за недаването на вода на кърмаче

  • 4 532
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Моля мили мами помогнете, защото не се издържа. Моето бебе е само на кърма, кърмя го на поискване роди се 2700гр. а сега на 4 мес и половина е 7200гр. смятам да го захраня след 6 навършени месеца и тогава да започна да  му давам вода. Проблема е че имам големи проблеми с близките ми, кажете ми моля ви как да се аргументирам като при това те не признават Американската педиатрична асоциация(тяхните изследвания не били правени за нашите географски ширини!).
Побъркаха ме вече, според тях съм щяла да навредя страшно много на бъбреците му като не му давам вода, постоянно ми натякват, че организма не можел без вода, как те пиели постоянно вода(а всъщност не пият-пият Кола )Не било правилно да си гледам детето по американски схеми-били пълни глупости инакрая стана така че се скарах с всички-защото те даже не искат да ме чуят.Не виждат ли детето, че расте доволно и щастливо- според тях бутчетата му били (как да ви обясня незнам)прекалено някакси изпълнени, трябвало да бъдат по-меки и като му давам вода щяли да станат и също, че бъбреците му нямало да се развият нормално и т.нат. и т.нат.
Също искам да подчертая че Валко си суче много добре, пълни памперсите много , първите 4 мес акаше по 3 пъти на ден сега  по 1 път,  няма абсолютно никакви признаци на обезводнено дете и въпреки това не мога и не мога даги убедя че съм права, писна ми вече....  #Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 12 202
     А Световната Здравна Организация ще признаят ли?
     http://www.who.int/child-adolescent-health/NUTRITION/infant_exclusive.htm
     
Цитат
   
      Initiation of breastfeeding within the first hour of life
      Exclusive breastfeeding – that is the infant only receives breastmilk without any additional food or drink, not even water
      Breastfeeding on demand – that is as often as the child wants, day and night
      No use of bottles, teats or pacifiers
      - Изключително кърмене - това означава кърмачето да получава само мляко, без каквато и да е допълнителна храна или течност, дори вода. - до шестия месец

# 2
  • Мнения: 162
 Много ти благодаря мила, но едва ли ще признаят и нея ,пък и пише на английски, а те не разбират.....

# 3
  • Мнения: 2 829
Можеш да напълниш 1 шише с вода и да го носиш със себе си. Като те питат даваш ли вода-казваш "да" и повече не обясняваш. Може също да пробваш да дадеш вода в присъствието на родата-моя Алекс направи такава отвратена физиономия и целия се потресе, та после вече никой не ми дуднеше за водата. Детето ти вече е на 4 месеца, та сега и да дадеш малко вода-няма да му навредиш, можеш да позалъжеш родата и да се помирите временно-все пак трябва да събереш сили, че като почнеш захранването почва нова битка-кога да започнеш с попарата, кога и какво трябва да яде бебето, по колко да даваш, как точно да го тъпчеш насила и т.н.  Mr. Green
 Mr. GreenЖелая ти успех! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 12 202
   Тогава използвай съветите на Яна. Щом и СЗО няма да признаят. Иначе има и българска наредба за Храни и хренене ,където също се говори за изключително кърмене до шестия месец.
   Аз затова си открих педиатърка, която подкрепя всичко това и като кажеха ама как така без вода - веднага отговарях, че педиатърката така е казала  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 947
   Кажи им, че за здравето на бебешките бъбреци най-добра е кърмата - водата напротив -
може да доведе до проблеми, особено, ако започне да пие много. Водата натоварва бъбреците,
а не кърмата. Освен това, колкото вода е изпило, толкова кърма не е изпило. Също така,
кажи им да си гледат работата - детето си е твое. Stuck Out Tongue

# 6
  • Мнения: 162
Всичко това за здравето на бебешките бъбреци и как водата по скоро натоварва ми излязоха пришки на езика да им обяснявям, а къде е тази българска наредба за храни и хранене?

# 7
  • Мнения: 19 272
Можеш да напълниш 1 шише с вода и да го носиш със себе си. Като те питат даваш ли вода-казваш "да" и повече не обясняваш. Може също да пробваш да дадеш вода в присъствието на родата-моя Алекс направи такава отвратена физиономия и целия се потресе, та после вече никой не ми дуднеше за водата. Детето ти вече е на 4 месеца, та сега и да дадеш малко вода-няма да му навредиш, можеш да позалъжеш родата и да се помирите временно-все пак трябва да събереш сили, че като почнеш захранването почва нова битка-кога да започнеш с попарата, кога и какво трябва да яде бебето, по колко да даваш, как точно да го тъпчеш насила и т.н.  Mr. Green
 Mr. GreenЖелая ти успех! Hug

много добър съвет.като бяхме в България моята свекърва все с такива бисери ме тормозеше-че не давам вода,че ще уморя детето от глад като не захранвам преди 6месеца,че не спи на възглавница.
накрая почнах да казвам това,което иска да чуе.тя и без това стоеше при бебка колкото да си поиграе с нея,така че въобще не забеляза лъжите.

# 8
  • Мнения: 629
Ох мила, положението в България е просто ужасно, а огромната част от населението е толкова неграмотна и необразована, че по-добре въобще да не засягаме темата.  Sad
Бих те посъветвала само да не отстъпваш!!! Огънеш ли се веднъж - ще ти се качат на главата! А грижите и отстояването на решенията защо правиш едно или друго всъщност тепърва започват. Хич не им се давай! Ако те зачекнат им дръпни една кратка реч, но с отвратителен тон, че и ти си на мнение, че те са пълни некадърници. Че начина, по който са ни гледали е престъпление. Че да ни тъпчат с вода, сокове, кисело мляко и да ни захранват преди още един зъб в устата си да сме имали и преди храносмилателната ни система да е готова е престъпление и глупост....Че затова нашето поколение е толкова болнаво и кекаво - понеже те са били мноооого "добри" родители (спомени алергиите, диабета и стомашно-чревните проблеми, които са типични за нашето поколение) и каквото още се сетиш в този дух... Но натърти, че ти самата никого не съдиш и не обиждаш. Съобразяваш се с факта, че ВСЕКИ РОДИТЕЛ (според информацията, с която разполага) ВЗИМА РЕШЕНИЯТА И НОСИ ОТГОВОРНОСТТА затова уважаваш правото на мнение и даваш съвет само, ако те питат. Всичко това си го премисисли в максимално стегнат вид, но го поднеси с отвратилен тон. Та да не им се занимава повече с теб. Заяви им и в прав текст, че ако те смятат да подронват авторитета ти на майка и вечно да те тормозят вместо да те подкрепят просто ще забравиш, че съществуват!!! Семейството ти в лицето на таткото и децата ти са най-важни, а останалите или ще са приятели или врагове. Само дано и таткото да те подкрепя. Това е много важно.
И въпреки, че това поведение е малко грубо при някои хора само то дава резултат. Не че ще те заобичат повече, но поне няма открито да те напад, а само ще си шушукат. Щом като не искат да те чуят и не приемат научни доводи НЯМА смисъл повече да се хабиш и да убеждаваш.
А, можеш и да попиташ многознайковците дали преварена или чешмяна вода да даваш и колко захар. И дали някой от тях може да ти докаже, че преди 60 години или 5 века някой е давал преварена вода или сок на бебетата? И да ти представи аргументирано обяснение как ли се е развивало човечеството без захарта.  Laughing
Явно, че при теб нещата с добро няма да се оправят. Дано поне като ги срежеш 2-3 пъти по този начин разберат, че или ще е на твоето или отиват "у лево"  Laughing Не че това е най-добрия вариант, но понякога е единственият възможен. Иначе след няколко години открито ще ти подронват авторитета пред детето с различни коментари и давайки и позволявайки му всякакви глезотии.
УСПЕХ!

