Свекърва ми набила детето

  • 6 171
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 552
Чакай сега, ударила ли го е или го е пребила. Аман от вживяващи се майчета. Да не си мислите, че животът ще гали с перце вашите деца......
По принцип съм против удрянето на когото и да било, особено деца, но животът е несправедлив е не винаги се развива така както аз смятам.

# 16
  • Мнения: 2 401
Какво значи вживяващи се? Ако тя никога не е посягала на детето си, как да приеме това, че някой друг го прави?

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Чакай сега, ударила ли го е или го е пребила. Аман от вживяващи се майчета.

има ли значение, защото за мен не Naughty
Абе я моля ти се, к`во означава "вживяващи се", аз не си бия детето, че съм го носила 9 месеца, раждала, гледала, а друг ще го бие Rage

# 18
  • Мнения: 6 552
Чакай сега, ударила ли го е или го е пребила. Аман от вживяващи се майчета.

има ли значение, защото за мен не Naughty
Абе я моля ти се, к`во означава "вживяващи се", аз не си бия детето, че съм го носила 9 месеца, раждала, гледала, а друг ще го бие Rage

Айде да не ми се молиш.........
Всички сме се носили децата 9 месаца, раждали и т.н. не си открила ти топлата вода, ще извиняваш.......

# 19
  • Мнения: 6 552
Какво значи вживяващи се? Ако тя никога не е посягала на детето си, как да приеме това, че някой друг го прави?

Все някога трябва да приеме, че нейното дете не е най-специалното.
Написах преди и сега ще повторя, че не приемам посягането за правилно, но животът не е правилен. Не е и справедлив..........

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Айде да не ми се молиш.........
Всички сме се носили децата 9 месаца, раждали и т.н. не си открила ти топлата вода, ще извиняваш.......
поне не позволявам да ми малтретират детето.....толко ли е нередно

Какво значи вживяващи се? Ако тя никога не е посягала на детето си, как да приеме това, че някой друг го прави?
Все някога трябва да приеме, че нейното дете не е най-специалното.
Написах преди и сега ще повторя, че не приемам посягането за правилно, но животът не е правилен. Не е и справедлив..........
Ако за теб твоето не е най-специалното, то за мен Е! Peace

И какво като живота е несправедлив и няма да ги гали с перце, дай да ги ступваме едно хубаво сутрин и вечер, че да придобият тренинг! Thinking

# 21
  • Мнения: 1 172
Пратих детето на село вчера и днес като ми я доведоха свекър ми с ухилено лице ми разказва как свекърва ми набила детето защото не е искало да спи Shocked.Как да реагирам..... какво да направя???

Явно си пропуснала да им обясниш, че не биете детето си и не искате и останалите роднини да го ступват  или съпругът ти им е дал карт бланш. А щом и не си реагирала на момента, вероятно като цяло ти куца комуникацията с тях.

Аз съм обсъдила подробно основните принципи на възпитание със свекърите си и съм сигурна, че дори да направят нещо в разрив с принципите ни, то няма да ми го съобщят ухилени  на вратата. Така че трябва да си уеднаквиш принципите с тези на съпруга си и да си подобриш комуникацията с хората, на които доброволно оставяш детето си за по уикенд. Защото днес ще е плесница по дупето, утре ще е нещо друго - и ти все ще им се цупиш, докато те все няма да си имат представа защо.

# 22
  • Мнения: 295
Мисля, че вместо да се възмущаваш на всеослушание, най-добре вземи и си поговори със свекърва си. Кажи й, че си разбрала, че го била ударила. Попитай какво е станало, защо се е стигнало дотам. Щом не ти е приятно дори плясване по дупето, вземи и й го кажи в прав текст.
И родителите ми, и свекърите ми знаят, че в мое или на мъжа ми присъствие, никой друг няма право да раздава справедливост. Обаче щом съм го оставила на някого от тях, е ясно, че съм им гласувала доверие и те трябва да имат авторитет.
Ама да се втечнява по пода и да им се качва на главите и те да не смеят да го  пляснат по дупето, щото нали е чуждо дете - айде нема нужда Абсолютно съм съгласна с това мнение. Не си представям 60 и кусур годишна жена да обикаля къщата след дребния и да му се моли едва ли не да не прави това или да направи онова. А той да й се смее и да си прави каквото си иска. Щом е останал с баба си, означава, че трябва да я слуша и да прави това, което му казва. А аз от своя страна предварително уточнявам с баба му кога и какво се яде, кога се спи, какво му е позволено и какво не. За да няма после разминаване. И винаги след това искам отчет как е минало времето, когато ме е нямало.
Редно е като ти е станало криво да вдигнеш телефона и да се разбереш с жената, а не да си съставяш цял филм, без да знаеш даже каква е била ситуацията. Така според мен би било честно.

# 23
  • Мнения: 6 552
.......................................................
За всички родители тяхното дете е най-специалното, но не е такова за останалите - това имах предвид под вживяване....
Какво значи да го малтретират? Как така свекървата е отгледала достоен съпруг и баща, обаче внучето го малтретира?

# 24
  • Мнения: 54
На това дали е най-специално-ДА може и да е вживяване но моето най-специалното (както за всяка майка),не знам дали някога ще я набия за нещо но за сега ми се струва че е още малка и бой (шляпане по дупе или на друго място)само и единствено ще я изнерви при положение че тя не разбира защо как да се обясни на такова малко дете че сега на момента трябва да легне и да заспи.За отношенията ми с тях-да много куцат по простата причина че с тях (особено свекърва ми)няма оправия няма как човек ако седне да поговори с тях нормално (пробвала съм)се заформя скандал 3дни и 3 нощи.И какви са тия "втечнявания","да му се молела" и т.н. някои не са  прочели съдържанието на темата а явно са се включили само да нападат-става въпрос за дете на 1г. и 3м. което не е искало да заспи.Няма значение не исках темата ми да става бойно полеи какво значи чи се "възмущавам на всеослушание"?Благодаря все пак на всички

# 25
  • Мнения: 845
Не се знае по какъв начин е възпитавала  този съпуг и баща. Ако методите и са били възпитаване чрез бой?/все пак е предположение/ мисля, че не е правилно да го прилага на внучето. То си има родители и те приемат някакъв модел на възпитание според своите възгледи за живота и тя трябва да се съобрази с това. Веднъж бабата посегне ли, дали няма да се случи втори, трети, пети път и това да стане навик?

# 26
  • Мнения: 54
Да предимно с бой е възпитаван от дядо си баба си...дори от брат си

# 27
  • някъде
  • Мнения: 4 954
Какво значи да го малтретират? Как така свекървата е отгледала достоен съпруг и баща, обаче внучето го малтретира?
Да предимно с бой е възпитаван от дядо си баба си...дори от брат си
Ето че ти отговориха на въпроса Wink

# 28
  • Мнения: 845
Е те тогава мила, няма оправия. Единствения начин да предпазиш детето е да не го водиш там без твое присъствие.  Sad Дори и да говориш и да спориш.....глас в пустиня ще е...

# 29
  • Мнения: 217
сега - дайте да се разберем - бой до посиняване или един шамар по дупето... щото мисля че има разлика...

п.п. народа го е казал - бий малко дупе да не биеш голям ГЪЗ...

Общи условия

Активация на акаунт