и в онези кликвания, да си отвориш страницата(те и мишките са на доизживяване вече, всъщност )  или на нещо друго не разбираемо за нас...каквото и да си говорим Вапцаров е прав, романтиката е в моторите.

# 7
  • Мнения: 27 524
...каквото и да си говорим Вапцаров е прав, романтиката е в моторите.

Уф, прав, да, любим ми е, ама толкова е тъжно...  Cry

# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тъжно е, но в нашите условия скоро няма да умре.
Вчера в една тема засегнахме въпроса за повечето български села, на които прилагателното 'китни' изобщо не приляга.
Какъв интернет, там още си мечтаят точно за телефон Tired
Което пък в 21-ви век звучи още по-тъжно.

# 9
  • usa
  • Мнения: 2 113
А някой от вас виждал ли е на живо телефон с "манивела" или както се казва онуй нещо, дето се върти, за да се набере централата в съседното населено място, откъдето да направят връзка с търсения номер? Аз да, в едно село близо до границата със Сърбия, преди има няма 20 г.

аз. с работеща "манивела" - преди мнооооооого, мноооого години,  на село - телефона на баба и дядо(ама че съм стара  ooooh!). телефонът в дома на родителите ми е също с манивела, но тя не работи по предназначение, механизма вътре е сменен.

# 10
  • Мнения: 6 991
Хм...Аз действително не съм ползвала с години телефон с шайба...Само едната ми баба има. Трябва да запазим един наистина...Както пазим пишещата машина, старото радио с грамофон  Grinning

# 11
  • Мнения: 110
От години не ползвам стационарен телефон. Сещам се като тинейджър как се криех под юргана с телефона  и говорех с часове с приятелката ми с която се бяхме разделили преди час. Ех спомени!!!

# 12
  • Мнения: 3 405
Отдавна не ползвам стационарен телефон у дома.
В офиса ползвах, нали е с факс.
На мама телефона все още е с шайба, но и тя не го ползва, стои като реликва. Има и една ЕлКа (електронен калкулатор) на ток и с лампички на дисплея, голяма е колкото лист А4 формат. Грамофонът се опитахме да го пуснем, но игличката е повредена, дали някъде продават иглички за грамофон? Thinking

# 13
  • Мнения: 335
Кой днес ще ти разбере вица, дето вместо "Грешка", казваш на този отсреща:

"Сбъркали сте дупката".




ПП Скоро правиха опита с яйцето между два включени мобилни телефона - изпича се за няколко минути.
"И в живота е така", само дето между телефоните (в живота) са главите ни.

# 14
  • Мнения: 2 161
Аз от известно време използвам стационарният телефон само като връзка с АДСЛ.Изобщо не провеждам разговори от него.

# 15
  • Мнения: 1 629
Знам че трябва да го разкарам, изобщо не говорим по него, само си плащаме абонаментната такса. Сърце не ми дава, някак ще се чувствам 'без телефон' Grinning

# 16
  • Мнения: 46 437
Сега ще местим домашния ни в офиса, вкъщи не го ползваме  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 002
все още си говоря с часове , обичам да заседна в дълги разговори ..

# 18
  • Мнения: 1 134
Благодарение на споменатата грешка с дупката, се запознахме със съпруга ми... Дори мобилния да ми го имплантират в изкуственото чене, след години, пак ще имам такъв апарат на видно място в дома си.  Laughing

# 19
  • Мнения: 46 437
Кой днес ще ти разбере вица, дето вместо "Грешка", казваш на този отсреща:... ПП Скоро правиха опита с яйцето между два включени мобилни телефона - изпича се за няколко минути.
"И в живота е така", само дето между телефоните (в живота) са главите ни.

Ти винаги ли говориш с 2 мобилни едновременно  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 25 447
Имам и ползвам, макар и рядко.
Докато не въведат почина при смяна на оператора да се запазва номерът, стационарният е единственият сигурен начи да се осъществи връзка с човек, на който си загубил мобилните следи.  Peace

# 21
  • Мнения: 335
Кой днес ще ти разбере вица, дето вместо "Грешка", казваш на този отсреща:... ПП Скоро правиха опита с яйцето между два включени мобилни телефона - изпича се за няколко минути.
"И в живота е така", само дето между телефоните (в живота) са главите ни.

Ти винаги ли говориш с 2 мобилни едновременно  Rolling Eyes

Аз - не.
Но вчера ми се случи за разнообразие да пътувам с хлапето в автобус.
И моята, и неговата глава бяха между работещите мобилни телефони на няколко отворени девойки, един младеж и една пенсионерка (ако съдя по възрастта).

Много ти е оригинално изказването.
Само в автобус дето може да не си се возила напоследък в София. Към 9.00 или 4-5 часа след обед.

# 22
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ползвам често - обичам да говоря по домашния, а не по мобилния  Peace Според мен няма да "умре" скоро  Naughty

# 23
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Аз си го ползвам много редовно , не съм си и помисляла, че може да изчезне скоро.
Мисля, че ще има един период още от поне десет години, в който ще си се ползва активно.
Тоя Бил Гейтс да духа супата, писнА ми от него  Joy
Явно снощи като прочетох темата съм се впечатлила, та сънувах цяла нощ как въртя шайбата но един телефон, ама нещо беше разбрицана, та голям зор  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 46 437
Холограма, за щастие рядко ми се налага да ползвам автобус. И доколкото знам при опитът телефоните се държат непосредствено до яйцето, а не на 1 метър от него, освен това е без черупката (респективно черепа  Mr. Green).

А белтъкът се опича и от топла водица, изпробвано (неуспешен опит с маска за коса  Whistling), но това не би те спряло да се къпеш, нали  Laughing

И все пак основното е, че нямам пиленца в главата, за които да се тревожа  Blush 

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз пък си ползвам и стационарен Crossing Arms Дреме ми за Бил Гейтс.

# 26
  • Мнения: 189
От 4 год. не ползваме стационарен телефон.Толкова сме свикнали без него,че имам чувството,че ако в този момент имаме и звънне,направо ще се стресна и ще подскоча.Спомням си,когато бяхме деца,как на комшийчето,родителите заключваха телефона.Слагаха едно малко катинарче между шайбата и скобичката,която я държи и така тя не можеше да се върти и да набира тел. номер.На друга моя приятелка пък,направо махаха цялата шайба.Техните си мислеха,че тя не звъни,обаче...не знаеха,че си намери друга шайба и когато си искаше я завиваше и си говореше без никакви проблеми.Ех,какви времена бяха и колко пъти сме си правили бъзици по тези ,че и по уличните телефони35:

# 27
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Съгласна съм с мнението че идва краят на стационарния телефон. В къщи го ползваме единствено защото сме сложили слушалка и можем да се разхождаме с телефон в ръка. И то ако наблизо няма мобилен телефон. Отдавна отвикнахме да говорим застопорени на едно място (пр. прави в коридора). Да не говорим че не виждам смисъл да звъня на домашен телефон и да се чудя дали ще ми вдигне правилния човек и дали изобщо някой ще вдигне.

# 28
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Предпочитам стационарния пред мобилния, пък и по-добре се чува човек. Мобилните като качество са зле в много случаи, но незаменими в движение ...

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 212
От 4 год. не ползваме стационарен телефон.Толкова сме свикнали без него,че имам чувството,че ако в този момент имаме и звънне,направо ще се стресна и ще подскоча.Спомням си,когато бяхме деца,как на комшийчето,родителите заключваха телефона.Слагаха едно малко катинарче между шайбата и скобичката,която я държи и така тя не можеше да се върти и да набира тел. номер.На друга моя приятелка пък,направо махаха цялата шайба.Техните си мислеха,че тя не звъни,обаче...не знаеха,че си намери друга шайба и когато си искаше я завиваше и си говореше без никакви проблеми.Ех,какви времена бяха и колко пъти сме си правили бъзици по тези ,че и по уличните телефони35:

Хихихих, и на моята приятелка техните заключваха телефона в шкафа. После пък баща и донесе телефон с ключе - някак се заключваха бутоните. Дааааааа, ама ние набирахме с черното копче - като го натиснеш бързо колкото пъти искаш, се набираше съответната цифра. После пауза и набираш следващата Crazy

# 30
  • Мнения: 1 172
Аз пък си ползвам и стационарен Crossing Arms Дреме ми за Бил Гейтс.

И аз така.


Например, много често ми се налага да се обадя у нас, или у родителите ни, или в дома на сестра ми. Не ми трябва някой конкретен човек, на който да звъня на мобилния. А ми трябва някой, който в този момент си е вкъщи: ако трябва да оставя или взема някакъв багаж, ако трябва някой да провери дали еди-кое си е там или да ми издиктува някой номер/модел на уред и такива ми ти работи. По подобни поводи звъня винаги на домашен телефон. Така си спестявам разговори с по 2-3ма души, след които се оказва, че никой не е у тях си и не може да ми свърши услугата, но пък съм запозната с плановете на всички Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 5 924
Бил Гейтс да си гледа работата - тук до мен има точно телефон с шайба... Mr. Green А и винаги, когато имам възможност, ще предпочета "кабелен" телефон пред мобилен или слушалка - не ми харесва идеята да се облъчвам излишно... Wink

# 32
  • Мнения: X
Хихихих, и на моята приятелка техните заключваха телефона в шкафа. После пък баща и донесе телефон с ключе - някак се заключваха бутоните. Дааааааа, ама ние набирахме с черното копче - като го натиснеш бързо колкото пъти искаш, се набираше съответната цифра. После пауза и набираш следващата Crazy
А стига бе!!! Невероятно! Верно ли става?  Shocked

# 33
................

ПП Скоро правиха опита с яйцето между два включени мобилни телефона - изпича се за няколко минути.
"И в живота е така", само дето между телефоните (в живота) са главите ни.

Апропо, замисляли ли сте се какво неволно причиняваме на децата си като още от ранна детска възраст ги подлагаме на въздействието на вредните излъчвания, които неизменно съпътстват мобилните телефони. Напоследък по цял свят се е надигнал вой срещу този вид комуникации ... макар че, съгласна съм, ужасно улесняват живота. Аз самата също имам 2, но са обезопасени.
Наскоро чух, че в Австрия са гласували закон, който забранява продажбата на такива устройства без съответния неутрализатор на вредните излъчвания или друг вид обезопасяващо аксесоар.
Аз самата хвърлих мобилния в момента, в който разбрах, че съм бременна.  #Crazy След като родих, гледах да държа телефона максимално далеч от количката на дъщеря ми. За щастие най-после си реших проблема, като го съоръжих със съответните усройства и сега съм сравнително по-спокойна.

# 34
  • Мнения: 335
... непосредствено до яйцето, а не на 1 метър от него...

Ако с теб се засечем в някой софийски автобус, без да разбереш даже ще се сродим, толкова ще си станем близки. Нежали да сме на 1 метър един от друг.

Едва ли единствено аз мисля за яйцето при опит да се кажа, да сляза или просто да пребивавам в софийски автобус в споменатите часове.
Но и едва ли ще навъртя 14 000 мнения за обяснения, докато ми одобриш писмото.
Бъди рахат.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 924
qhnalametlata, какви са тези обезопасяващи устройства? Rolling Eyes

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 212
ние набирахме с черното копче - като го натиснеш бързо колкото пъти искаш, се набираше съответната цифра. После пауза и набираш следващата Crazy
А стига бе!!! Невероятно! Верно ли става?  Shocked

Аха Laughing Проверено е многократно. Но само за аналогови централи. Пък те такива май не останаха вече.

# 37
  • Мнения: 2 759
Бил Гейтс да си гледа работата - тук до мен има точно телефон с шайба... Mr. Green А и винаги, когато имам възможност, ще предпочета "кабелен" телефон пред мобилен или слушалка - не ми харесва идеята да се облъчвам излишно... Wink
                   Peace

# 38
qhnalametlata, какви са тези обезопасяващи устройства? Rolling Eyes

Има ги най-различни. Алуминиеви неутрализатори, матрици ... основно разработки от Русия. Аз като проучих полека-лека какво се предлага на пазара, се спрях на продукцията на лаборатория Инфотех, защото техните като че ли имат най-голяма степен на обезвреждане на вредните излъчвания и съотношението цена/% на обезвреждане май е най-добро.
Ако някой иска повече подробности, ще проуча по-детайлно въпроса. Пишете ми на лични или ме намерете в кюто.

# 39
  • Мнения: 4 841
Грамофонът се опитахме да го пуснем, но игличката е повредена, дали някъде продават иглички за грамофон? Thinking

В антикварните магазини - но не в елитарните такива, а в малките забутани магазинчета тип "сбирщайн"; там съм намирала и винилови плочи, и ленти за онези стари прожекционни апарати, които прожектират на стената... А и продавачите пред "Александър Невски" могат да ти намерят каквото си поискаш, ако им обясниш точно за какво става дума.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 209
Като стана дума за шайби, ето ви мобилен с шайба http://mobilebulgaria.com/news/view.php?id=6943
За съжаление е само 'концепт"

# 41
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Като стана дума за шайби, ето ви мобилен с шайба http://mobilebulgaria.com/news/view.php?id=6943
За съжаление е само 'концепт"


Аууууу, че е сладур това Laughing

# 42
  • Мнения: 62
А някой от вас виждал ли е на живо телефон с "манивела" или както се казва онуй нещо, дето се върти, за да се набере централата в съседното населено място, откъдето да направят връзка с търсения номер? Аз да, в едно село близо до границата със Сърбия, преди има няма 20 г.

И аз съм виждала телефон с манивела близо до границата със Сърбия преди няколко дни!  Sunglasses

# 43
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 818
Като стана дума за шайби, ето ви мобилен с шайба http://mobilebulgaria.com/news/view.php?id=6943
За съжаление е само 'концепт"

много е готин! искам такъв!!!

# 44
  • Мнения: 3 674
Даааа,имаше си романтика верно с шайбата.... Heart Eyes Нямаш търпение да се прибереш в къщи и да седнеш на диванчето с телефонче в ръка. А и  освен ромнтиката си е и  по-безвреден...поне  няма вредно  електромагнитно излъчване Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 2 161
Шайбовите телефони бяха много вредни за дълги лакирани нокти.Аз въртях шайбата с химикал.

# 46
  • Мнения: 10
Кой днес ще ти разбере вица, дето вместо "Грешка", казваш на този отсреща:

"Сбъркали сте дупката".




ПП Скоро правиха опита с яйцето между два включени мобилни телефона - изпича се за няколко минути.
"И в живота е така", само дето между телефоните (в живота) са главите ни.

Някои хора обичат да гледат много клипове в нета и от всичкото на горе им вярват на глупостите.С един приятел сме го правили,яйцето стоя между два мобилни телефона половин час,а по средата на опита сложихме да го облъчва радиостанция с мощност 5 вата.И какво се получи - на яйцето му нямаше нищо.Тъйче докато не ги пробвате тези опити вкъщи не заблуждавайте хората.

# 47
# 48
  • София
  • Мнения: 5 604
Като стана дума за шайби, ето ви мобилен с шайба http://mobilebulgaria.com/news/view.php?id=6943
За съжаление е само 'концепт"
много е сладък!

# 49
  • Мнения: 335

Някои хора обичат да гледат много клипове в нета и от всичкото на горе им вярват на глупостите.С един приятел сме го правили,яйцето стоя между два мобилни телефона половин час... на яйцето му нямаше нищо...

Може да зависи и от яйцето  Simple Smile...
Нямам приятели, които да са опитвали в домашни условия с техни яйца. Предоверявали са се като мен на публикации в СМИ.
С извинение към академичната форумска общност, давам една съвсем научнопопулярна отпратка:
http://technology.actualno.com/news_97224.html

# 50
# 51
  • Мнения: 3 674
Еееее това е  калъфа за GSM  hahaha  Мисля че е много практичен.... Joy Joy Joy

# 52
  • Мнения: 10

Някои хора обичат да гледат много клипове в нета и от всичкото на горе им вярват на глупостите.С един приятел сме го правили,яйцето стоя между два мобилни телефона половин час... на яйцето му нямаше нищо...

Може да зависи и от яйцето  Simple Smile...
Нямам приятели, които да са опитвали в домашни условия с техни яйца. Предоверявали са се като мен на публикации в СМИ.
С извинение към академичната форумска общност, давам една съвсем научнопопулярна отпратка:
Какво значение има яйцето,нивкво!Стига сте вярвали на писаници в нета и пресата а го пробвайте у дома си.
http://technology.actualno.com/news_97224.html


# 53
  • Мнения: 335
Опитай да поправиш бъркотията с цитатите в отговора си, kocinka.

Че яйцата станаха на омлет.
Не правете това у дома си, не и с ваши (или на приятелите ви) яйца.

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 17:59 от Холограма

# 54
От 4 год. не ползваме стационарен телефон.Толкова сме свикнали без него,че имам чувството,че ако в този момент имаме и звънне,направо ще се стресна и ще подскоча.Спомням си,когато бяхме деца,как на комшийчето,родителите заключваха телефона.Слагаха едно малко катинарче между шайбата и скобичката,която я държи и така тя не можеше да се върти и да набира тел. номер.На друга моя приятелка пък,направо махаха цялата шайба.Техните си мислеха,че тя не звъни,обаче...не знаеха,че си намери друга шайба и когато си искаше я завиваше и си говореше без никакви проблеми.Ех,какви времена бяха и колко пъти сме си правили бъзици по тези ,че и по уличните телефони35:

Хихихих, и на моята приятелка техните заключваха телефона в шкафа. После пък баща и донесе телефон с ключе - някак се заключваха бутоните. Дааааааа, ама ние набирахме с черното копче - като го натиснеш бързо колкото пъти искаш, се набираше съответната цифра. После пауза и набираш следващата Crazy
И аз съм го правила преди години тоя номер при заключен телефон.Много интересно как са го измислили.

# 55
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Тъжно е, но в нашите условия скоро няма да умре.
Вчера в една тема засегнахме въпроса за повечето български села, на които прилагателното 'китни' изобщо не приляга.
Какъв интернет, там още си мечтаят точно за телефон Tired
Което пък в 21-ви век звучи още по-тъжно.

Съгласна съм. Сещам се как преди години, когато бяхме по цели лета на нашата вила, цяло село разбираше кога баща ми се обажда да ни чуе, тъй като звънеше в кмеството, секретарката вдигаше, казваше на чистачката, тя на магазинерката и магазинерката на някой купувач, който идваше да ни вика. Имаше чар в тези времена.....

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 19:40 от Kalinka

# 56
  • Мнения: 319
Ей, тук е доста весело.

Съгласна съм. Сещам се как преди години, когато бяхме по цели лета на нашата вила, цяло село разбираше кога баща ми се обажда да ни чуе, тъй като звънеше в кметсвото, секретарката вдигаше, казваше на чистачаката, тя на магазинерката и магазинерката на някой купувач, който идваше да ни вика. Имаше чар в тези времена.....

Наистина си имаше чар... Някой път като ми звънне мобилния и съжалявам, че се е сетил някой да го измисли. Е, нЕма спокойствие.

# 57
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
А някой от вас виждал ли е на живо телефон с "манивела" или както се казва онуй нещо, дето се върти, за да се набере централата в съседното населено място, откъдето да направят връзка с търсения номер? Аз да, в едно село близо до границата със Сърбия, преди има няма 20 г.

Аз съм говорила по такъв. Blush
Като ученичка заминах на една вила, някъде след Перник, Брезник ли беше нещо такова. Embarassed Майка знаеше, че съм на купон в София, то и аз не знаех, че купона ще е в Брезник. Отиваме на следващия ден в пощата да й се обадя, че съм добре и лелката ми вика : " Влез в 3 кабинка, сега ще ви свържа" Като преди това й дадох номера, разбира се, та телефоните, а и самото свързване в тази поща беше от преди сума време.

# 58
  • Мнения: 2 070
Нашият в Плевен умря. И някой път като ми се наложи много ме е яд. Говори ми се по обикновен телефон. Лека му смърт.

Общи условия

Активация на акаунт