# 9
  • Мнения: 162
Оле незнам просто,за цяла вечер съм спала 2 часа, толкова ме разстроиха тези малоумните, какво ще правя незнам.
Благодаря ти vmitkova за окуражителните думи, за сега не отстъпвам и се боря, лошото е че думите че без вода бъбреците на детето ми щяли да изсъхнат идват от медицинска сестра с бая стаж и има кой да и вярва- бащата и майка ми, много е лошо това че не искат да прочетат научни публикации и др. в които пише нешо различно от тяхното мнение. А за думите "аз  ще му топя бучки хляб в манджичка свинско със зеле и ще го захраня"на майка ми какво ще кажете аз вече вдигам ръце и биричка щяли да му дават и пушат в негово присъствие- за да свиквало детето защото съм нямала да мога да го опазя и т нат...........Защо и малоумните педиатри не започнат да четат малко за да имаме поне тяхната подкрепа.
Тази сутрин в Бон апети една педиатърка каза за недаването на вода до 4 мес възраст, дано повече хора да са гледали.

# 10
  • Мнения: 873
и на мен ми пееха да давам вода на бебка,ама тя се роди в жегите,проявяваше признаци на обезводняване и давах,ама без захар.после педито ми каза да слагам захар-заради жълтеницата и някакви ензими там.та давах малко захар-около седмица.родата остана доволна-ето педито каза и ние сме прави Twisted Evilпосле педито каза-стига вече толкова вода,за да може да си поема нужното количество кърма-казах на родата какво е казало педито и те му повярваха,щом са му повярвали веднъж Wink та сега като ме напънат за нещо-сори,ама педито друго каза,педито за това е учило,педито ще слушам аз Twisted Evilдруг е въпросът,че аз на педито му казвам-прочетох в интернет за най-съвременните тенденции и бля-бля и педито ме гледа възхитено,та чувам от него,каквото искам да чуя и после на родата-педито каза така Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 12 202
   Важното е таткото да те подкрепя. Аз лично моите родители си ги строявам. Със свекърите беше малко по-сложно, но пък тях таткото ги привика и им обясни набързо че няма и защо няма да даваме вода. Той е достатъчно подкован за това. Така проблема се реши. Смея обаче да кажа че те са доста разбрани хора и вярвам че го правеха с добри чувства, тоест те вярваха че водата е важна и се притесняваха за малките. Е сега май вече се чудят кога ще отбивам, но таткото отново е на моя страна и нямам и с това проблем  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 629
Мило, ами питай я тази медицинска сестра дали случайно знае какъв е състава на прясното мляко (все пак ние това произвеждаме, нали  Laughing), дали знае нещо за химически свързаната вода и молекулната вода. Ако само малко се запъне тогава стреляй  Laughing Прати я обратно в 5-ти клас и след това в 8-да си навакса пропуснатото по биология и химия. Пък дано да се почуства неудобно и да млъкне.
Аз за цигарите съм обявила на всички, че прекъсвам отношенията си с всеки, който дръзне да пуши в присъствието на детето ми. Хубавото обаче, е че при нас по-голямата част от приятелите с деца сме на това мнение, а бабите не пушат. Кажи им директно, че само малоумник вярва, че се добива имунитет към пушенето и че с това се свиква. Изтъкни, че колкото повече детето се предпазва от гадостите в ранните месеци толкова по-здраво ще е, а пък като дойде време да не можеш да го пазиш - то тогава вече ще си затвориш очите, но че не виждаш защо да го тровиш излишно като може да му го спестиш.
С таткото, ако не те подкрепя май трябва сериозно да си поговорите (тепърва ще имаш нужда от подкрепата и не е редно да те предава още отсега). Заяви му твърдо, че искаш да прочете, да се пообразова и да се поинтересува. Че би оставила детето само на него и никой друг, но, че ще го направиш само ако те подкрепя. И че ако не е съгласен с твоите методи на отглеждане - да се заеме той. Прехвърляш му майчинството и се връщаш на работа (това вече е и законово възможно). Да го видим тогава какво ще каже? Много е важно да го спечелиш на твоя страна, но не с ултиматум, а като го пообразоваш за новостите.
Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30924.0
Това е списък на педиатри, подкрепящи кърменето и късното захранване. Ако не саналага смени педиатъра на детето (сега пред декември или януари можеш да го направиш) и след това замъкни таткото на една лекция при новото педи (та дано поне таткото ви се чалне). Спечелиш или него другите бързо ще свалят гарда, но докато той клони към тях те чакат само разправии.
Не се предавай! С упоритост нещата се оправят. И без това оттук нататък само това ни чака  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 1 504
vmitkova е права, трябва таткото да е на твоя страна и да те подкрепя....другите...не им обръщай внимание, пусни ги по допирателната......При нас също се натяква за вода, вече попарка и манджички /на 8 месеца сме/ но аз ги лъжа...хич не ми пука...За водата още отначалото им казвах, че вече не се препоръчва, но понеже ми натякваха почнах да държа едно шише на видно място с вода, което ще рече че давам..Simple Smile))така тоя въпрос се приключи...бързо и сега още си има шише с вода...като дойдат го виждат...Simple Smile)) Хъммм за манджичките тепърва ми предстои битка...но смятам да продължавам да ги лъжа...поне не сме си развалили отношения...а и все пак деликтно ми се казва как някое бебе на нашата възраст вече яде яхния примерно хахаха...ама освен да ме развеселят май нищо друго не успяват....От няколко дена бебка я мъчат зъбки и почти ми отказа пюретата, нямам намерение да ги информирам, че 8 месечната им внучка е основно на кърма вече 2 дни...сигурно ще ни изпратята на доктор...Кофти е ако живеете заедно и винаги те виждат какво правиш...но пък дедето си е твое...ще правиш каквото искаш, а ако таткото много умува...да излезе по майчинство...Ти правиш най-доброто за ТВОЕТО дете и никой няма право да ти се намесва...това е, те са имали деца отгледали са ги...ти не си им давала акъл:)) как да ги гледат нали...ще се справиш...  bouquet

