брачна халка - традиция или по желание

  • 6 390
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 866
Цял живот ще си я нося. И двамата с мъжа ми си носим халките постоянно.

цял живот, защото ми харесва, а и си я харесвам самата нея. В момента не ми става още и ми е много кофти на моменти...
Покрай бременностите като не ми ставаше халката си я носех на синджирче около врата.

# 76
  • Мнения: 4 292
Не искам да казвам голяма дума, но наистина имам желание да си нося моята халка цял живот, не заради традицията, или по задължение, а защото ми харесва.  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 46 508
Харесвам типичната халка, изчистена, златна, средно дебела.
Нося я по желание, защото ми харесва, ще я нося винаги, освен, ако не се разведем.
Свалях я само в последните месеци на бременността.
Мъжът ми и той я носи, по желание, никога не я е свалял.

# 78
  • Мнения: 319
Гласувах с втората опция. Халката сама по себе си не означава кой знае какво, както и подписа и т.н. Няма ли разбирателство, обич, уважение, доверие... каквото и да сложи човек си е все тая. По-скоро я приемам като нещо, което е предназначено за останалите хора. Много ми пречи и постоянно я свалям.

# 79
  • Мнения: 50
Семейна съм от 4г и половина и със съпруга ми не сме преставали да носим халките си - традиционни "прости" рингчета!И именно обикновени, защото точно това отличава един пръстен от халката....Всяко едно нещо има смисъл - дори и най-малкото - каквото е брачната халка например!Аз мисля, че малките неща правят голямото...ако отричаме едно или друго от общоприетите неща, то тогава всичко започва с времето да се изопачава и да загубва първоначалния си смисъл.Така пък започваме да намираме оправдание за всичките си постъпки - правилни и неправилни!А пръстенът по правило е бил символ на принадлежност - към каста, група, показвал е статусът на човека в обществото!Никой не е слагал пръстен просто ей така за кеф!Мисля, че има смисъл да се носи брачната халка - тя напомня, че човекът е ПОЕЛ ОТГОВОРНОСТ!Въобще не я приемам като бижу, а като нещо цяло от мен самата - ако случайно я загубя(или съпругът ми неговата) веднага ще си направя(и) нова!(В тази връзка искам да вметна, че като дете съм загубила халката на майка си и родителите ми се разведоха впоследствие...може да е суеверие, но аз мисля че има истина в него!....)
Съгласна съм, че носенето или не носенето на халка не определя взаимната обич, но какво пречи на двама души, щом са се врекли във вярност един към друг да носят халки!
Гласувах с втора опция, защото освен, че ми харесва да я нося, традициятя така повелява и именно защото така повелява ми харесва да я нося!Нещата са свързани! Ако имаше възможност да избера 2 опции едновременно, щях да прибавя и първата!

# 80
  • Мнения: 2 438
С мъжа ми не си носим халките /носихме ги около две седмици след сватбата само/. Не търпим нищо по пръстите си и това е. Халката не прави семейството - това смятаме и двамата.
Баща ми е свалил халката си вечерта на сватбата, че му пречела, майка ми я носеше, като дете съм я виждала.

# 81
  • Мнения: 3 537
Аз моята я изгубих още преди 10 години. Rolling Eyes
Мъжът ми също свали неговата. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт