Какво ми се случи тази нощ!

  • 2 466
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 116
Коликите при смяна на АМ за колко време преминаха?

Ако са леки, т.е. не са с 3 часови писъци, за около седмица - десетина дни отслабнаха. Ако са тежки, просто смених това мляко и минах на друго. При нас страшното се случи при две ситуации:

1. Фризолак към Нутрилон - страшни 3-дневни колики и писъци;
2. Нутрилон към Ал110 - жестоко повръщане на фонтан, 2 дни;
3. Ал110 към Аптамил + Фризовом - тук се оправихме.

Всяка смяна на АМ беше препоръчана и следена от неонатолог.

Иначе нашите колики продължиха в доста тежка форма до 6 месец.

# 31
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз смених АМ на бебо точно както ти си направила, Инка 091. От десетия ден минахме от НАН1 на Нутрилон-Комфорт 1, защото от НАН-а се запече още от родилното и като се прибрахме вкъщи мъжът ми вече беше купил новото мляко. Малкият го понесе много добре и толкова много плач не е имало никога, както е при вас. Но въпреки че Нутрилона го сочат като антиколикно мляко, на бебо се появиха колики - първо давахме Еспумизан без особен ефект, после поръчахме от Интернет Инфакол и нещата се поуспокоиха. Тони също има много газове и след ядене се започва едно пъшкане и напъване, но до плач не се е стигало.
Но както чета по принцип за смяната на млякото - много си зависи от бебчето как го понася.
Дано при вас нещата се оправят бързо и да няма толкова плач повече!
А по темата - дано на никого не се налага да търси по спешност през нощта лекарска помощ за детето си! В България всичко е наопаки както знаем  #2gunfire . Жалко, когато потърпевши стават малките невинни същества!  Cry

За помощ по Интернет със специалист-педиатър ето я темичката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206727.0;topicseen

# 32
  • София
  • Мнения: 672
Боже,дано не ни се налага Praynig!Като чета и ми се изправя косата #Crazy.

 Praynig Praynig Praynig

# 33
  • Мнения: 535
За жалост винаги лошите неща стават нощно време, когато няма кой да ти помогне. Ние сме записани в един частен МЦ. До сега два пъти ми се е налагало да търся помощ нощно време и при мисълта, че трябва да се обадя на Бърза Помощ лошо ми става. Този МЦ е денонощен, една нощ им се обадих, хората бяха толкова отзивчиви и внимателни. Кротко и спокойно ми казаха какво да правя и ми предложиха лекарят да дойде до вкъщи. Фирмата, в която работиме с мъжа ми ни плаща абонамента към клиниката, за което съм им много благодарна  Peace.

# 34
  • София
  • Мнения: 9 108
Мами, подавайте оплакване винаги, когато някой се отнесе толкова непрофесионално. Само така ще се възцари ред. Тоя доктор да не е отишъл да спи там  #2gunfire

# 35
  • Мнения: 4 555
Чудехме се за Токуда ,но понеже ни казаха Пирогов избрахме там. #2gunfire
И ние направихме същото тази седмица и го отчитам като голяма грешка. Следващия път изобщо не се чудете, ами директно в Токуда. Д-р Масларска е невероятно добра.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 686
А за Токуда направление трябва ли? Защото доколкото знам единствено за Пирогов не ти трябва документ. За всички други болници трябва да минеш през дежурния в болницата, която те обслужва нощем и през уикенда.

В Пирогов 1 път ни се наложи да отидем през нощта и като цяло съм доволна от отношението. В детското работят бързо, но проблема е, че всякакви изследвания се правят в самата болница, наред с всички възрастни със счупени крайници, рани и прочие, които грам не се интересуват, че си с бебе. Та в детското свършихме с прегледа за 10 минути, обаче после откарахме 3 часа в чакане за рентген.

Общи условия

Активация на акаунт