МОЖЕ ЛИ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТТА ДА ХАПВАМ ПУШЕНА СЬОМГА?

  • 11 608
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 325
ЗДРАВЕЙТЕ!КАЗАХА МИ ДА Я ИЗБЯГВАМ НО АЗ ДОСТА Я ОБИЧАМ И СИ ХАПВАМ ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ.ДАЛИ ТОВА МОЖЕ ДА МИ НАВРЕДИ?

# 1
  • Мнения: 7 414
  По-принцип ,пушените работи не са препоръчителни за никой.Вредни са си. Sad Бих ги избягвала по време на бременност.
  Макар че сега се сетих ,как в началото на моята бременност,без да знам все още,че съм бременна,хапнах цял буркан шпроти,които са и пушени ,и консервирани  ooooh! ooooh! ooooh!
  Моя съвет е:спести пушените храни на бъдещото си бебе!

# 2
  • Мнения: 3 611
То пушеното не е полеzно по принцип (ама пьк и колко други неща не са), ама щом ти се яде, що не. Аz на твое място не бих се ограничавала.
Аz и на моето не се ограничавах, с каквото и да било  Laughing

# 3
  • Мнения: 5 393
Малко офф, но бихте ли ми казали защо са вредни пушените храни?  newsm78Питането ми е сериозно, за първи път чувам(не съм се интересувала )  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: X
Точно пушени меса и риби трябва да се избягват през бременността, не само, защото са си вредни по принцип, а и заради повишения риск да си лепнеш токсоплазмоза.

# 5
  • Мнения: 7 414
Малко офф, но бихте ли ми казали защо са вредни пушените храни?  newsm78Питането ми е сериозно, за първи път чувам(не съм се интересувала )  Rolling Eyes
  концерогенни са

# 6
  • София
  • Мнения: 1 833
Според мен не е въпрос на това дали е пушена храната, а защото някои риби са вредни по време на бременност. Виж това:http://www.mamaibebe.com/?id=96

# 7
  • Мнения: 5 391
И аз не знаех, че пушените храни са толкова вредни Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 2 734
Абе аз не споря,че са вредни,ама най-в началото,като ми се гадеше,много обичах да ям едни сандвичи на Куин Бъргър с пушена съомга,да кажем,че съм яла по 2-3 пъти в седмицата.Да чукна на дърво,всичко с мен и бебето е наред!

# 9
  • Мнения: 4 915
НЕ!  Naughty

Има висок риск за ЛИСТЕРИОЗА!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Още по-глупав въпрос  Embarassed, ама вие съвсем ме шашнахте - за приготвена на скара риба няма проблем нали? В линка на Free Soul прочетох за скумрия, пъстърва, ама пушени, би трябвало опечени да са ОК  newsm78

# 11
  • Мнения: 4 915
Добре сготвени са безопасни.
Обърнете внимание и на другите рискови храни, споменати в горепосочената статия.

# 12
  • София
  • Мнения: 408
mari_rus здравей и от мен.
Ето какво намерих по въпроса:
Какво мога да направя за да избегна листериозата?

Съвети за бременни жени и други хора в рисковата група:

 Не консумирайте хот-дог, месо от консерва, деликатесни меса преди да ги преварите!

 Не консумирайте меки сирена от типа на "фета", "бри", "камамбер", синьо сирене, мексикански сирена от типа "queso blanco fresco". Твърдите сирена, полумеки сирена като "моцарела", пастьоризирани сирена, топено сирене, крема сирене и "котидж" сирене могат да бъдат консумирани без проблем!

 Не консумирайте пресни пастети от месо. Консервираните и тези, които могат да издържат дълго, могат да се приемат!

 Не консумирайте пушени риби-сьомга, бяла риба, пъстърва, треска, тон и скумрия, и морски деликатеси от хладилник, освен ако те не са приготвени на огън. Риба в консерва като тон и сьомга, или такава, която е специално преработена за издържливост, може да се консумира!

 Не пийте сурово, непастьоризирано прясно мляко и не яжте храна, приготвена с непастьоризирано мляко.http://www.zachatie.org/images/blue_dot.gif  Обработвайте добре на огън сурови пилешки, телешки, свински меса!

 Отделяйте суровото месо, пилешко, риба от зеленчуците и сготвените вече ястия!

 Измивайте ръцете, ножовете и дъската за рязане след като сте обработвали сурови храни!

 Измивайте много добре суровите зеленчуци преди консумация!

Ето и сайта:
http://209.85.129.104/search?q=cache:pWUlzkY3iywJ:www.zachatie.o … &client=opera

Общи условия

Активация на акаунт