bremennost sled cvetna snimka

  • 2 736
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
zdraveite na vsi4ki. :)mnogo bix iskala da zanaia kolko ot vas sa zabremeneli  v sledstvie na cvetna snimka i dali sa 4akali mnogo.predstoi mi na men i bix iskala da znam do kolko nadejna e tazi procedura.blagodaria na vsi4ki.(sajaliava za latinicata) Embarassed

# 1
  • Мнения: 38
цветната снимка не е процедура за забременяване!може да прочетеш че тя е тест за проверка проходимостта на тръбите,не се забременява от нея

# 2
  • Мнения: 3 453
До колкото зная, терапевтичният ефект от цветната снимка е 5-6 месеца.  Но няма статистика, относно броя на забременелите след ЦС. Много е относително - дали тръбите са проходими, имало ли е леки сраствания преди това, показателите на спермограмата и т.н.
Процедурата е по-скоро диагностична. Терапевтичния ефект се проявява само, ако са налице всички предпоставки за естествено забременяване.
Правихте ли спермограма? А микробиология?
Успех! Peace

# 3
  • Мнения: 218
Здравей! Аз си направих цветна снимка през август и за сега все още не съм бременна Cry, в момента ми е 23 ден от МЦ и искрено се надявам да е станало този месец,но за момента не знам.Не разбирам какво точно имаш пред вид като пишеш "надеждна процедура", но доколкото знам това е процедура,преди всичко с диагноститичен характер,при която биха могли да се преодолеят евентуални малки сраствания и пречки(влиянието на контрастното вещество е такова).И аз също съм чувала,че шансът за забременяване до 6 месеца след цветната снимка се увеличавал, но аз все още си чакам да изтекат тези 6 месеца и ако все още няма резултат вероятно ще се наложат и по-сериозни изследвания и мерки. А пропо,така и не разбрах дали цветната снимка е "продухване"
или не.Четох доста по въпроса, но мненията са доста различни и аз лично се пооплетох и спрях да чета.Разбрах само,че хидротубацията е по-съвременен , а май е и по-безболезнен(за мен лично снимката никак не беше болезнена)метод .
Успех  Hug и да пишеш какво е станало!

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 17:04 от tedybearbg

# 4
  • Мнения: 1 284
Аз правих в началото на този месец цветна снимка.За щастие съм с проходими тръби.Доктора ми каза,че наистина има голям шанс за забременяване!
Успех!!! Hug

# 5
  • Мнения: 295
А на мене пък ми правиха хидротубация преди седмица и половина и също четох за възможен положителен ефект. Още не ми е дошло времето за първата лелка, така че не мога да кажа има ли ефект или не. Но май не е много потвърдена тая работа с продухващия ефект. Аз така или иначе нямах сраствания или запушвания. Това с което не съм съгласна е, че не боли. Изтрайва се, но си болеше доста.

# 6
  • Мнения: 41
iskrenno vi pojelavam da ima dve 4erti4ki tozi mesec.v momenta 4akam za rezultatite ot mikrobiologiata.v ponedelnik 6te davam krav za xormonite.zasega me gledaxa samo s vaginalen exograf,kazaxa 4e vsi4ko e o.k.
V ponedelnik moia maj 6te dade spermograma.A kato mi doide parvia den(KRAIA NA MESECA) 6te se obadia za 4as za cvetna snimka.Interesuvam se za neia za6toto moiata nai dobra priatelka ne moje6e da zabremenee 2 godini,pravi si neobxodimite izsledvania,vsi4ko be6e normalnoi edva sled kato si napravi cvetna snimka zabremenia o6te sa6tia mecec.Ta taini4ko se nadiavam taka da se slu4i s men.

# 7
  • Мнения: 561
Ето ме мен  Wink, аз забременях след хидротубация, но разликата е, че не се прави рентген, а се гледа с УЗИ, иначе ще ти препоръчат същия месец да не правиш опити. Та, забременях в същия месец, НО.... преди това бяха направени всички изследвания : спермограма /само там имаше лек проблем/, при мен - хормони, антитела, микробиологии, фоликолуметрия, оставаше цветната снимка и следващия месец трябваше да правим инсе. Но забременях същия месец, хидротубацията показа проходими тръби, но в началото малко трудно тръгна разтвора, за това си мисля, че може да е имало някакви незначителни сраствания, които да са пречели. Успех ти пожелавам.

# 8
  • Мнения: 1 284
didas къде ще правиш цветната снимка?В някои клиники е с упойка и няма да усетиш нищо.Консултирай се с лекаря си.При мен лично беше с упойка,така че ти го споделям от личен опит.И да пишеш Hug

# 9
  • Мнения: 1 305
На мен ми правиха цветна снимка на 20.06. Коментарът беше само "Ти не си за тука!", т.е. перфектни тръби. Обаче още няма бебе  Cry

# 10
  • Мнения: 218
На мен ми правиха цветна снимка на 20.06. Коментарът беше само "Ти не си за тука!", т.е. перфектни тръби. Обаче още няма бебе  Cry
Мила,разбирам те напълно,понеже и аз съм в такова положение! Е,при мен не е перфектно,но според Док не би следвало да има проблем.Вече тече 3-ти цикъл след снимката и бебе няма Cry

# 11
  • Мнения: 2 422
Ще угрее слънце и на нашата улица момичета само търпение Hug

# 12
  • Мнения: 939
Ще угрее слънце и на нашата улица момичета само търпение Hug
как да ме огрей, като пак не съм си орязала асмАта и живея в мазето newsm78...

# 13
  • Мнения: 41
На мен ми правиха цветна снимка на 20.06. Коментарът беше само "Ти не си за тука!", т.е. перфектни тръби. Обаче още няма бебе  Cry
didas къде ще правиш цветната снимка?В някои клиники е с упойка и няма да усетиш нищо.Консултирай се с лекаря си.При мен лично беше с упойка,така че ти го споделям от личен опит.И да пишеш Hug
Ami az sam v ispania.tuk stra6no ti vlizat v polojenie lekarite,da ne govorim 4e vsi4ko se poema ot zdravnata kasa.mnogo sa lubezni i vaob6te ne protakat ne6tata a gi vzemat prisarce,koeto me uspokoiava doniakade.A na DAME ,TEDYBEAR I MIA  iskam da vi kaja da ne se trevojite sigurna sam 4e 6te stane savsem skoro pri vas.Vinagi sam znaela 4e ako iska6 ne6to dostata4no silno niama na4in da ne stane.Stiskam vi palci.A s moite ne6ta 6te vi uvedomiavam poetapno.Radvam se 4e vi ima.(prostete za latinicata) Hug

# 14
  • Мнения: 41
Ole prostete.napisax otgovora si zaedno s citata na Elqedel po-gore.Prosto ne sam savsem naiasno s komputrite. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт