За пореден път - Дразните ли се когато ви копират?

  • 2 486
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 002
да , защо не проучиш как стоят законово нещата ?
дали не можеш да защитиш идеите си ?

# 16
  • Мнения: X
Да, бе, да!
И дори и да ги патентова това ще спре копирачите ли?
Или тя ще тръгне да води дело след дело, че еди кой си е копирал нейните идеи, правопис, оферта и т.н.?

# 17
  • Мнения: 1 002
Кампари , и едно дело ще свърши работа ,
но не знам дали ще се получи .
сега се сещам как слушах коментари как бг медии ( и то големите ) крадат от чуждите на поразия ( нещо което е незаконно ) , но като няма кой да ги осъди ..

# 18
  • Мнения: X
Едно дело може и да свърши работа, но колко време, нерви и пари ще загуби Каспър докато то приключи?А и нали знаеш, че всяко чудо е за три дни, а най-голямото за четири.
След приключванито на делото много бързо ще се забрави и пак ще има гадини без въобръжение и съвест.

Последна редакция: сб, 20 окт 2007, 13:28 от Анонимен

# 19
  • Мнения: 1 937
Патенти се издават за изобретения и полезни модели.

Не се считат за изобретения:
1. открития, научни теории и математически методи;
2. резултати от художествено творчество;
3. планове, правила и методи за интелектуална дейност, за игри или за делова дейност и компютърни програми;
4. представяне на информация.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 781

Тогава каква ти е идеята? Просто да се оплачеш? Сякаш друг образ тук създаваш - на човек, който се бори и не оставя нещата току-така...

# 21
  • Мнения: 2 792
 Каспър не се дразниш, признай си, може би се изморяваш, знаеш че създаваш стандарт.
 Ако смяташ, че наистина те копират и не ти е приятно, обърни се към Комисията за защита на конкуренцията, там се произнасят точно за това, което те дразни.

# 22
  • Мнения: 6 167
Знам, че темата е дискутирана много и често, дори съм и писала, но напоследък ми дойде в повече. Никога преди не съм се дразнила, дори съм го приемала за положително нещо, значи, това което правя е хубаво. Но всичко си има граници, не може да мислиш нещо с месеци, да слагаш сърцето си вътре и в един момент някой си панаирджия да дойде и да направи копи пейст. Писна ми буквално всяка ми крачка да бъде копирана, ама буквално. Дори и грешките.  Mr. Green
Или да го формулирам по друг начин - какво правите когато ви копират? Пък и се дразните на всичко отгоре.  Grinning
Да подмина ли както винаги досега или да предприема нещо си?

Аз не те познавам лично, Каспър, но се възхищавам много на нещата, които правиш ( отварям понякога линка от подписа ти) и начина по който мислиш за много неща.  Да си лидер , да си ... новатор не е лесна работа, привлича хората. Привлича и хората към копиране. Това може би е част от това да бъдеш такава, каквато си, а за тях лесен начин да са като теб. Дразнещо е, но съм сигурна, че ще намериш начин да махнеш с ръка, като истинска дама. Не знам защо се сещам в момента за финалната сцена на Титаник, бабата, която хвърли диаманта с небрежен жест в океана. Бъди над тези неща, с две думи и давай напред и нагоре!

Мен който ме е копирал не съм го забелязвала за повече от 2 секунди. Усмивка и всеки по пътя си.
Аз самата често съм изкушена да колекционирам.. предимно идеи, от които си генерирам някаква нова, моя си.

Има една много яка книжка " Как се раждат идеите", много я препоръчвам.

# 23
  • Мнения: 6 206

Тогава каква ти е идеята? Просто да се оплачеш? Сякаш друг образ тук създаваш - на човек, който се бори и не оставя нещата току-така...
Ами и аз не знам каква...
В случая като видях нещата, реагирах, но не мисля, че много ги притесни. Пък и не бяха точно там хората, които са препечатвали, а техни служители. Реагирах и то остро, сега съжалявам, може би наистина трябваше да вдигна глава и да си излезна без коментар.
Но това не е единичен случай, днес видях друго ново двайсет. Пък и все ще се намери някой умник да си помисли като Лиска, чия е оргиналната идея. Елементарно, Уотсън, който го е направил пръв, то се вижда.

# 24
  • Мнения: 1 937
Каспър, питането ти е много актуално, защото касае нарушени права на Интелектуална собственост.
Както писах вече по-горе, защита чрез патент не можеш да получиш, защото патент се издава за изобретение и полезен модел.
При теб става въпрос по-скоро за Ноу-хау, а една от особеностите му е, че то не е универсално знание, а е приложимо само към конкретна задача. Търговският закон го нарича - "производствен опит".
В този смисъл, страната, която го притежава, няма изключителни права върху него. Тя не може да спре друг, "който успее самостоятелно да достигне до това знание или опит", да го използва. Трудно ще докажеш, че има злоупотреба!
Законът за защита на конкуренцията може да ти свърши работа при определени условия.
Той забранява действия на нелоялна конкуренция, едно от които е "узнаването, използуването или разгласяването на чужда производствена или търговска тайна в противоречие с добросъвестната търговска практика".
Същият закон обаче дефинира и понятието "Производствена или търговска тайна" като "факти, информация, решения и данни, свързани със стопанска дейност, чието запазване в тайна е в интерес на правоимащите, за което те са взели необходимите мерки".
Въпросът е, какви законови мерки би могла да вземеш!

# 25
  • Мнения: 6 206
И дали искам и дали трябва пък е реалният въпрос?

Като една истинска Везна и това не съм решила още.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Аз пък мисля, че трябва да се радваш че те копират!  Wink

Това означава, че идеите ти са страхотни - какво повече от това?

# 27
  • Мнения: 6 206
Аз пък мисля, че трябва да се радваш че те копират!  Wink

Това означава, че идеите ти са страхотни - какво повече от това?
Съвсем доскоро мислех като теб, тука нещо от две седмици съм се повредила явно. Tired

# 28
  • Мнения: 2 792
 Както писах по-горе, Комисията за защита на конкуренцията се занимава с тези казуси, стига да можеш ясно и точно да се мотивираш, че идеята е открадната от теб и ти си я приложила първа по време, тя ще се произнесе в твоя полза, за нелоялна конкуренция. Не си длъжна да го правиш разбира се, давам ти идея какво да предприемеш, ако решиш да действаш.

# 29
  • Мнения: 2 309
Какво да кажат световно известните марки ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт