Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 221 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

София

Взех, че изпрах /както правя с всичко, което влезе в къщата ми/ новата си пухена завивка. Прах я с шампоан за деликатни тъкани /нали е гъши пух/ и омекотител. Но вече трети ден си мирише ужасно, направо отврат и си виси на простора. Sick Sick Sick Сега какво да правя, как ще се пъхна под тази миризма? Идеи? newsm78
Цитирай

пробвай с химическо чистене ,може трябва да я изчакаш да изсъхне идеално дано и изчезне миризмата
Цитирай

София

А какво пише как се пере. Да не би да не е трябвало да се пере в пералня.
Цитирай

Пробвай отново изпиране с прах и по-ароматен омекотител при изплакването. Ако не стане и отново и отново та дано да се отмирише, че не искам да си представя какво ще и се случи на завивката.
Цитирай

Пловдив

Направо я дай на химическо. До колкото знам разни там пухени неща (якета примерно) само те ги оправят.
Цитирай

София

ПО принцип при пухените неща не е проблем в прането,а в съхненето.И на химическото пухените неща не се дават за химическо изчистване,а за пране,но с по-силно изсушаване.Мисля,че в къщи не е проблем да се изпере,стига да има и сушилна.
Цитирай

Отиди и я върни в магазина, направи рекламация, НО само ако към завивката има етикет, на който пише, че се пере в пералня при определена температура. Миризмата ще премахнеш много трудно с пране, ако перушината не е добре обработена и обезмаслена. / предполагам, че мирише на мокра кокошка/.
Ако не е указано пране в пералня, няма да ти признаят рекламацията, така че пробвай на химическо. Дано успеят да направят нещо.
Цитирай

Естествените пера на гъските съдържат известен процент мазнини и те може да миришат, но няма страшно. Занеси си завивките в обществена, професионална пералня. Като са добре изпрани и минат през сушилня, не миришат. Аз имам 2 - едната е "Тед", а другата "Тарингтън хауз", взимат ми по 15 лв за пране, но са си О. К.
Цитирай

София

Ех,че гадно.Само на химическо и дано да се оправи завивката. Успех,Сасано!
Цитирай

София

Благодаря на всички, които се включиха. Ще трябва да предприема нещо, но това с химическото чистене малко ме спира - те на какъв принцип ще го почистят и да не стане по-лошо. А и пак ще ми го опипа някой.  Tired Аз я изпрах завивката на 30 градуса, на колкото ми казаха в магазина, но тая перушина... ooooh!
Цитирай

София

Обръщай го по честичко,докато изсъхне.Сутринта не посмях да напиша да го изпереш с пералнята,аз също бих рискувала.Мисля,че пуха ще трябва да го оправяш на ръка с придърпване от време на време.УСПЕХ!
Цитирай

София

Много често съм изпирала пухени неща,при мен са якета,в пералнята.Както казах, при тези неща по-важно е сушенето,а не самото пране.Също така В ТСМ бях купила едни такива гумени топки,които се слагат в джобовете и просто в барабана (стават и топки за тенис),които при центрофугирането разбиват пуха (не че не остава на бабунки,после пак трябваше с ръце да раздърпвам места,където личеше,че е на топка).Но това така или иначе не спасява от миризмата и от жълтеникави петна (при светлите неща) заради бавното изсъхване на перушината (петната се махнаха при мен при по-следващото изпиране,даже и Вениш съм слагала).
Според мен по-лесно да дадеш на химическо,но за пране.Те така или иначе,като разберат,че завивката е пухена,ще ти кажат че тези неща ги взимат само за изпиране,така че не се притеснявай.
Цитирай

На моите етикети пишеше да се пере, само ако имаш сушилня. Оттогава все ги нося на професионалня пералня и мечтая да си купя сушилня.
Цитирай

Пловдив

Преди време си взех възглавница с пух. Изпрах я и дойде гадната миризма на мокра кокошка. Пак прах, суших, проветрявах една седмица, ама мирише и това е. Изхвърлих я.
Но пък пухеното ми яке не мирише. Защото е бяло го късам от пране в обикновената пералня и няма проблем.
Цитирай

Sofia

Аз тъкмо се бях засилила да купувам завивки от гъши пух за новата къща, сега сериозно се разколебах. Представям си непоносимата миризма. Сасано, съчувствам ти Crying or Very sad Наистина може би химическото е решението... Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора