Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SK

Днес на пазара видях пресни царевици - изглеждаха толкова апетитно, че купих без да се замисля как ще ги готвя и най-вече с какво? Имате ли някакви идеи? Искам да я сваря царевицата и явно ще бъде като гарнитура, ама към какво...  newsm78  Мъжът ми от една седмица държи да се храним здравословно... Crazy  и вече се побърквам - без месо, без сирена и кашкавали, че има висок холестерол Sad и така...
Дали не може някак си да се комбинира с риба тон и някаква салата?  Thinking 
Цитирай

weltweit

Уф, на мен комбинацията царевица с риба хич не ми допада, пък била тя и риба тон  ooooh! ама аз по принцип и не обичам царевица, де  Blush царевицата се ползва за направа на брашно и хляб, така че можеш да я ползваш просто като гарнитура към салатата, слагаш я като хляб на масата и който иска си взима  Thinking щото гледам месо и млечни не ядете, не ми идва нищо друго наум.
Цитирай

weiter, weiter, ... weiterstadt

салата айсберг с царевица и домати или зеле с царевица и морков Cool

салата от царевица, чушка, морков и кисела краставичка

кюфтета от царевица.

правя понякога едно мексиканско ядене: сварен ориз, сварен червен боб и царевица се смесват, приготвя се лютив доматен сос и се залива.

Цитирай

Когато беше сезонът на царевицата аз сварих и сложих в плик във фризера. Сега си вадя по малко и слагам на салати, спагети, ориз, пици. Много обичам салатата, която asyalein вече ти е казала - морков, зеле, царевица  Very Happy
Цитирай

Имаше рецепта из форума за салати от ролца от раци и почти във всяка рецепта има и царевица много си ходят  Mr. Green
Аз обаче съм пробвала само с царевцица от консерва, а другата си я хрускам  Crazy
Има и друг начин можеш да метнеш на фурна или микровълнова с малко масълце , но ако не искаш холестерол незнам ....

bouquet
Цитирай

Салата от печени червени чушки, царевица и шунка,копър по желание.Аз я овкусявам с майонеза, но и  с олио/зехтин и оцет, сол пак е вкусно.За разкош добавяш и маслинки и ето вечерята.
Другото много вкусно, става и за гарнитура, но и за основно за вегетариянци е ориз с царевица, грах, морков, лук и малко черно пиперче, олио, сол.У дома тази гарнитура е на почит.
Винаги можеш да сложиш царевица в салатата  от домати и краставица, да добавиш шунка и маслинки.
Цитирай

SK

Благодаря за отговорите   bouquet , но аз исках царевицата да я сервирам отделно, защото е прясна, сладка и сочна. В салатите често слагам царевица от консерва или замразена, а пък тази е прясна и затова се чудех като гарнитура към какво мога да я използвам.  newsm78 
За рибата тон си мислех, щото веднъж в мексикански ресторант ядох едни такос с риба тон и към тях ни сервираха такава царевица. Ето така горе-долу изглеждаха тези такос - и на мен ми се ще нещо подобно да измисля, ама нямам такос в момента, затова имам нужда от вашите идеи....  Hug
Цитирай

aми като гледам това е салата с царевица, завита в такос.

защо не си направиш такос като нямаш?
аз често правя Cool, половинката откача от кеф като има такос.
Цитирай

aми като гледам това е салата с царевица, завита в такос.

защо не си направиш такос като нямаш?
аз често правя Cool, половинката откача от кеф като има такос.

Такос нещо като палачники ли са?
 Flutter
Сега очаквам и рецептата  Blush
Цитирай

SK

asyalein, ти си моето спасение!  Very Happy  Ако можеш, напиши рецептата на такос!!!  Hug
Ние ги обожаваме, ама много рядко се сещам да купувам....
Цитирай

asyalein, ти си моето спасение!  Very Happy  Ако можеш, напиши рецептата на такос!!!  Hug
Ние ги обожаваме, ама много рядко се сещам да купувам....

такос са по-малки мексикански тортили.
ядат се с пълнеж както с апоказани по-горе на снимката.
хрупкави са и не са като палачинките.

правя тестото на око, може да се наложи да добавите брашно!!!

Такос

300гр. царевично брашно (може и с фин царевичен грис)
300гр. бяло брашно
малко сол
1 равна ч.л. бакпулвер
1 с.л. олио
около 300 мл топла вода, около 60-70С

брашната се объркват с бакпулвера и солта, прави се кладенче и се слага мазнината и водата.
бърка се бързо с дървена лъжица, трябва да се отделя от стените на съда.
ако лепне добавяте брашно.
трябва да става за месене, но да не е твърдо.

разделя се на 8 - 10 топчета. разточват се на кръг на тънко!!!!

загрява се тефлонов тиган без никаква мазнина. такосите се печат без мазнина, стават бързо , внимавайте да не изгорите!

най-добер е един да точи, друг да пече Wink.

изпечените такоси се завиват в памучна кърпа, за да не изсъхват. трябва да са еластични, за да могат да се пълнят.

за плънката:
аз правя на ситно в различни купички: лук, претрит със сол; кисело краставички, маслини, зеле или айсберг, кашвавал.... абе каквото имам налично. отделно 1 консерва риба тон, изцедена.

правя и сос на млечно-майонезена основа с мексикански подправки, т.е. лют.
много подходящо е и гуакамоле.

мажа такоса със соса, нареждам каквото искам, завивам и преяждам Crazy

снимки нямам, защото изчезват за минути. яде се с ръце и се омазвам винаги Rolling Eyes

Цитирай

Journeys end in lovers meeting.

това е оригинална мексиканска салата с риба тон и царевица, ние много я обичаме, о все пак всичко е смесено  newsm78 риба тон в зехтин -  1 консерва, царевица, пресни домати, 1 глава червен лук, печени червени чушки, може и пресни, лимон и черен пипер и сол. всичко се смесва в този ред: нарязва се лука на ленти, разтрива се добре със сол, отгоре доматите на кубчета, разбърква се да попият ароматите, чушките и царевицата, пак се бърка, най-отгоре рибата тон заедно със зехтина и пак се бърка, подправя се с още сол ако има нужда, една идея черен пипер и лимонов сок на вкус   chef доста е хранителна, направо си е за наяждане  Very Happy
Цитирай

Много вкусна става ако след варенето я запечеш на скара (аз я правя на тиган-скара)
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.