давате ли допълнително вит.Д когато...

  • 1 850
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 177
мили мами имам следният въпрос:когато бебето е на изкуствено мляко(ние сме на аптамил) давате ли и витамин Д?тук (англия) джи пито не иска да ни даде защото аптамила съдържа вит.Д. да ама не е ли прекалено малко количество??отгоре на всичко тук и слънчевите дни не са много та се притеснявам за евентуален рахит...моля,дайте съвет.

# 1
И при нас не дават витамин Д.
Има достатъчно в адаптираното мляко. Пък и то не само слънцето доставя витамин Д.
Според моя педиатър, само деца, които не се извеждат или не седят до прозореца, могат да се разболеят от рахит.
Така че най-добре слушай педиатъра Wink

# 2
  • Мнения: 64
Ние пием по една капка всяка сутрин,след втората месечна консултация даже ни ги увеличиха на две щото от Аптамила бяхме качили малко повече отколкото трябвало

# 3
  • Мнения: 1 800
Ние сме на НАН, в него също има вит.Д, но давам и Вигантол- по две капки всяка вечер преди банята.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И ние сме на Аптамил,но от 20-ия ден давам всеки ден по една капка Вигантол на гладно.

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ние сме на фризовом, но също давам отделно вигантол.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 541
И Ние сме на НАН + вигантол 1 или 2 капки ( сменят ни дозата на консултаците )

# 7
  • Мнения: 1 613
Ние сме на Аптамил и аз не давам витамин Д. Това пак по съвет на педиатър (в Англия сме).

# 8
Ние сме на Нутрилон и давам една капка Вигантол, сутрин на гладно. Това е по съвет на педиатъра.

# 9
  • Мнения: 177
майчета много ви благодаря за отговорите.утре сме при джи пито и пак ще повдигна въпроса за вит.Д пък да видим....

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Да , давах, но на последната консултация лекарката ми каза, 4е мога да спра да давам.

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Че то във всички млека има вит. Д, но на нас въпреки всичко ни изписаха. Даже ни ги дадоха в комбинация с вит. А. Педито каза, че на всички зимни бебета трябва да се дава вит. Д до навършване на година, година и половина, абе докато се затвори фунтинелата. И аз много се притеснявам за този рахид, пък и ми казаха, че след 2 месец не е хубаво бебето да натдава много, това значело, че не усвоява вит. Д.  И аз сега съм малко притеснена, дане би да натдаде повечко от необходимото.  Sad

# 12
  • Мнения: 6 315
До колкото знам на Запад практиката е да не се дава вит Д допълнително. Ако педиатърът (ДжиПито) ви е свястно, поговори с него. Лично аз и ден не съм давала вит.Д заради малка фонтанела и поне за сега бебето няма рахит.

Тинке, не знам кой ти е казвал, че наддаването и усвояването на вит Д са свързани точно по този начин, но нещо грешиш. Извинявай, но нарочно ли пишеш с толкова много грешки?

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: Margarita
До колкото знам на Запад практиката е да не се дава вит Д допълнително. Ако педиатърът (ДжиПито) ви е свястно, поговори с него. Лично аз и ден не съм давала вит.Д заради малка фонтанела и поне за сега бебето няма рахит.

Тинке, не знам кой ти е казвал, че наддаването и усвояването на вит Д са свързани точно по този начин, но нещо грешиш. Извинявай, но нарочно ли пишеш с толкова много грешки?

Първо това ми го каза педиатърката и второ нарочно пиша с толкова греши, за да могат такива като теб да имат повод да се заяждат. Но не смятам да падам толкова ниско, че да отговарям на злото със зло. Пвече няма да отговарям на провокациите ти. Извинявам се ако съм те засегнала.   friendship

# 14
  • Мнения: 6 315
Да, аз съм самият дявол това не го ли знаеш?  Laughing  Много съм зла! Изобщо не можеш да ме засегнеш, драга  Whistling . Но не се стърпях за рахиД-а, за който пишеш, както и за натдаването и фунтинелата.... Съжалявам, просто не се стърпях  Embarassed .

Има връзка в това, че бебе когато наддаде много може да развие рахит, но не и обратното, защото наддаването зависи от това колко добре бебешокът усвоява храната и колко изяжда, разбира се. И витамин Д се предписва от личен лекар на дете след преглед, защото дозата зависи много от това как се развива бебнце, как му нараства главичката и с каква скорост се затваря фонтанелата.

Остани си със здраве!

# 15
  • Мнения: 1 320
Цитат на: anii
Ние сме на Нутрилон и давам една капка Вигантол, сутрин на гладно. Това е по съвет на педиатъра.

И ние Grinning

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
В България въпреки, че адапт.мляко обикновено съдържа вит.Д педиатрите дават допълнително вит.Д, особено през зимния сезон. Но и аз съм чувала, че в други страни няма тази практика и смятат, че е излишно. Аз давах по 2 капки докато беше малко бебчето. След 6-тия месец през лятото, го спряхме, защото педиатърът ни прецени, че слънцето и адапт.мляко осигуряват достатъчно количество.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 275
Цитат на: milenka
Ние сме на НАН, в него също има вит.Д, но давам и Вигантол- по две капки всяка вечер преди банята.


и ние така, само дето ги пием сутрин.

Зимните бебета са по- предразположени... сестра ми е родена през април и е развила рахит, въпреки че не е от критичните месеци.... не й е крива главата, но има "боеница" на ребрата

Цитат на: brigite
И при нас не дават витамин Д.
Има достатъчно в адаптираното мляко. Пък и то не само слънцето доставя витамин Д.
Според моя педиатър, само деца, които не се извеждат или не седят до прозореца, могат да се разболеят от рахит.
Така че най-добре слушай педиатъра Wink


Това педи да се гръмне.. стоенето до прозореца не помага.

# 18
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Desem
Това педи да се гръмне.. стоенето до прозореца не помага.


Офф: малко по-спокойно със заръките.

# 19
Освен това витамин Д забавя растежа. Т.е. заздравява костите по-бързо.
В БГ се презастраховат според мен.
Ние сме на 8 месеца и Явор е висок 77 см. (ние двамата не сме много високи).
Така че моля ви без такива изявления.
Нашето педи няма нито едно дете с рахит, а климата тук е същия като в БГ.
Педиатрите си знаят най-добре. Те си преценяват според храната и самото детенце.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 275
Цитат на: Margarita
Цитат на: Desem
Това педи да се гръмне.. стоенето до прозореца не помага.


Офф: малко по-спокойно със заръките.


Нямах намерение да засегна някой, още повече никой не се свени да ругае българските педите (и аз в това число) Simple Smile
... ама вижте това:
През лятото можете да складирате доста витамин Д в мастните си клетки и ако и хранителният ви режим е добър, това най-вероятно ще ви стигне за през зимата. (Седенето до прозорец, през който влиза слънчева светлина, или карането на кола не се броят, защото стъклото филтрира нужните ви лъчи(UV)).
малка част е от това: http://www.tialoto.bg/hrani/vitamin.php?id=9

... мисля, че в у-ще сме го учили, аз сега пуснах търсачката и то излезе.

# 21
  • Мнения: 6 315
Десем, в чужбинско педиатрите не дават витамин Д така както нашите. Аз съм много против даването на тези витамини на своя глава независимо дали бебето е лятно или зимно, по простата причина, че ако фонтанелата е малка е по-добре детето да е с рахит, отколкото с преждевременно затворена фонтанела, нали?

А ти не се хващай за думите. Ясно е, че през стъкло УВ лъчите не минават. Нямаш представа в какъв контекст е използвал педиатъра на бигите тези думи. Нищо чудно да има предвид отворен прозорец.  Stuck Out Tongue

# 22
  • Мнения: 1 181
Ние сме на Нутрилон и лекарката каза да му давам по две капки Вигантол, въпреки че в млякото се съдържа вит. Д

# 23
  • Мнения: 844
Цитат на: denitsa
Ние сме на Нутрилон и лекарката каза да му давам по две капки Вигантол, въпреки че в млякото се съдържа вит. Д

Нашето педи каза, че ако се дава Диавит - по една капка, ако е Вигантол - по две. Аз давам Вигантол. Това ни препоръча на нас. На Фризолак сме.

# 24
  • Мнения: 1 289
Давам, първо - по препоръка на педиатъра ни; второ - вече не сме само на мляко, така че не знам дали количеството, което поема е достатъчно и трето - още ни е отворена фонтанелата. По 2 капки вигантол от началото до сега.

# 25
  • Мнения: 3 932
Цитат на: bibi
И Ние сме на НАН + вигантол 1 или 2 капки ( сменят ни дозата на консултаците )


I ние.

Общи условия

Активация на акаунт