Отказа лъжицата

  • 489
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 359
Здравейте мои верни виртуални приятелки. Обръщам се към вас тъй като нееднократно сте ми помагали в трудни ммоменти Hug

Дъщеря ми е на годинка. Седмица след като я навърши започнах да й давам ДК. В началото я възприемаше добре (поне така казваха бабата и дядото които я гледат сутрин). Две седмици по-късно категорично отказва да яде, не само кухнята, но и любимите й пюрета и каши - нищо!

Единственото което почти си изяжда е преди заспиване млякото и сутрин отново АМ. Чудя се с какво да я храня, давам й хляб, сирене, тиквички с яйца и сирене - но всичко от ръка, т.е. на парченца #Crazy

Преди въвеждането на ДК, ядеше сутрин 240 мл. АМ /Омнео/, обяд 190 З.Пюре или З/М. пюре, час по-късно малко плодово пюре, 15 ч 220 мл. каша Хумана, вечеря каша за лека нощ 190мл и АМ за приспиване между 150 и 240 мл.  Въпреки на пръв поглед доброто й хранене, на годинка тежеше 9.500 кг.

Ще добавя само, че от една седмица е болничка, беше с висока температура, хрема, леко покашляне, сега само хремата остана, но може да има връзка с проблема ни  Confused Много ми е мъчно че детенцето ми гладува Cry постоянно повтаря ам,ам, ма, ма, ам, ам Thinking

# 1
  • Мнения: 1 467
Може наистина да е от болестта, може да пробваш с някаква по-предизвикателна лъжица, шарена, с друга форма, детска някаква, или пък с вилица. Не знам, най-вероятно ще премине, може би е само неразположение, много майки са се оплаквали от такива проблеми, които са отшумявали.

# 2
  • Мнения: 3 537
Най-важното-не я насилвай! Peace
Изчакай малко и пак пробвай с любимата и храна. Grinning

# 3
  • Мнения: 1 467
Или пък й нарисувай нещо върху храната, разни усмивчици и т.н, направи й някакви украси.

# 4
  • Мнения: 359
пробвам с какви ли не лъжици, цветни купички, вилица дори - такова извиване и дърпне е, сякаш отрова ще й давам  Sick Дано да е период и да премине по-скоро. Praynig

Благодаря за окуражаването  Hug

# 5
  • Мнения: 564
Охх.. не знам какво да ти кажа, много е неприятно Sad
Ние имахме подобен период, който ми се струва,че продължи доста дълго - към месец и нещо. Чак сега- преди 4-5 дена се пооправи и вече яде!! Е, не е както преди, когато всичко омиташе, но пак почти цялата порция (към 200 гр) си я изяжда. Но я оставям самичка да се опитва да се храни и по някое време вече отивам да й помагам Simple Smile
А твоята дъщеря категорично ли отказва да яде? Опитвала ли си да й слагаш някаква храна дето да се взима с пръсчета и сама да яде колкото иска? Защото при нас неяденето като че ли се дължеше на  'губене на ценно време за ядене' Simple Smile Не искаше да седи в стола - хапваше 2 лъжици и искаше да тръгва на някъде. Тогава, ако й дадеш, може и да хапне (но не винаги де) - аз така проверявах дали още е гладна. Но не съм я гонила с лъжицата или забаланосвала - колкото изяла, толкоз. Имаше 2 дена когато беше с температура, тогава едвам само мляко пиеше по малко. После няколко дена пак не искаше да хапва дори и в движение. Почнаха и зъби да ни растат....Учудих се когато на консултацията на 1 годинка се оказа, че е цели 9600 (100 гр беше наддала) - откъде ги беше трупнала  - незнам!  newsm78
Та според мен, най-добре да го оставиш детето да 'погладува', то си знае най-добре. Само трябва да установиш дали отказа на храна не се дължи на някаква болка при храненето - тя да иска да яде, а да я боли и затова да отказва...

Стискам палци наистина да премине бързо и да се радваш на 'добре хранещо се' Wink човече Simple Smile

# 6
Ние имахме същия проблем - сина ми беше настинал и като започна да се пооправя отказа да яде с лъжица. Само стискаше устни, ръмжеше и се тръшкаше назад в столчето за хранене. Първо си помислих, че проблема се дължи на това че му давах лекарствата с лъжица. Но след 3-4 дена чудене се оказа, че "протеста му" е защото не му давам да бърка с пръсти в купичката с храната. Е, като му дадох да рови вътре, се омаза целия, намаза и столчето и беше страшно доволен, че е ял сам. Оттогава започна пак да яде.
Чудех се каква е връзката на отказа му за хранене и настинката и забелязах, че сега първо опитва съвсем малко от това, което му давам и след като разбере че е храна, а не лекарство, започва да отваря лакомо устичката.

# 7
  • Мнения: 887
Когато синът ми е болен отказва категорично да се храни, много трудно си възвръща апетита и проверява всичко, което му давам дали не е лекарство. До скоро имах пак същия проблем и тъй като отказваше да яде това, което аз му предлагах или искаше да го провери на всяка цена, му давах възможност да го направи ако видя, че има интерес - давах му виличка или лъжичка и му помагах да си взима "сам". Голяма мъка беше - 1 месец се чудех какво да му давам да яде и как. Сега започна да се храни, но постепенно си увекичава количеството на храната, а за манджите не иска и да чуе. Може би това се среща при почти всички деца и аз мисля, че е въпрос на време, затова се опитвам да бъда търпелива и да не го насилвам да яде когато трябва или каквото трябва. Детето само ще си покаже от какво има нужда. Дано скоро и при вас това да отмине.

Общи условия

Активация на акаунт