Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители на близнаци и породени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

Здравейте мами героини.Имам един проблем с който не мога да се оправя.Моите разбойни4ки са на 1 година и 4 месеца и постоянно се будят нощем за млеко.По 3-4 пъти всяка.Вие как и на каква вазраст махнахте нощното хранене и дали не сам закасняла? newsm78Благодаря предварително за съветите.
Цитирай

Blagoevgrad

Здрасти Дора а,ами ако хапват други неща преди да легнат няма да са гладни и ще издържат през нощта или поне до към 6 сутринта.Не знам какво им даваш освен мляко но и моите момчета бяха така докато просто установих че не се засищат за дълго вече само от едно шише мляко с бисквити. Нахрани ги добре известно време преди да си легнат като заспиват им дай млякото за успокоение,а през нощта ако стават пробвай само с водичка,биберона,някакъв вид успокоение и дано имаш положителен резултат-УСПЕХ! Hug
Цитирай

Аз не мисля 4е са гладни,по скоро ми се струва като някакъв навик. А ве4ер преди къпане ядат супа или каша или нещо подобно.Те нощем пият по 40-50 грама само.Все пак ти благодаря. Hug
Цитирай

навик е  Peace моите са на 2 години и закусват и вечерят само мляко. не се будят нощем откакто направиха 2 месеца. теди сама се отказа от нощното хранене, на тони и се наложи
Цитирай

София

не им давам мляко нощно време откокто станаха на 3 месеца. пробвай вместо мляко-сокче или чай или вода, така постепенно.
Цитирай

Пловдив

И аз съм на мнение,че се събуждат по навик,а не,че са гладни.Моите също самички спряха да се будят през нощта за мляко още от втория си месец.
Най-добре се опитай да им даваш само водичка,като се будят,ще имаш зор няколко дни,но после като свикнат ще започнат да спят по цяла нощ.Успех! Peace
Цитирай

USA

Дара и Емма се отказаха сами на около 3 месеца,но аз ги будех няколко вечери след като показаха,че нямат нужда от нощните хранения,тъй като бях пощиряла колко точно мл изяждат и да не би да ги ощетя и да не им е достатъчно Shocked.До сега спят по цяла нощ и се хранят към 7:30 сутринта.
Цитирай

USA

Лично моя,субективна преценка,но като чели кърмените бебета по-трудно се отказват от нощните хранения,може би по-скоро търсят контакта с майка си ,не е толкова глад... newsm78

Цитирай

Лично моя,субективна преценка,но като чели кърмените бебета по-трудно се отказват от нощните хранения,може би по-скоро търсят контакта с майка си ,не е толкова глад... newsm78

и аз имам такива наблюдения  Peace
Цитирай

Асеновград

Ники и Елиян се отвикнаха,когато бяха на 4-5месеца.Давах им сок разреден с вода вместо млякото нощем,постепенно преминахме само на вода.Сега са на 9 месеца и пият само вода 1-2 пъти през ноща,като вечеряме в 20:00,а закусваме в 8:00.УСПЕХ!
Цитирай

Благодаря 4е намерихте време да ми отговорите.Ще опитам вси4ко и дано се успокоят 4е ве4е луда ставам. #CrazyПък и няма да са ве4но малки нали?
Цитирай
1 година и 9 месеца Smile
Цитирай

Моите момичета спрях да ги храня през нощта около 3-4 месец. Те не че не искаха, аз просто прецених, че е време да спрем. Продължиха да се будят и да плачат през нощта още много месеци, но не съм давала мляко, пиеха вода, гушкахме се, ревяхме всички дружно и т.н. Имам позната на която детето пиеше мляко до 4 годишна възраст и много трудно го отказаха от този навик.
Цитирай

Канада

И моите бебетата понякога се будят и искат мляко, е не всяка вечер, но през ден през два става така и по специално Боби.Не съм ги мъчила и оставяла да плачат, и без това бяха по 1 кило и половина като се родиха.Надявам се скоро за постоянно да се откажат.Иначе наистина е навик.Макар че забелязах,когато им давам сладки бисквитки за вечеря, не се будят  Very Happy.
Не се притеснявай,скоро сами ще сеоткажат, до към 2 година  Laughing

Цитирай

София, Младост 4

Моите още хапват вечер. Кърмени бебета сме и както и други са забелязали обикновенно те до късно продължават да се будят вечер. Е има и такива кърмачета които от втория месец си спят по цяла нощ.
  На мен не ми пречи стига да не е много често, тоест едно , две ставания не са ми проблем. Не мисля засега да предприемам нищо за да ги отучвам и се надявам като пораснат още и избият повечето зъбчета да почнат да спят по цяла нощ. В месеците в които не им избиваха зъбчета имаше нощи в които си спяха по цяла. Често реално се будят само колкото да ги гушна да им дам гърдата и да заспят,а не за хранене. Определено си признавам че ме мързи да се мъча да ги слушам как реват за да ги откажа засега. Ако ми писне прекалено винаги мога да пробвам този вариант.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора