И аз така - в момента преживявам спонтанния си аборт...

  • 3 001
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Обаче тук, в Белгия, те оставят малко да се погърчиш като куче - тоест от вчера съм в процес на аборт и ми казаха, че е добре да изчакам до понеделник и ако до тогава не съм изхвърлила плода, ще ми предпишат медикаменти за това. Ако и тогава не се получи (не съм наясно след колко още време) ще премина към последната стъпка кюртаж.
Та единствената ми утеха е, че всичко това се случва едва в началото - 6 г.с. имам търпение да изчакам следващ път, стига той да е с успешен резултат. Когато забременях с Горан, нямах никакви оплаквания и проблеми - та викам си, когато най-малко го очакваш, то идва, неприятното...
Гадното е, че се бях настроила за още един член в семейството, но... воала!

вярвам, че слънцето ще изгрее скоро и на нашите улици Simple Smile затова късмет от душа на всички във форума!

Объркана Лили

# 1
  • София
  • Мнения: 1 941
Лили, не съм сигурна, ама може и да са прави. Кюртажът съвсем не е безопасен. Но то и така да седиш също, а и с болки...  Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 3 123
съжалявам за това,което се случва.Ама как така си в процес на аборт-имаш кървене ли?Ако е така,то постъпват правилно,защото може да се изчистиш и сама.Кюртажа изобщо не е безобиден-могат да ти престържат лигавицата и повече да не можеш да забременееш!!!
 Ако пък е друго,моля да разкажеш,защото аз мисля да раждам в Белгия и този пост определено ме стресна.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Лили, не съм сигурна, ама може и да са прави. Кюртажът съвсем не е безопасен. Но то и така да седиш също, а и с болки...  Thinking
такава е практиката на запад - и в англия чакат - една майка чакаше една седмица да се изчисти сама.....

# 4
Мила Lotos, много съжалявам!!! Бъди силна! Hug

# 5
  • Мнения: 245
Тъжна и объркана Лили, прегръщам те силно и много съжалявам, че и на теб се е случило...

Аз чаках повече от 2 седмици, ама не дочаках...Най-накрая ми се скараха, че съм чакала толкова. Все едно друг ми обясняваше как организмът сам щял да го изхвърли. Още една гледна точка към западната медицина. В случая - канадска.

Дано всичко приключи по-възможно най-лекия и безболезнен (физически, защото предполагам как се чувстваш психически) начин.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 098
Лили, не е безопасен кюретажа, но не е лошо да ти дадат хапчета с които да предизвикат контрахиране на матката, за да можеш да изхвърлиш всичко, и да няма усложнения после. Бързо възстановяване, и следващия път да е успешен.  Hug

# 7
  • Мнения: 170
Много ви благодаря на всичките за подкрепата Hug
ами аз май все още се изчиствам леко кървя, но в никакъв случай не е както преди две седмици... Въпросът е, че дори без болки и обилни потоци, това продължава та да видим до кога...
Но наистина такава е практиката, дадоха ми метергин изпих си дажбата, и сега нагъвам някакви контрацептиви...
а за раждането в Белгия нямям никаква информация, родих Горан в България и засега опитът ми в това отношение се основава само на българската практика Simple Smile
Но без да взимам хапчета такива невероятни контракции ме споходиха по време на спонтанния аборт аууууууууу

та така, сега мисля, че съм по-добре, но пак благодаря за подкрепата  Simple Smileбяхте наистина много мили

до скоро
лили

# 8
  • Мнения: 1 233
И при мен положението същото, хем съм си тук в България. Кървя обилно от вчера, в края на 5-та, началото на 6-та седмица. Ходих тая сутрин - казаха ми, че организма ми се справя добре, обясниха ми, че ще мине като обилна менструация и после евентуално около една седмица може да процапва кафеникаво течение. Предпочитам това пред кюртажа. Дано всичко се оправи и мине без усложнения.
Мила lotos, разбирам те прекрасно! В момента и на мен ми е ужасно тежко. Но.... горе главата и не се отчайвай! Hug

# 9
  • Мнения: 3 166
Пипилота, Лили, съжалявам за загубата, момичетата. Hug
Предполагам, че след като е в началото на бременността е най-добре организмът сам да се справи. При всяко положение не е лошо да ви следи лекар.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Обаче тук, в Белгия, те оставят малко да се погърчиш като куче - тоест от вчера съм в процес на аборт и ми казаха, че е добре да изчакам до понеделник и ако до тогава не съм изхвърлила плода, ще ми предпишат медикаменти за това. Ако и тогава не се получи (не съм наясно след колко още време) ще премина към последната стъпка кюртаж.
Та единствената ми утеха е, че всичко това се случва едва в началото - 6 г.с. имам търпение да изчакам следващ път, стига той да е с успешен резултат. Когато забременях с Горан, нямах никакви оплаквания и проблеми - та викам си, когато най-малко го очакваш, то идва, неприятното...
Гадното е, че се бях настроила за още един член в семейството, но... воала!

вярвам, че слънцето ще изгрее скоро и на нашите улици Simple Smile затова късмет от душа на всички във форума!

Объркана Лили

Абсолютно аналогично беше при мен -в 6г.с. и само започна да се изхвърля....изпратиха ме на кюртаж,а дните,в които изчаквах в болницата решението на съдбата бяха тай-гадните в живота ми...сега след 6 мес.съм пак бременна и се моля всичко да е наред. Praynig
Така че кюртажът ако е направен добре,няма да имаш проблем със следващата бременност.Посъветваха ме 6 месеца да се пазя с противозачатъчни-образувала се по-качествена яйцеклетка, заради съдържащия се в тях прогестерон- и после да пробвам.Лекарите се оказаха прави,сега пия още прогестерон-хормонът на бременността.

# 11
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
ЗДРАВЕЙТЕ и от мен,
аз направих спонтанен аборт в 14г.с.Тъй като плацентата не се отдели сама,веднага ми направиха кюртаж.Всичко мина нормално.Изчаках 2 цикъла,след което забременях и сега си имам синче на 1г и 8м.Но след аборта започнах да пия фолиева киселин и я пих до раждането.Пожелавам успех на всички,които искат да си имат дечица. Hug

Общи условия

Активация на акаунт