Свекърва ми набила детето

  • 6 173
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Пратих детето на село вчера и днес като ми я доведоха свекър ми с ухилено лице ми разказва как свекърва ми набила детето защото не е искало да спи Shocked.Как да реагирам..... какво да направя???

# 1
  • Мнения: 1 329
Дете на 1г и 3м. ли е набила? И какво значи набила, плеснала по дупето, или го е сбухала?

Ако е имало явен и откровен бой, това е едно от последните и виждания с детето. Докато не се поправи.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
 Shocked

на твое място свекитата ще виждат дъщеря ми само на снимка!!!
ужас Sick  #Cussing out

# 3
  • Мнения: 54
по принцип свекър ми каза по дупето на тя се е опускала пред мен и по ръцете ей так за нищо.Но мъжа ми много се влиае от нея и.... не знам

# 4
  • Мнения: 83
Дори аз нямам право да си бия детето, та камо ли някой друг!!!! Още повече близък човек. Независимо дали става въпрос за шляпнато по дупето или по-сериозно... Според мен това не трябва да се подминава с мълчание, а да седнете и сериозно да обсъдите проблема! Успех и без компромиси!

# 5
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Съмнявам се да я е пребила от бой  Crazy. Разбери каква е била ситуацията и я помоли любезно да не се повтаря.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Разбери каква е била ситуацията и я помоли любезно да не се повтаря.
Peace
Любезностите можеш да ги пропуснеш.
А дали е заспало детето след като е изяло боя? Thinking

# 7
  • Мнения: 3 458
Отговарям от позицията,ако имах дете(още нямам)
Абсолютно подкрепям това мнение на Адриана
Цитат
на твое място свекитата ще виждат дъщеря ми само на снимка!!!
  Peace
Маце кога ти си си позволила да удариш детето? В крайна сметка,ако свекърва ти не иска да се занимава с детето или не и е приятно да ходи при нея може да ти го каже направо и да решите проблема.
Не може да удариш дете,само защото не иска да спи ебаси  Twisted Evil

# 8
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Малко трудно смлях инфото. Някак не си представям който и да е (свекърва ми, майка ми и др) да вдигне ръка на детето ми, за каквото и да е. Единствените хора, които могат да го шляпнат или бият, сме аз и мъжа ми.

# 9
  • Мнения: 54
Аз съм съгласна че единствените възпитатели  сме ние аз и баща и преди малко му изнесох лекция по въпроса и той каза че ще и се обади да се разберат но ще видим.....не ми го обещава за първи път.Рени как мислиш?Разбира се че-НЕ моята щерка не се предава лесно smile3521

# 10
  • София
  • Мнения: 4 120
Ако не ти харесва не го пращай повече при тях само и така.
 Иначе аз съм ЗА пошляпването по дупето. Особено като почне да се тръска. Не искам да смята, че всичко му е позволено. Сина ми е на 1 г. и 6м. и има моменти, в които не чува. Като го удариш по дупето и се усеща. Особено като се има предвид, че бой почти не е ял.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Бабите и дядовците имат позволението ми да го шляпат по дупето ако предава много фасони. Това не го броя за бой. Ако посяга да ги удря, да я бият през ръцете ...

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Бабите и дядовците имат позволението ми да го шляпат по дупето ако предава много фасони. Това не го броя за бой. Ако посяга да ги удря, да я бият през ръцете ...
И аз съм дала карт бланш. Много се вживявате Laughing Никой нормален човек не  пребива малко дете. Ако имам съмение, че ще му посегнат недопустимо, въобше не би стъпил у тях. Ама да се втечнява по пода и да им се качва на главите и те да не смеят да го  пляснат по дупето, щото нали е чуждо дете - айде нема нужда Laughing

# 13
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Аз пък не мисля, че е правилно- аз не го бия, пък друг да го пляска, да ама не Naughty
Синът ми също е на 1г и 3 мес и те  разбирам много добре!
Не бих го допуснала независимо майка или свекърва, баща или свекър Naughty
И то да го пляска затова, че не е искало да спи- що тя да не би е имала важна среща та е било от толкова голямо значение #2gunfire
Ядосах се Twisted Evil
Тегли и една и не и давай вече детето smile3513

# 14
  • Мнения: 2 401
По дупето, по ръцете, по блузката ако ще,  ще я отупам моментално, ако разбера такова нещо.

# 15
  • Мнения: 6 553
Чакай сега, ударила ли го е или го е пребила. Аман от вживяващи се майчета. Да не си мислите, че животът ще гали с перце вашите деца......
По принцип съм против удрянето на когото и да било, особено деца, но животът е несправедлив е не винаги се развива така както аз смятам.

# 16
  • Мнения: 2 401
Какво значи вживяващи се? Ако тя никога не е посягала на детето си, как да приеме това, че някой друг го прави?

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Чакай сега, ударила ли го е или го е пребила. Аман от вживяващи се майчета.

има ли значение, защото за мен не Naughty
Абе я моля ти се, к`во означава "вживяващи се", аз не си бия детето, че съм го носила 9 месеца, раждала, гледала, а друг ще го бие Rage

# 18
  • Мнения: 6 553
Чакай сега, ударила ли го е или го е пребила. Аман от вживяващи се майчета.

има ли значение, защото за мен не Naughty
Абе я моля ти се, к`во означава "вживяващи се", аз не си бия детето, че съм го носила 9 месеца, раждала, гледала, а друг ще го бие Rage

Айде да не ми се молиш.........
Всички сме се носили децата 9 месаца, раждали и т.н. не си открила ти топлата вода, ще извиняваш.......

# 19
  • Мнения: 6 553
Какво значи вживяващи се? Ако тя никога не е посягала на детето си, как да приеме това, че някой друг го прави?

Все някога трябва да приеме, че нейното дете не е най-специалното.
Написах преди и сега ще повторя, че не приемам посягането за правилно, но животът не е правилен. Не е и справедлив..........

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Айде да не ми се молиш.........
Всички сме се носили децата 9 месаца, раждали и т.н. не си открила ти топлата вода, ще извиняваш.......
поне не позволявам да ми малтретират детето.....толко ли е нередно

Какво значи вживяващи се? Ако тя никога не е посягала на детето си, как да приеме това, че някой друг го прави?
Все някога трябва да приеме, че нейното дете не е най-специалното.
Написах преди и сега ще повторя, че не приемам посягането за правилно, но животът не е правилен. Не е и справедлив..........
Ако за теб твоето не е най-специалното, то за мен Е! Peace

И какво като живота е несправедлив и няма да ги гали с перце, дай да ги ступваме едно хубаво сутрин и вечер, че да придобият тренинг! Thinking

# 21
  • Мнения: 1 172
Пратих детето на село вчера и днес като ми я доведоха свекър ми с ухилено лице ми разказва как свекърва ми набила детето защото не е искало да спи Shocked.Как да реагирам..... какво да направя???

Явно си пропуснала да им обясниш, че не биете детето си и не искате и останалите роднини да го ступват  или съпругът ти им е дал карт бланш. А щом и не си реагирала на момента, вероятно като цяло ти куца комуникацията с тях.

Аз съм обсъдила подробно основните принципи на възпитание със свекърите си и съм сигурна, че дори да направят нещо в разрив с принципите ни, то няма да ми го съобщят ухилени  на вратата. Така че трябва да си уеднаквиш принципите с тези на съпруга си и да си подобриш комуникацията с хората, на които доброволно оставяш детето си за по уикенд. Защото днес ще е плесница по дупето, утре ще е нещо друго - и ти все ще им се цупиш, докато те все няма да си имат представа защо.

# 22
  • Мнения: 295
Мисля, че вместо да се възмущаваш на всеослушание, най-добре вземи и си поговори със свекърва си. Кажи й, че си разбрала, че го била ударила. Попитай какво е станало, защо се е стигнало дотам. Щом не ти е приятно дори плясване по дупето, вземи и й го кажи в прав текст.
И родителите ми, и свекърите ми знаят, че в мое или на мъжа ми присъствие, никой друг няма право да раздава справедливост. Обаче щом съм го оставила на някого от тях, е ясно, че съм им гласувала доверие и те трябва да имат авторитет.
Ама да се втечнява по пода и да им се качва на главите и те да не смеят да го  пляснат по дупето, щото нали е чуждо дете - айде нема нужда Абсолютно съм съгласна с това мнение. Не си представям 60 и кусур годишна жена да обикаля къщата след дребния и да му се моли едва ли не да не прави това или да направи онова. А той да й се смее и да си прави каквото си иска. Щом е останал с баба си, означава, че трябва да я слуша и да прави това, което му казва. А аз от своя страна предварително уточнявам с баба му кога и какво се яде, кога се спи, какво му е позволено и какво не. За да няма после разминаване. И винаги след това искам отчет как е минало времето, когато ме е нямало.
Редно е като ти е станало криво да вдигнеш телефона и да се разбереш с жената, а не да си съставяш цял филм, без да знаеш даже каква е била ситуацията. Така според мен би било честно.

# 23
  • Мнения: 6 553
.......................................................
За всички родители тяхното дете е най-специалното, но не е такова за останалите - това имах предвид под вживяване....
Какво значи да го малтретират? Как така свекървата е отгледала достоен съпруг и баща, обаче внучето го малтретира?

# 24
  • Мнения: 54
На това дали е най-специално-ДА може и да е вживяване но моето най-специалното (както за всяка майка),не знам дали някога ще я набия за нещо но за сега ми се струва че е още малка и бой (шляпане по дупе или на друго място)само и единствено ще я изнерви при положение че тя не разбира защо как да се обясни на такова малко дете че сега на момента трябва да легне и да заспи.За отношенията ми с тях-да много куцат по простата причина че с тях (особено свекърва ми)няма оправия няма как човек ако седне да поговори с тях нормално (пробвала съм)се заформя скандал 3дни и 3 нощи.И какви са тия "втечнявания","да му се молела" и т.н. някои не са  прочели съдържанието на темата а явно са се включили само да нападат-става въпрос за дете на 1г. и 3м. което не е искало да заспи.Няма значение не исках темата ми да става бойно полеи какво значи чи се "възмущавам на всеослушание"?Благодаря все пак на всички

# 25
  • Мнения: 845
Не се знае по какъв начин е възпитавала  този съпуг и баща. Ако методите и са били възпитаване чрез бой?/все пак е предположение/ мисля, че не е правилно да го прилага на внучето. То си има родители и те приемат някакъв модел на възпитание според своите възгледи за живота и тя трябва да се съобрази с това. Веднъж бабата посегне ли, дали няма да се случи втори, трети, пети път и това да стане навик?

# 26
  • Мнения: 54
Да предимно с бой е възпитаван от дядо си баба си...дори от брат си

# 27
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Какво значи да го малтретират? Как така свекървата е отгледала достоен съпруг и баща, обаче внучето го малтретира?
Да предимно с бой е възпитаван от дядо си баба си...дори от брат си
Ето че ти отговориха на въпроса Wink

# 28
  • Мнения: 845
Е те тогава мила, няма оправия. Единствения начин да предпазиш детето е да не го водиш там без твое присъствие.  Sad Дори и да говориш и да спориш.....глас в пустиня ще е...

# 29
  • Мнения: 217
сега - дайте да се разберем - бой до посиняване или един шамар по дупето... щото мисля че има разлика...

п.п. народа го е казал - бий малко дупе да не биеш голям ГЪЗ...

# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Бабите и дядовците имат позволението ми да го шляпат по дупето ако предава много фасони. Това не го броя за бой. Ако посяга да ги удря, да я бият през ръцете ...
И аз съм дала карт бланш. Много се вживявате Laughing Никой нормален човек не  пребива малко дете. Ако имам съмение, че ще му посегнат недопустимо, въобше не би стъпил у тях. Ама да се втечнява по пода и да им се качва на главите и те да не смеят да го  пляснат по дупето, щото нали е чуждо дете - айде нема нужда Laughing
Абсолютно съгласна! И само да вметна.... Щом детето е при баба си и дядо си да го гледат, значи те в момента заместват родителите, придобиват техните права (щом поемат и задълженията им Simple Smile ) и някое и друго пляскане по дупето не може да се брои за малтретиране.
За тези хора сигурно е нормално, такива са им разбиранията. И вместо да изпадаш в гневни изблици, поговори с тях и им обясни своето виждане по въпроса. Как очакваш някой да се съобрази с нечие, неизвестно нему, мнение!?

# 31
  • Мнения: 593
Набила детето???????? Мале щях да я смачкам #2gunfire Че как така ще го бие защото не иска да заспи? Значи аз всеки ден трябва да го бия моето че заспива трудно. Ужас....... и факта че е свекърва ми , още повече ще ме вбеси.

# 32
  • Мнения: 593
 Щом няма здрави нерви да гледа малко дете, повече нямаше да й го давам!

# 33
  • Мнения: 2 723
Обаждаш и се по телефона и и казваш, че детето ти не иска да ходи при нея повече, защото го бие.

Нека доказва може ли дете на 1 година да говори Naughty

# 34
  • София
  • Мнения: 593
Хайде стига бе!........ #2gunfire Естествено че за всеки родител детето му е специално ,ами детето на детето му?Надявам се че разбирате накьде бия ThinkingЯсно си личи че на жената това й е практика дотолкова ,че тя не се замисля за какво удря.Иначе аз сьм за психологическия вид наказания.

# 35
Напълно съм съгласна с мнението на Duncho.Я стига сте се превземали,плясна ла го жената.Ами като няма навици какво да го прави.Не искало да спи.Че още от сега ако се налага и всички се съобразяват с него,незнам докъде ще я докарате.След годината децата много добре разбират какво им се казва,така,че правилата са си правила.Против боя съм,но едно пошляпване по дупето,понякога върши чудеса,така,че няма повод за сръдни.

# 36
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Я стига сте се превземали,плясна ла го жената.Ами като няма навици какво да го прави.
Какви навици при дете на 1г и 3м, к`ви пет лева? Crazy
И защо ли влизаш като гост? Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 593
Сетих се и нещо друго да я се позамисля женицата не е много лицеприятно ,но следващия пьт като ви дойде на гости и покажи форумите "Искам бебе" и "Родители преживели загуба" да поразмишлява дали някой от тези хора ще си позволи да раздава шамари защото детето му не иска да спи #Crazy

# 38
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Щерката от време на време не иска да заспива - ляга, гушка се и след 5 мин изритва завивките, сяда и нищо... седи такат 10-20-30 мин не дава да я гушнеш ... след кандърми ляга и след 10 мин пак същото. А и се спи та 2 не вижда. В този случай един шамар по дупето от мама, 2 мин рев и следва здрав сън до сутринта ....
това е при нас ....

# 39
  • Мнения: 288
   Щом смяташ плясването по дупето за бой, а свекърва си за чудовище, което е направило нещо непростимо, та го изтипосваш във форума, повече не си давай детето при нея. Ама никога, дори и да имаш мнооого голяма нужда от помощ. А такава ще имаш, и тогава си спомни как си се жалвала от нея. Не одобрявам наистина пляскане на мъничко дете, но не мислиш ли, че и свекърва ти е имала нужда от малко почивка, възрастна жена е все пак, освен това е друго поколение, с други виждания.Ако пляскането е помогнало детето да спре да се глези и да легне в леглото, не е толкова страшно.
    Не мога да разбера наистина някои жени как си тръшват детето при всеки удобен случай на възрастни хора да им ги гледат и търпят капризите, а после ги плюят, особено свекървите. Ако ти беше майка, нямаше да си толкова потресена от пляскане по дупето. Хайде де, нас никога не са ни плясвали!
    Наистина стига сте се превземали.Шамар и пошляпване са различни неща.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 543
[Какви навици при дете на 1г и 3м, к`ви пет лева? Crazy


Не виждам никаква причина да се учудваш. Синът ми е на 1 година и 3 месеца и съм се постарала да му ги създам. Особено със съня. На обяд заспива САМ в 13 часа плюс минус 5 минути. Вечер в 20.30 ч.
И не разрешавам никакви нарушения на режима.

Само, че за да създадеш навик трябва търпение и постоянство.

# 41
  • София
  • Мнения: 593
Щерката от време на време не иска да заспива - ляга, гушка се и след 5 мин изритва завивките, сяда и нищо... седи такат 10-20-30 мин не дава да я гушнеш ... след кандърми ляга и след 10 мин пак същото. А и се спи та 2 не вижда. В този случай един шамар по дупето от мама, 2 мин рев и следва здрав сън до сутринта ....
това е при нас ....
Хм имам мнение но няма да коментирам защото авторьт ми е симпатичен от разсьждения и коментари в други теми.                                                                        
   Щом смяташ плясването по дупето за бой, а свекърва си за чудовище, което е направило нещо непростимо, та го изтипосваш във форума, повече не си давай детето при нея. Ама никога, дори и да имаш мнооого голяма нужда от помощ. А такава ще имаш, и тогава си спомни как си се жалвала от нея. Не одобрявам наистина пляскане на мъничко дете, но не мислиш ли, че и свекърва ти е имала нужда от малко почивка, възрастна жена е все пак, освен това е друго поколение, с други виждания.Ако пляскането е помогнало детето да спре да се глези и да легне в леглото, не е толкова страшно.
    Не мога да разбера наистина някои жени как си тръшват детето при всеки удобен случай на възрастни хора да им ги гледат и търпят капризите, а после ги плюят, особено свекървите. Ако ти беше майка, нямаше да си толкова потресена от пляскане по дупето. Хайде де, нас никога не са ни плясвали!
    Наистина стига сте се превземали.Шамар и пошляпване са различни неща.
Защо реши че си го е трьшнала да й го гледат а не са изявили желание да се порадват на вучето?Моля дьщеря си за всако хранене около 4/5 пьти на ден и за всько сане представяш ли си ако раздавам пошляпвания всеки пьт #Crazy"Няма начин да няма и друг начин" стига да имаш желание да го намериш.

# 42
  • София
  • Мнения: 593
Ох сьжелявам за грешките в предния си пост но се #Cussing out

# 43
  • София
  • Мнения: 9 083
Аз бих се скарала- ясно и категорично. Не съм го носила 9 месеца това дете, гушкала и милвала, за да го удря някой  Shocked Ако не може да си сдържа нервите, няма да го оставям детето насаме с нея.

# 44
  • София
  • Мнения: 593
[Какви навици при дете на 1г и 3м, к`ви пет лева? Crazy


Не виждам никаква причина да се учудваш. Синът ми е на 1 година и 3 месеца и съм се постарала да му ги създам. Особено със съня. На обяд заспива САМ в 13 часа плюс минус 5 минути. Вечер в 20.30 ч.
И не разрешавам никакви нарушения на режима.

Само, че за да създадеш навик трябва търпение и постоянство.
Даа това сигурно не включва шамари доколкото имам изградено мнение за теб Heart Eyes

# 45
  • Мнения: 132
Еее,голяма работа!И аз съм за някое друго шамарче.Има възпитателен характер.
Ти пак я попитай за всеки случай какво е станало,че децата по някога преувеличават.

# 46
  • Мнения: 54
Първо 3 дена ми се моли да я дам за събота и неделя (аз не бях много съгласна защото когато забременях за нея детето бе начин да вържа сина и казавала ми го е неведнъж т.е. явно е че тя не е толкова обичлива баба за каквато се представя)и второ точно тя и развали режима който и бах създала когато идваше у нас държеше детето в ръцете си докато не започнеше да клима с глава и да заспива.Другото което е видях изказване "след като са взели детето имат същите права над нея щом са поели задължинията и т.н." ние с баща и не сме я удряли.Абе как преувеличав бе говорим за дете на 1г. и 3 мес.,свекър ми ми разказа не детето.

# 47
  • София
  • Мнения: 593
Еее,голяма работа!И аз съм за някое друго шамарче.Има възпитателен характер.
Ти пак я попитай за всеки случай какво е станало,че децата по някога преувеличават.

Чети по-внимателно не дечко,а свекьрьт й го казал с усмивка даже.Какво му е вьзпитателното изграждането на страх ,че ако не заспи ще го напляскьт ли #Crazy newsm78

# 48
  • някъде
  • Мнения: 4 954
[Какви навици при дете на 1г и 3м, к`ви пет лева? Crazy
Не виждам никаква причина да се учудваш. Синът ми е на 1 година и 3 месеца и съм се постарала да му ги създам. Особено със съня. На обяд заспива САМ в 13 часа плюс минус 5 минути. Вечер в 20.30 ч.
И не разрешавам никакви нарушения на режима.
Само, че за да създадеш навик трябва търпение и постоянство.
Не е само до търпение и постоянство, а си е до самото дете! Някой са по-кротки и по-лесно заспиват, други слушат когато им се казва нещо и го правят, трети въобще нямат уши за нищо, четвърти искат постоянно да ядат, пети не искат да хапнат нищо.... просто всяко си е индивидуално! То възрастните хора не заспиват по едно и също време, а какво остава за децата, но все пак има и изключения! Синът ми може да заспи и в 12, а може и в 14 часа! И какво да му правя като не иска да заспи точно когато аз съм казала? Да го пердаша ли всеки обед за да заспи?

# 49
  • София
  • Мнения: 593
След малко ще се храним с дребната и ако неще вече знам ще и прасна едно шамарче вьзпитателно де Joy може пьк да й дойде апетита hahaha

# 50
  • някъде
  • Мнения: 4 954
След малко ще се храним с дребната и ако неще вече знам ще и прасна едно шамарче вьзпитателно де Joy може пьк да й дойде апетита hahaha
А след това ако не иска да заспи и шляпни още няколко, пък накрая да вземе да разбере, че трябва да има режим, а не да се опъва! Naughty
Само така Peace, с твърда ръка/ и някое друго шамарче/ към възпитание и прогрес Mr. Green

# 51
  • Мнения: 166
Първо - защо никоя от идеалните майки, дето разбират пошляпването от бабата, не се сети за емоционалното състояние на детето в тоя момент? Съвсем очеизвадно е, че няма да заспи, при условие, че не е в познатата си среда и с познатите МЕТОДИ НА ВЪЗПИТАНИЕ! Crossing Arms Абсолютно - от дете до дете има огромна разлика. Аз направо съм истерясвала при приспиване на моето, въпреки че го гледах под час - много "правилно" и "дисциплинирано" Mr. Green Шамари по онова време въобще не съм раздавала, сега също се въздържам, за да не мисли, че това е начинът за налагане на решения. Случва се изключително рядко споровете да се решават с пошляпване по дупето. А сега, като чета някои от вас, ми е ясно от къде дъщеря ми си помисли, че може да го практикува върху нас. Явно от деца с такива родители. А после - защо светът е жестоко и несправедливо място! Confused
До авторката - не оставяй повече детето си само при тези хора! Peace Проведи последен разговор с тях и въведи условията си за виждане. Длъжни са да ги приемат, ако искат да са с него. Тяхното си дете са го възпитавали според собствените си представи - грешни или не, тяхна си работа. В отглеждането на твоето дете ще се съобразяват с твоите - които за него са най-правилните. Ако не им харесва - довиждане до първи клас! Кофти е, че мъжът ти им има страха. Че как иначе - пример за възпитание! Толкова искам детето ми да ми е робче цял живот и да ме слушка като кученце! #Cussing out А фактът че са свекър и свекърва - моля ви се! Аз не питая добри чувства към моята такава, но да удари детето ми - мога да се закълна, че не би го направила! Дори малката наскоро ми изкара теория, че не искала да вижда баба си, защото я е ударила. Не й повярвах /за първи път/! Знам, че просто бабата не й е угодила нещо /а тя е свикната да бъде глезена ОТ НЕЯ/ и това я е издразнило. И това е. Wink

# 52
  • Мнения: 288

[quote author link=topic=233872.msg5321168#msg5321168 date=1193045820]
 Защо реши че си го е трьшнала да й го гледат а не са изявили желание да се порадват на вучето?Моля дьщеря си за всако хранене около 4/5 пьти на ден и за всько сане представяш ли си ако раздавам пошляпвания всеки пьт #Crazy"Няма начин да няма и друг начин" стига да имаш желание да го намериш.
[/quote]
   Не съм сигурна в това, така ми изглеждаше-дават го за събота и неделя.Каквато и да е причината, все пак е една помощ и малко свободно време за тях двамата. Но ми е жал за възрастните хора, искат да помагат, понякога не знаят точно как. Ама толкова нерви за едно леко пошляпване, не разбирам. Това е майката на съпруга, не чужд човек. Или щом е от свекърва, ще нанесе непоправими травми на детето. Преувеличен ми се вижда проблемът, както и да е. И на мен няма да ми стане хубаво, но и драми не бих правила.А пък това"не оставяй детето си само при тези хора", "проведи последен разговор" , "довиждане до първи клас"- не разбирате ли, че е прекалено и само допълнително ще създаде напрежение в семейството. Дано авторката да не е толкова крайна.

# 53
  • София
  • Мнения: 593

[quote author link=topic=233872.msg5321168#msg5321168 date=1193045820]
 Защо реши че си го е трьшнала да й го гледат а не са изявили желание да се порадват на вучето?Моля дьщеря си за всако хранене около 4/5 пьти на ден и за всько сане представяш ли си ако раздавам пошляпвания всеки пьт #Crazy"Няма начин да няма и друг начин" стига да имаш желание да го намериш.
   Не съм сигурна в това, така ми изглеждаше-дават го за събота и неделя.Каквато и да е причината, все пак е една помощ и малко свободно време за тях двамата. Но ми е жал за възрастните хора, искат да помагат, понякога не знаят точно как. Ама толкова нерви за едно леко пошляпване, не разбирам. Това е майката на съпруга, не чужд човек. Или щом е от свекърва, ще нанесе непоправими травми на детето. Преувеличен ми се вижда проблемът, както и да е. И на мен няма да ми стане хубаво, но и драми не бих правила.А пък това"не оставяй детето си само при тези хора", "проведи последен разговор" , "довиждане до първи клас"- не разбирате ли, че е прекалено и само допълнително ще създаде напрежение в семейството. Дано авторката да не е толкова крайна.
[/quote]Разбирам ти идеята но какво да направи да си трае ли?-за да няма напрежение в семейството newsm78 Утре ако го наложи вьзпитателно с точилката/често прилагано преди години/пак ли да си трае "семейно" Thinking

# 54
  • Мнения: 288
  Чак пък точилка? Че бабите толкова обичат внуците си, мъъъничко прекалявате. Като не иска да и пошляпват детето, ще ходят на гости заедно, ще си го приспива тя и такива отговорности няма да се предоставят на възрастни хора. Но все пак от време на време ще има нужда от помощ и тогава? Не и внушавайте разни ужасии как ще и налагат детето за щяло и нещяло.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 788
За пръв път чувам някой да приспива дете с бой.
Иди на гости на свекърва ти и пробвай да я приспиш с шамари. Сигурна съм, че няма да успееш.

# 56
  • Мнения: 54
Мъжа ми преди малко тръгна за село (има работа не да вдига скандали)не знам дали ще поговори с майка си аз честно казано още не съм говорила с нея...с нея както писах е малко трудно ако спомена за случката тя преди да съм имала възможност да се изкажа ще започне да се защитава (от друга случка го знам)и резултата ще е скандал.

# 57
  • София
  • Мнения: 12 543
[Какви навици при дете на 1г и 3м, к`ви пет лева? Crazy
Не виждам никаква причина да се учудваш. Синът ми е на 1 година и 3 месеца и съм се постарала да му ги създам. Особено със съня. На обяд заспива САМ в 13 часа плюс минус 5 минути. Вечер в 20.30 ч.
И не разрешавам никакви нарушения на режима.
Само, че за да създадеш навик трябва търпение и постоянство.
Не е само до търпение и постоянство, а си е до самото дете! Някой са по-кротки и по-лесно заспиват, други слушат когато им се казва нещо и го правят, трети въобще нямат уши за нищо, четвърти искат постоянно да ядат, пети не искат да хапнат нищо.... просто всяко си е индивидуално! То възрастните хора не заспиват по едно и също време, а какво остава за децата, но все пак има и изключения! Синът ми може да заспи и в 12, а може и в 14 часа! И какво да му правя като не иска да заспи точно когато аз съм казала? Да го пердаша ли всеки обед за да заспи?

Синът ми е доста палав. Даже бих казала, че не случайно го наричам Вожда на червенокожите. Навикът затова е навик, че организмът свиква по едно и също време да получава определено нещо - сън или храна.
Разбира се никой не казва, че ако на детето не му се спи или не му се яде трябва да го насилваш. Стига разбира се неяденето или неспането да не са проява на чист инат. Който в моята къща не се толерира изобщо.

# 58
  • Мнения: 157
Ама вие какво искате да ме убедите, че никоя от вас не е яла шамарчета по дупето ли?Извинявайте ама не е станало бог знае какво.Всеки си има нерви.Има ли това дете синьо по дупето?И всички си носим децата по 9 месеца.Сигурна съм ,че няма майка която да не е шляпвала детето си поне един път в момент на безсилие, на яд,на преумора......Не съм за насилието.Бъди сигурна , че ако шамарчето е било по-сериозно нямаше и да разбереш, а щом го е казал с усмивка не е страшно.Поговори с хората спокойно и им обясни , че не ти е приятно да се случва повече.Не си разваляй отношението с тях защото като ти се наложи да оставиш детето на някой защото се налага гняма да дойде някоя приятелка да ти го гледа,ще разчиташ на близки.

# 59
  • Мнения: 25 400
Мъжа ми преди малко тръгна за село (има работа не да вдига скандали)не знам дали ще поговори с майка си аз честно казано още не съм говорила с нея...с нея както писах е малко трудно ако спомена за случката тя преди да съм имала възможност да се изкажа ще започне да се защитава (от друга случка го знам)и резултата ще е скандал.

Чудна жена си. Не можа ли да й отмъстиш като набиеш нейното дете, да види тя какво е чужд човек да ти бие детето, дето 9 месеца си го носила и си се пънала да го раждаш? Ама-ха!  Crossing Arms
Отсега нататък да знаеш - а ти е посегнала на детенцето, а ти си набила нейното. Рано или късно ще разбере намека!  Peace

# 60
  • Мнения: 2 908
А аз друго не разбирам-като знаеш как е отгледала сина си-уж с бой и по-сурово възпитание,защо и оставяш твоето дете?Аз не бих в такъв случай.За тупването по дупето съм в отделни случаи и не ми разправяй,че на 1г и 3 месеца нищо не разбират-ти ги изкара неандерталчета. Laughing-всичко разбира от по-малко-щом моето ака в гърне от месец вече-не разбирало ли нищо... ooooh!Те да не са животни с кухи главички,че нищо не разбират-как тогава като вземе да пипа някъде и като кажа-не-и маха ръката,а?Ако твоето се изнервя като го тупнеш(на което си го научила ти)моето съм го научила като тупна по дупето да не прави повече така,и то на тази възраст-да.Освен това с тези памперси,то въобще не е и тупване.всеки да си възпитава детето както смята за добре,ама да не се възмущава,ако не среща подкрепа от всички в един форум.Затова аз не съм тръгнала да пускам тема-защо не си оставям детето на свекито въобще... Laughing-ти си си виновна,че си го оставила и ти трябва да се разбереш с  нея има ли право да го удря,няма ли.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 15:56 от афродита

# 61
И като го набила заспало ли детето?Откачена жена.Моя син като беше на същата възраст си дърпаше ушите и го питам кой ти опъва ушите и ми отговаря баба.Питах я призна си,пипал и цветята и му опъвала ушите.Имаше очна ставка и спря да ги дърпа.И на мен не ми харесва като идва у нас и рови насам натам,ама не съм почнала да я бия.

# 62
  • Мнения: 1 230
И на мен не ми харесва като идва у нас и рови насам натам,ама не съм почнала да я бия.

 Joy Joy Joy

# 63
  • Мнения: 205
Колкото и да е трудно, опитайте се с мъжът ти да проведете разговор с нея.Ако не разбира от дума-не оставай детето там за дълго време.Аз съм твърде против използване на шамари като възпитателен метод-просто, защото те нямат такъв.Моите родители(или който и да било друг) никога не са ме удряли като малка, но все пак не съм станала лигава и невъзпитана, даже, напротив, имам претенции, че знам как да се държа

# 64
  • Мнения: 141
  ooooh!  ooooh!  ooooh! ти не я ли наби нея? може ли да бие детето. не и го оставяй , като няма нерви.

# 65
  • Мнения: 1 761
кажи на свекърва си пред мъжа ти,че не и позволяваш да го бие.Ако не и изнася, не оставяй детето с нея,ако ти не си наблизо.
Аз веднъж чух свекито да казва н а сина ми,че ако и счупи очилата ще го нашамари.После извиках мъжа ми и съвсем сериозно му казах да предупреди майка си,че не може да заплашва детето с бой, камо ли пък да го удари наистина.Ама моя мъж е сигурен,че ако тя удари сина ми аз ще я изхвърля от къщи и я предупреди да не си позволява такова поведение спрямо детето.И да си носи очолата на носа, не по масата, която е достърпна за детето.

# 66
По принцип съм против този начин на възпитание още в ранните години! Първо, това едва ли ще улесни едно дете на годинка и три месеца в правилното разбиране за това, кое е добро и кое - лошо, само ще го стресира. Второ, влияе отрицателно на психиката на детето и в по - късен етап от живота му избива! Опитай да разговаряш със свекърва си, колкото и трудности да срещаш, кажи и, че не желаеш да удря детето ти (било то дори и пошляпване).

# 67
  • Мнения: 2 032
Не съм прочела другите страници, признавам.

Това, че си писала първо тука, ме кара да мисля, че не си реагирала веднага. Аз бих. Как беше онова описание на божията ярост:
"небето ще премине с бучение, а стихиите нажежени ще се стопят, и земята и каквото се е вършило по нея ще изчезнат".Ей така ще реагирам.

(Иначе съм разумна и добра.)

# 68
  • София
  • Мнения: 6 999
Станалото - станало не можеш да го върнеш.

Твърдо кажи на мъжа ти да говори със свеки, че по никакъв начин не позволяваш да удря детето ви ако иска да го вижда и толкова.

Много ясно си спомням, когато моята дъщеря беше на същата възраст и майка ми /виждаше я за първи път тогава/ й се скара за нещо пред мен. Веднага й казах, че ние не се караме на детето си и тя да не го прави.

Свекърва ми/бивша вече/ никога не е оставала и не остава на саме с дъщеря ни, а отделно съм сигурна, че дори не би й хрумнало да повиши глас.

# 69
  • Мнения: 553
Пратих детето на село вчера и днес като ми я доведоха свекър ми с ухилено лице ми разказва как свекърва ми набила детето защото не е искало да спи Shocked.Как да реагирам..... какво да направя???

Защото не искало да спи...

Аз бих й казала че като си роди внуче- да го бие ако иска- това дете ТИ  СИ ГО РОДИЛА и ако някой изобщо има право да го удря- това си ти...

Ако са по-сложни обстоятелствата и отношенията - просто не го оставяй вече само с тях... пък те да си правят изводите... пък детенце ще порасне и то самото янма да иска да соти с тях при такова отношение, а ти насила \няма да го караш....- можеш да им напомниш и това...  #Cussing out #Cussing out

# 70
  • Мнения: 4 289
Свекърва ти не е била права. Явно обаче и през ум не и минава това, иначе свекър ти нямаше така щастливо да ти се "похвали".
От това което прочетох, разбирам че твоят мъж трудно би се изправил срещу тях. Тоест, изпитва някакъв респект (което е нормално) към родителите си и не смее да им се опълчи, за да няма скандали. Теб изглежда също те е страх от реакцията на свекърва ти, иначе нямаше да пуснеш тази тема, а щеше директно да и потърсиш сметка.
Моята свекърва също е доста тънкообидна, минали сме по този път, но не и за такива работи, а за дреболии. Не си е позволявала да вдига ръка на детето ми. Но когато е трябвало съм и се опълчвала и съм си извоювала малки "победи". Бъди директна, без да пеиграваш. Кажи и че не желаеш да ти удря детето, защото имаш други методи на възпитание. Ако започне да спори, просто смени темата, каквото си имала да и казваш, вече ще си го казала. Няма нужда да я унижаваш допълнително (вероятно така ще приеме забележката ти), защото пак казвам, явно считат този метод  за нормален и едва ли са смятали че постъпват нередно. Но пък ти преди всичко мисли за детето си, а не за нейните чувства.
Тези които казват че в пляскането по дупето няма нищо лошо - може и да няма за вас, но родителите са тези, които преценят това, не бабите и дядовците. В случая, на тази майка и е неприятно, а тя е в правото си да решава. Както и да се възмущава.
@Авторката, просто прояви малко смелост и обясни на бабите какво може и какво не може да си позволяват. Едва ли свекърва ти желае все пак да навреди на внучето си.  

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 08:38 от Найели

# 71
  • София
  • Мнения: 9 083
Относно заплашването с бой  #Silly, то и аз по 5 пъти казвам на Огчо, че ще го нашляпам, ама то човек говори много неща. Това не значи, че имам подобни намерения или съм го правила. Може би просто е някакво вербално изпускане на парата.....

# 72
  • Мнения: 4 414
Явно си пропуснала да им обясниш, че не биете детето си и не искате и останалите роднини да го ступват  или съпругът ти им е дал карт бланш. А щом и не си реагирала на момента, вероятно като цяло ти куца комуникацията с тях.

Аз съм обсъдила подробно основните принципи на възпитание със свекърите си и съм сигурна, че дори да направят нещо в разрив с принципите ни, то няма да ми го съобщят ухилени  на вратата. Така че трябва да си уеднаквиш принципите с тези на съпруга си и да си подобриш комуникацията с хората, на които доброволно оставяш детето си за по уикенд. Защото днес ще е плесница по дупето, утре ще е нещо друго - и ти все ще им се цупиш, докато те все няма да си имат представа защо.
ето това е и моето мнение.
не можеш да очакваш всички да имат твоето отношение към възпитанието на детето. затова се говори с хората. пропуснала си да го направиш предварително - нищо. направи го следващия път. добре би било съпругът ти да те подкрепи, т.е. да сте двамата.

иначе, аз също смятам, че бой/бил той и шляпване по дупето/ не помага на детето да заспи. доста пошляпвания заради неспане съм събрала - заспивала съм от изтощителен рев. голям ефект, няма що! но макар и баща ми да ме е "приспивал" по този начин от време на време, и през ум не би му минало да нашляпа внучката си. той не дава да и се скарам, камо ли да я пошляпвам Laughing

# 73
  • Мнения: 3 456
Пратих детето на село вчера и днес като ми я доведоха свекър ми с ухилено лице ми разказва как свекърва ми набила детето защото не е искало да спи Shocked.Как да реагирам..... какво да направя???
Смятам, че е трябвало да реагираш веднага. Щом си пуснала тема за това- значи не го смяташ за редно. Тогава , защо ти е нашето мнение, одобрение, съгласи или насърчаване?

# 74
  • Сливен
  • Мнения: 197
Аз съм ги предупредила,че те нямат право да го бият.Може да го накажат.Само аз и мъжат ми имаме право да го шамарим.

# 75
  • Мнения: 4 451
Детето не иска да спи..., и това ли било причина за бой? Shocked Ще трябва да поговориш с нея и да и поставиш ясни граници.

# 76
  • Мнения: 27 524
Много се вживявате Laughing Никой нормален човек не  пребива малко дете. Ако имам съмение, че ще му посегнат недопустимо, въобше не би стъпил у тях. Ама да се втечнява по пода и да им се качва на главите и те да не смеят да го  пляснат по дупето, щото нали е чуждо дете - айде нема нужда Laughing

Подрепям  Peace

# 77
  • Мнения: 6 164
Бих побесняла, ако ми удари някой детето, били то и моята майка или баща. Не знам какво ще направя, но само крайности са ми в главата...

# 78
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да удря дете на годинка и три месеца  Shocked ... жената има проблем ... явно не обича да се занимава с деац, не и го давайте повече и така

# 79
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Малко трудно смлях инфото. Някак не си представям който и да е (свекърва ми, майка ми и др) да вдигне ръка на детето ми, за каквото и да е. Единствените хора, които могат да го шляпнат или бият, сме аз и мъжа ми.
Абсолютно съм съгласна. Дори и на мъжа си се мръщя, когато си позволи нещо такова. Даже последния път той отнесе скандала, защото като я беше пошляпнал по дупето, й беше оставил синина. Оттогава има забрана за подобни действия. smile3513

По едно време баща ми се грижеше за детето, но забелязах че си позволява да я удря през ръцете, неколкократно му направих забележка, и след като не престана, просто престана да се грижи за нея. Сега я вижда само на снимка, или под строгия ми взор.
От друга страна обаче детето ми е много глезено. Дали не бъркам някъде newsm78

# 80
  • Мнения: 773
  Чак пък точилка? Че бабите толкова обичат внуците си, мъъъничко прекалявате. Като не иска да и пошляпват детето, ще ходят на гости заедно, ще си го приспива тя и такива отговорности няма да се предоставят на възрастни хора. Но все пак от време на време ще има нужда от помощ и тогава? Не и внушавайте разни ужасии как ще и налагат детето за щяло и нещяло.

 Преди две седмици станах неволен свидетел на една случка у дома. Наложи ми се да излезна за няколко часа и помолих свеки да гледа Анди. Беше му тъкмо време за лягане и за да не се разтройва, че излизам първо го сложих да спи. Гушна се детенце възглавничката и кротко си лежеше в леглото. Казах на свеки, че ще ходя до тоалетната и ще излизам. Обясних и, че той си лежи кротко и заспива в момента. Да, ама тя веднага се намърда при него и той разбира се веднага попита за мама. Чувам аз как тя му се обяснява, че мама излезнала, отишла на работа, той да нункал сега. Моя юнак като чува това веднага скача да ме търси. Аз в бързината, за да подтвърдя нейната теория се скрих зад вратата на хола. Ако се бях показала, след нейните обяснения скоро нямаше да успея да излезна. Влиза детенцето в хола да ме търси и за мой късмет не ме вижда. Вратата на хола ни е стъклена и все пак се вижда силуета, когато някой е застанал зад нея. И аз си мисля, че свеки ме вижда, но нарочно пред него се прави, че ме няма. И от там нататък следва интересното, от което онемях. Анди сяда на дивана, тя отива при него и налагайки го по дупето ( не ме разбирайте погрешно и аз съм го плясвала по дупето и шамари съм му пляскала, но такава сила никога не съм си позволявала), почва да му нарежда -ама ти няма да спиш ли? Отивам за точилката да те налагам с нея щом не слушаш. Shocked Излиза от хола и затваря вратата. Twisted Evil При което моя милост лъсва пред детето. Ако и бяхте видяли сконфузената физиономия и учудването, че още съм вкъщи.  Shocked Спаси я единствено това, че след няколко дни я чакаше операция, иначе щях аз да хвана точилката. bambam

  Винаги ми е било чудно, защо само тя не може да приспи Анди следобед. Детенцето винаги е заспивало много лесно на обяд. Винаги на нея и е много тежко да го гледа, бил непослушен. Ами може би, ако се отнася с малко повече любов към него ще я слуша и той повече и ще заспива по-лесно. Понеже вече не искам да влизам в никакви пререкания с нея, помолих мъжа си да и обясни някои работи за отношението и любовта. И, че човек, когато дава любов му отвръщат с любов. Независимо дали става дума за две годишно дете или за 50 годишен възрастен. Не мисля, че само от благодарност, че има кой да ми гледа детето трябва да  позволявам да ми го бият.  Ами, че тя щом така го налага, когато още нищо не е направил, какво да си представям за моментите, когато наистина не слуша. Позволила съм и в много тежки моменти да го плясва по дупето, но не си представях, че плясването е с такава сила. От тогава не и се е налагало да гледа детето, а и скоро няма и да и се наложи. Убедих се, че по добре да дам пет лева на някой клуб или да го заведа при някоя приятелка отколкото да позволявам свекърва ми да ми гледа детето. А скоро ще усети и какво де има бавачка вкъщи.

# 81
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Съмнявам се да я е пребила от бой  Crazy. Разбери каква е била ситуацията и я помоли любезно да не се повтаря.

Изобщо не бих била любезна в подобна ситуация.

# 82
  • Мнения: 165
Просто спираш да го водиш и тва е....

# 83
  • Мнения: 17 394
Вземи я пребий най- добре, сина й също. Да се научи!

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 6 900
Не съм против боя по дупето,но да е за нещо по-значително.

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 17:38 от chocha

# 85
  • Мнения: 27
 Още като се роди дъщеря ми им казах на всички баби и дядовци, че те са само за да глезят внуците си а не за да ги възпитават и никога до сега не са посегнали на детето ми въпреки ,че е имало моменти в който се  е налагало.Поне аз незнам де.....

# 86
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз пък съм разрешила и на двете баби да го бият. Много съм за дисциплината от малък.
Свекърва ми много го глези и поради тази причина не й го оставям често. Тя му позволява да я удря, което е недопустимо за мен.
Майка ми го удря от време на време, когато сметне за необходимо.

# 87
  • София
  • Мнения: 6 999
....Тя му позволява да я удря, което е недопустимо за мен.
Майка ми го удря от време на време, когато сметне за необходимо.

Абсолютно възпитателно - баба му вероятно също го удря, за да не я удря той - нали?  ooooh! Страхотно ще го дисциплинирате.  ooooh!

По темата - обаче бабата не е имала позволение да бие...

# 88
  • Мнения: 728
Как така СВЕЪРВА ТИ ще бие ТВОЕТО ДЕТЕ? #Crazy
Каквото и да е направило то си има МАЙКА и БАЩА,които го възпитават и решават кое е добре и кое не за него!
Ако моята ми набие детето....повече няма да и го оставя да го гледа дори за 2 минути!

# 89
  • София
  • Мнения: 3 390
....Тя му позволява да я удря, което е недопустимо за мен.
Майка ми го удря от време на време, когато сметне за необходимо.

Абсолютно възпитателно - баба му вероятно също го удря, за да не я удря той - нали?  ooooh! Страхотно ще го дисциплинирате.  ooooh!
О, със сигурност! Практиката е показала ефективността на метода!
По темата - обаче бабата не е имала позволение да бие...
А тук си много права-и аз мразя да правят неща, за които нямат позволение!Лошото е,че в повечето случаи свекървите се чувстват по-вещи в отглеждането на деца!

# 90
  • София
  • Мнения: 6 999
...Лошото е,че в повечето случаи свекървите се чувстват по-вещи в отглеждането на деца!

Ако трябва да съм честна - в някои случаи наистина е така... Например ако сравнявам теб и моята бивша свекърва... мда  Mr. Green

# 91
  • София
  • Мнения: 2 100
Малко трудно смлях инфото. Някак не си представям който и да е (свекърва ми, майка ми и др) да вдигне ръка на детето ми, за каквото и да е. Единствените хора, които могат да го шляпнат или бият, сме аз и мъжа ми.

