ИНФЕКЦИЯ...ПРИТЕСНЕНА СЬМ.

  • 11 643
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
Ужас, аз от толкова проверки реших да е там, а то какво стана? Ще платя 1100лв. за секцио и да ми заразът детето, това на нищо неприлича newsm11

# 16
  • Мнения: 911
Най-вероятно от болницата се опитват да потулят нещата и много ясно.

Естествено, особено заради отлива на раждащите по частен път. Щото само ромките ще им останат, а те осигуровки нямат, камо ли да плащат!
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 17
  • София
  • Мнения: 1 228
Някой има ли представа как се диагностицира наличието на тази бактерия? Кръвни изследвания или и още нещо специално?
Благодаря предварително!
Притеснена съм, понеже родих там преди по - малко от месец.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 227
Живот и здраве, мислих да раждам там, но май се разколебах. Close

# 19
  • Мнения: 911
ДОБРЕ А НЯКОИ НАЯСНО ЛИ Е КАКАВО Е 'серация" ,И С КАКВИ АНТИБИОТИЦИ СЕ ЛЕКУВА?В какво се изразява болеста...секрети от носа и очите или от гьрлото?????,или нещо в крьвта....

Един от симптомите е диария и е много сериозна инфекция. Според закона за здравеопазването болницата трябва да се затвори за основен ремонт, ако се открие серация.
В Гугъла нищо не пише; това го разбрах от приятелка, която работи в детската шокова на Пирогов.
Между другото при думата серация тя се стресна.
Нека не се плашим, а да бъдем информирани, за да предпазим бъдещите мами.

Бях изключила латинското наименование. Ето някои работи, които намерих, нямам време да чета, дано са полезни:
http://www.emedicine.com/med/topic2103.htm
http://www.antibioticoterapia.com/modules.php?name=News&file … mp;num=2006-05-01
http://es.wikipedia.org/wiki/Serratia_marcescens


Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 18:53 от korinka

# 20
  • София
  • Мнения: 408
И мен доста ме притесни това,защото и аз там мисля да раждам.Омръзна ми вече с тия неуредици в нашата България #2gunfire

# 21
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Ох, аз също ще раждам там , планирали сме уж всичко, в сряда трябва да си платя раждането, стаята и да направя разни изследвания.Нямам думи от притеснение и от възмущение и не мога и отказавам да повярвам, че има бебета в кома от немарливост.Дано  Господ им помогне, щом тези, които са за това там не само че не могат, ами и те са нанесли вредата.Аз избрах бившата Тина Киркова точно защото името и най-малко е било забърквано с инфекции в детското отделение.Просто не знам какво бих могла да направя, но в 21 в не мога да се оповавам да ми се размине и на лафове от рода ' както е писано', защото явно на никой не му дреме.

# 22
  • Мнения: 911
Вижте и ето това в днешния стандарт:

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-10-22&article=208232

Много чудно дали бебе родено СЪС серация няма поражения при вътреутробното му развитие?
Пак май някой нещо не казва всичко...

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 280
Аз родих в същата болница и първата нощ бях в общите стаи навсякаде лазеха хлебарки по леглото навсякаде  Sick беше ни страх че могат да полазят и бебчетата  #2gunfire и беше много мръсно цяла нощ не посмях да легна  Sad 

# 24
  • Мнения: 474
Може ли някой да даде повече информация,че чакам всеки момент да родя там?
На твое място бих избрала друга болница...
И аз не бих раждала там...... потърси друго място  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 546
Колко мъка за майките на бебетата. Да се молим всичко да има добър край. Peace
А за болницата - ако има ред в тая държава би следвало наистина, ако не цялата болница да затворят тези отделения за пълна дезинфекция. Това е позор в днешно време!!!!! Да, за инфекции се говори в почти всички такива болници но такова нещо, с такива последици!!!!! Naughty
Ако не държавата, кой друг да направи нещо, ние - да спрем да раждаме там. Peace

# 26
  • Мнения: 911
Една приятелка след 2 ИКСИ процедури успя да износи близнаци... днес се прибра, тя и бебетата са превантивно на антибиотици като там никой не й е обяснил, ажеба, за кво е тая превенция - като че ли антибиотиците са бонбонки... после що имало резистентност... ми ще има.
Дано останалите мами са добре!
 #Crazy #Crazy #2gunfire #2gunfire

Аз в събота писах до бтв репортерите.... познайте обърнаха ли внимание... Нооооо! Нали избори идат, рейтиг точки да се събират, какво пък толкова важно има, че в някакъв родилен дом има бебета в кома, заради лоша хигиена.
Естествен подбор му е майката!
 #2gunfire

# 27
  • Мнения: 4 451
Една приятелка след 2 ИКСИ процедури успя да износи близнаци... днес се прибра, тя и бебетата са превантивно на антибиотици като там никой не й е обяснил, ажеба, за кво е тая превенция - като че ли антибиотиците са бонбонки... после що имало резистентност... ми ще има.
Дано останалите мами са добре!
 #Crazy #Crazy #2gunfire #2gunfire
Господи... Дано всичко се размине. Praynig

# 28
  • Мнения: 666
Много е страшно ако е истина. Господ да е с дечицата и с майките им. Плаках докато четох статията, да не дава Господ, но да се роди здраво детенце и да ти го окепазят бих ги убила с голи ръце.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 29
  • Мнения: 1 371
И аз ще раждам там. Това, че са открили инфекцията поне може би успокоява, че са предприели мерки.
Мисля, че това не бива да успокоява бъдещите майки. Непременно бих потърсила друго решение.
Навремето за това реших да не раждам там - поради разни инфекции.
Дано заразените бебета са добре.

Общи условия

Активация на акаунт