Кърмата намаля, а не искам да отбивам

  • 709
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Момичета, досега винаги сте ми помагали, затова пак се обръщам към вас   bouquet

Бебка е на 8 месеца. От около 2 месеца (откакто почнаха зъбките) започна да се буди нощем и да търси гърда. Оказа се, че за храненето в 23ч не й стига и започнах да давам АМ. През другото време сме на кърма; освен това е захранена, на обяд и следобяд яде пюрета.
Напоследък обаче кърмата намаля, от 3 дни и сутрин и давам АМ - към 10,30ч. Имам чувството, че кърмата все повече намалява  Cry а не искам да я отбивам. Как да действам оттук нататък?
Или поне има ли вариант, в който може да се запази гушкането и приспиването на гърда, независимо от храненето с АМ? Или нещата са взаимно свързани?  Sad

# 1
  • Видин
  • Мнения: 685
Пух, може да не съм много опитна в кърменето, но знам едно със сигурност. Тайната на многото кърма е мнооооого течности. Колкото повече толкова по добре. Друго нещо, което можеш да опиташ е лактационни чайове, ядки, боза. За съжаление нямам идея дали може да суче и нощем нище че е на АМ, но предполагам че няма да е проблем. Дано всичко да се оправи.   bouquet

# 2
  • Мнения: 2 829
Ако искаш да ти се увеличи кърмата-кърми по-често. Най-доброто средство за увеличаване на кърмата е честото кърмене. Иначе, ако бебето обича да суче-значи може да си го гушкаш и да му даваш да суче независимо дали и по колко АМ даваш Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 12 201
   Когато се съмняваш че кърмата ти е малко, решението е просто да почнеш да предлагаш по-често, особено вечер. С намаляване на кърменията и заместването им с АМ е съвсем нормално да намалява и кърмата. Просто гърдите получават сигнал, че има нужда от по-малко количество мляко след като търсенето намалява.
   За да може да запазиш или увеличиш кърмата, просто започни да предлагаш по-често да суче  Simple Smile Нищо не може да ти попречи разбира се да се гушката, та дори и да не кърмиш  Hug

# 4
  • Мнения: 145
Не е задължително бебчето да се отбие.Просто не се успокоявай с факта,че имаш резервен вариант - т.е. даването на АМ,продължавай с опитите да си увеличиш кърмата,иначе както е казала Aila ще намалее още.
Аз се убедих,че кърмата не може да се увеличава до плюс безкрайност.Месец се опитвах да си увелича мойта,правих какво ли не,но вече само с кърма не задоволявам нуждите на беб.Дохранвам си два пъти на ден с АМ и всички сме спокойни.
Успех  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 867
Единственото средство за увеличаването на кърмата доколкото знам е честото сукане. Щом не и достига вечер, както си забелязала, започни да и предлагаш гърда по няколко пъти, вместо да даваш АМ. След няколко дена би следвало да се увеличи.

Явно сте в някакъв скок на растежа или лактационна   криза. Ние сме минали през всички. Нормално е поведението, което описваш. Но започнеш ли да даваш АМ, организма ти няма как да реагира и да започне да произвежда повече кърма, а напротив - намалява производството.

# 6
  • Мнения: 1 924
Когато е започнала да се буди нощем,е трябвало да я кърмиш,вместо да включваш адаптирано мляко-там е грешката Simple Smile Както и да е,не е късно може би да оправиш нещата,но
за целта трябва да намаляваш постепенно добавките и да кърмиш по-често,а не само сутрин и вечер.

# 7
  • Мнения: 753
често кърмене,и аз да кажа,без добавка
днес една моя бременна приятелка, на която казвах за кърменето,ми отговори, че "вече била наясно, че личната мотивация била много важна за успешното кърмене" - много хубаво казано!

# 8
  • Мнения: 8 242
често кърмене,и аз да кажа,без добавка
днес една моя бременна приятелка, на която казвах за кърменето,ми отговори, че "вече била наясно, че личната мотивация била много важна за успешното кърмене" - много хубаво казано!

А пък да ти кажа, че от бременна с мотивация до успешно кърмеща има мнооооого разлика  Crazy

# 9
Нека и аз да се включа със съвет, имах подобен проблем, когато започнах да захранвам с пюрета- това, което работи при мен е приемане основно на чай от иглика /това е препоръка от билкарка/,  изворна вода в големи количества и по-често кърмене. Бебка е на 6 месеца, аз също подкрепям продължителното кърмене. Успех!

# 10
  • Мнения: 567
често кърмене,и аз да кажа,без добавка
днес една моя бременна приятелка, на която казвах за кърменето,ми отговори, че "вече била наясно, че личната мотивация била много важна за успешното кърмене" - много хубаво казано!

А пък да ти кажа, че от бременна с мотивация до успешно кърмеща има мнооооого разлика  Crazy

 newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 12 201
   Аз пък съм напълно съгласна че мотивацията е най-важното за едно успешно кърмене. Имаш ли желание, що потърсиш информация, помощ и ще си достатъчно упорита за да успееш.

# 12
  • Мнения: 872
При нас случаят е сходен,само,че аз отдавна я дохранвам с АМ.Също замествам две хранения - обедно и следобедно.Сучеше много малко.Аха, и бях на крачка да я отбивам,обаче детето се събужда нощем и се успокоява само като й дам да суче - нищо друго не помага,ни шише с АМ,ни вода,иска си цица и това е.Пък и напоследък иска да суче и през деня.Пробвай освен честото кърмене да се изцеждаш в тези часове,в които си заместила хранене с твърда храна.Така еднавременно ще си стимулираш лактацията и ще имаш резервна кърма,когато не ти достига

# 13
вече цял месец се боря с намалялото количество кърма - освен честото сучене , дори да се заиграва , трябва много течности - супа поне два пъти на ден , чая на ХИП и едно хомеопатично лекарство Lac caninum 15 - по 5 грануми 3 пъти . Старо бабино лекарство - по една глава лук за вечеря -  тук има риск  да останеш само да си спиш с бебо !!!

Общи условия

Активация на акаунт