пък камо ли и да ми се похвали Sick

# 92
  • Мнения: 24 467
Физическите наказания са табу в къщи. Аз не ги прилагам и не допускам никой да ги прилага по отношение на децата. Правила съм забележки и на учителки в ДГ, имаше такава по английски, от тези,  дето дърпат уши, преместих си детето поради тази причина в при другата учителка по език /имах избор/.
Ако установя такова нещо- т.е. физическа разпра с децата от страна на близък, щях да обясна и изрично да изразя становището си по въпроса. След повторно несоъбразяване с моето мнение просто преустановявам предоставянето на децата на съответния човек.

# 93
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Обикновено бабите около мен  са по- спокойни и ми казват "Спокойно, остави го, какво искаш, дете е, не може да стои на едно място , не се ядосвай " и т.н... даже баби в парка, когато Йоан реве,  ме спират да ми кажат да се успокоя и да не го бия ,  явно си мислят, че съм го натупала  Rolling Eyes ... бабешки му работи ... но затова си мисля, че бабата би трябвало да е по- улегнала и спокойна ...

Обаче си зависи ... ето, че много майки нямат против пошляпване ... говори си с нея, кажи че не ти е приятно да удря детето ....

# 94
  • Мнения: 130
Обикновено бабите около мен  са по- спокойни и ми казват "Спокойно, остави го, какво искаш, дете е, не може да стои на едно място , не се ядосвай " и т.н... даже баби в парка, когато Йоан реве,  ме спират да ми кажат да се успокоя и да не го бия ,  явно си мислят, че съм го натупала  Rolling Eyes ... бабешки му работи ... но затова си мисля, че бабата би трябвало да е по- улегнала и спокойна ...

Обаче си зависи ... ето, че много майки нямат против пошляпване ... говори си с нея, кажи че не ти е приятно да удря детето ....
И при мен е така,но е недопустимо да пищи и да посяга а за тръшкането да не говорим.Грозна история хората са казали бий дупе за да не биеш дупище или нещо такова беше.Точно заради липсата на добро  и адекватно възпитание в годините се превръщат в неописуеми келеши и в какво ли още не.Ама който си го е раждал детето тои да решава как ще го възпитава и без това той ще си бере ядовете после

# 95
  • Мнения: 130
само да доуточня не говоря зя бой с точилки,тигани и др.,а за обикновенното пошляпване когато се налага

# 96
  • Мнения: 17 394
ИЗлишно уточняваш, никой няма да те разбере. Wink Peace

# 97
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Просто спираш да го водиш и тва е....
Може би......  Stop
А вероятно трябва двете да седнете и да уточните правилата!!!  Peace

# 98
  • Мнения: 6 206
За мен е редно щом даваш доверие на някого да ти гледа детето, значи му даваш доверие 100%.
Ако аз не вярвах, че свекърва ми гледа детето ми по-добре дори от мен самата, щеше да го гледа само в мое присъствие. По тази логика моята майка и да прояви желание, ще ми гледа детето насаме само на снимка. Толкова е просто.
И това включва боя или шляпването или както там си го наричат. Ако моята свекърва реши да го плясне, значи е повече от сигурно, че си го е заслужил. Когато преценя да си оставя детето на някой, винаги съм преценила какво може да вземе от поведението му моето дете - маниерите, изказа, поведението, диалекта. Те са малки попивателни. Като да говорим за шляпване е повече от абсурдно, пък нека после да съм префърцунена.  Simple Smile

# 99
  • Мнения: 6 029
А каква е била ситуацията точно? Какво е направило детето? Ми ако се е олигавило на ента степен? Ми ако то е посегнало да я удари?
Извинете, ама като не съм била там не мога да раздавам квалификации.
Ако моите деца посегнат на мен, на баща си, бабите си и т.н. им се отвръща със същото. Тва е. Ако ми се олигави някой тотално след като съм се опитала с добро и не става - ше има и шамар по д-то. Аман от майки светици бе! От къде си купувате нерви, да ходя да си взема и аз? Съжалявам, но няма идеални майки и баби. Набийте си го в главата.

# 100
  • Мнения: 6 206
Джули, говорим за дете на 1 год и 3 месеца, което е яло бой за да заспи, в каква степен не е описано. Пък като нямат нерви, да си стоят сами. Нормално е на 1 година да си търсиш майката като ти се спи. А получаваш бой. Много умно.
Всеки сам си решава.
И има идеални майки и баби, откъм нерви.
Моето се е уредило с такава баба. За майка не е, ама няма пълно щастие. Confused

# 101
  • Мнения: 17 394
Абе дали е бой, не е много ясно.

# 102
  • Мнения: 6 029
Ма за какъв бой става въпрос? Мисля, че има разлика между бой и плескане по дупето. Дете на 1год. и 3 мес. съвсем спокойно може да те докара до бяс. Като търси майка си - да стои при нея.

# 103
  • Мнения: 6 206
Ма за какъв бой става въпрос? Мисля, че има разлика между бой и плескане по дупето. Дете на 1год. и 3 мес. съвсем спокойно може да те докара до бяс. Като търси майка си - да стои при нея.
ето, виждаш, че хората са различни. Верно не знаем за какъв бой става въпрос, дали е семпло пляскане или друго.
За мен дете на 1,3 год не може да те докара до бяс.
И е така, който не може да се оправи с него, да не се наема.

# 104
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Странна тема.
Който държи да има пълен контрол върху възпитанието на детето си, поне в първите 1-2 години би трябвало просто да не се отделя от него.

Всичко останало е доверие.
На кого се доверяваме за подобно нещо би трябвало да се мисли предварително.

# 105
  • Мнения: 2 755
....Аман от майки светици бе! От къде си купувате нерви, да ходя да си взема и аз? Съжалявам, но няма идеални майки и баби. Набийте си го в главата....
Е, ти пък Julie. Не разбра ли, че ССФ е идеалната майка и детето й е по-по-най- ...
Аз, като една несъвършена майка, все по-рядко се изказвам по такива теми. Няма да давам съвети на "по-вещите", я. Tired

# 106
  • София
  • Мнения: 3 390
...Лошото е,че в повечето случаи свекървите се чувстват по-вещи в отглеждането на деца!

Ако трябва да съм честна - в някои случаи наистина е така... Например ако сравнявам теб и моята бивша свекърва... мда  Mr. Green
Не съм казала, че не е така в някои случаи.
Трябва ли да коментирам сравненията ти?

За мен дете на 1,3 год не може да те докара до бяс.

Докарването до бяс на която и да е възраст, според мен, е въпрос на реакция на майката. На мен все още не ми се е случвало да ме изкара извън релси, но съм била свидетел как майка на дете на 1 год не можа да се овладее и се вбеси. Сега детето е 4 год и почти не може да се оправя с него.

Общи условия

Активация на акаунт