# 14
  • Мнения: X
Ох, не си единствената.
При мен също се опитаха да ми сглобяват изречения за водата и реплики, че на който кажели, всеки се чудел как така, не давам вода. Все едно хората ще ми гледат детето и трябва да ги слушам. Слава Богу, при мен няма агресивни близки и не настояват много, като ги отрежа.
Аз даже познавам кога нашият татко е говорил с майка си. Дойде един ден и почна да ми обяснява, че не можело да не давам вода. А досега не е изказвал категорично мнение за нещо, защото аз чета, аз се съветвам с двама педиатри и му казвам кое е най-доброто за детето. Та, на него му дадох една хубава статия от сп."Моето дете" за водата, показах му написаното от консултацията с нашия педиатър и му обясних, че който му пълни главата с глупости, не ни гледа детето, така че айде у лево.
Майка ми пък ме съветва да давам водичка, защото детето се успокоява само с кърмене в екстремни ситуации и като им я оставям за по 3 часа да я гледат, те не знаели как да я успокоят. Това, естествено отказах да правя, щото бабите и дядовците много искат да могат и да хранят детето, та да прекарва повече време с тях, ама затова си трябва чакане.
Та, ако позволиш съвет - намери си педиатър, който подкрепя кърменето. Заведи майка, свекърва и който там трябва с теб на консултация и помоли педиатъра да обясни и на тях.  С таткото се разбери, че вие вземате решенията с педиатъра на детето и точка по въпроса. За захранването дръж далече всички, защото ще стане мазало с тия манджи и глупости. А който си позволява да пуши в присъствието на детето, или го гони от стаята, или излизай ти. Това е пълна безотговорност и не трябва да позволяваш и за секунда да се повтаря.

Общи условия

Активация на акаунт