Пречи ли кафето на забременяването?

  • 4 865
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 305
Тия дни един татко на трудно заченато дете сподели, че кафето съдържало съставка, / не каза коя - дали пък не е кофиена / която пречела на яйцеклетката да се закрепи. След няколко месечни безплодни опити за бебе, жена му почти спряла кафето и чудото станало почти мигновенно! Някой има ли някаква информация по въпроса? Дали при тях не е било случайно съвпадение  Thinking Първото ми дете го мъчихме 2 години и направо не знам как стана , да ми е жива и здрава! Сега вече ще стане 1 година откакто се трудим за второ, какви ли не изследвания си правихме и уж всичко ни е тип-топ, но бебе няма  newsm45 . Интересува ме живо тази тема, защото аз съм направо пристрастена към кафето!

# 1
  • Мнения: 945
Добре дошла в клуба на пристрастените kaffeetrmker_2
По-скоро при вас има други проблеми. Но щом е станало веднъж ще стане пак. аз лично много кафе пия, но и познавам много други, които се спукват от кафе и си забременяват.
Ако ще се успокои спри го и почни плодови сокове или билки, може психически да ти помогне, но най-важното е да разберете причината чрез изследвания и т.н.

# 2
  • Мнения: 7 718
Ами спри кафето и ела другия месец да се похвалиш. Laughing
То ако така ставаше този форум нямаше да го има. Peace

# 3
  • Мнения: 939
Но щом е станало веднъж ще стане пак.
ти не лЕжи на това ушЕ! При някои двойки се появява т.нар. вторичен стерилитет (май така се казваше). Имат дете (или деца), но при отпити за поредното, се появява туй нещо, което пречи да се забременее.
Dame , не искам да те плаша с това изказване, просто давам акъл тук на едно същество Wink.  по основния въпрос за кафето - аз съм пас, щото не пия, а и при мен причините да не става са изяснени. Успех! Дано скоро се получи!

# 4
  • Мнения: 945
Мише, тя и първия път е забременява трудно. Изследванията не показват отклонения. Има такива случаи дето трудно прихващат. Дано да не се касае за вторичен стерилитет. А път знаеш ли, аз не мисля, че и ние с непукащите се фоликули сме стерилни. Просто сме по-малко плодовити от други жени. smile3534

# 5
  • Мнения: 939
А път знаеш ли, аз не мисля, че и ние с непукащите се фоликули сме стерилни. Просто сме по-малко плодовити от други жени. smile3534
#Crazy Въх, убИ ма! И пак се държиш неприлично....(и не ме подстрекавай да спамя темата, че има модератори)

# 6
  • Мнения: 1 284
А недейте така.Та жената пита само за кафенцето! LaughingАз си пийвам и то доста.Ама ако си решила да го спреш,опитай! Peace

# 7
  • Мнения: 3 376
Аз вече 4 години не пия кафе и бебе няма пак някъде от толкова време Sad Не мисля, че има връзка с кафето.

Ама и аз се изказах  ooooh! Така де, разбрахте ме.

# 8
  • Мнения: 2 309
Няма връзка кафето,сигурна съм...Търсете причината другаде Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз като другите момичета мисля,че кафето не пречи на забременяването,дори някъде бях чела,че помага на някой от хормоните/май естрадиола/,но не съм сигурна.

# 10
  • Мнения: 263
Впредвид ободряващото и възбуждащото действие на кафето ви го препоръчвам преди лягане, за да не спите, а правите любов и да не мислите за лоши неща. Joy  Heart Eyes
Всяко нещо в умерени количества не е вредно! Hug

# 11
  • Мнения: 2 423
Двете неща нямат нищо общо щом ти харесва кафенцето пйвай си Peace

# 12
  • Мнения: 1 305
Така или иначе, реших да спра кафето! Поне временно  Wink Не е лесно , за това го заменям с малко кола или мляко с какао или повечко шоколад  Mr. Green . Че като ме хване кофеиновата абстиненция става страшно!  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 4 700
Ами пробвай с черен чай. И той съдържа кофейн.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 12 545
То ако ставаше така аз никога нямаше да забременея. Пиех тройно късо сутрин и след него още десетина. Спрях противозачатъчните и забременях на втория месец.

Общи условия

Активация на акаунт