Свекърва ми набила детето

  • 6 164
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 908
А аз друго не разбирам-като знаеш как е отгледала сина си-уж с бой и по-сурово възпитание,защо и оставяш твоето дете?Аз не бих в такъв случай.За тупването по дупето съм в отделни случаи и не ми разправяй,че на 1г и 3 месеца нищо не разбират-ти ги изкара неандерталчета. Laughing-всичко разбира от по-малко-щом моето ака в гърне от месец вече-не разбирало ли нищо... ooooh!Те да не са животни с кухи главички,че нищо не разбират-как тогава като вземе да пипа някъде и като кажа-не-и маха ръката,а?Ако твоето се изнервя като го тупнеш(на което си го научила ти)моето съм го научила като тупна по дупето да не прави повече така,и то на тази възраст-да.Освен това с тези памперси,то въобще не е и тупване.всеки да си възпитава детето както смята за добре,ама да не се възмущава,ако не среща подкрепа от всички в един форум.Затова аз не съм тръгнала да пускам тема-защо не си оставям детето на свекито въобще... Laughing-ти си си виновна,че си го оставила и ти трябва да се разбереш с  нея има ли право да го удря,няма ли.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 15:56 от афродита

# 61
И като го набила заспало ли детето?Откачена жена.Моя син като беше на същата възраст си дърпаше ушите и го питам кой ти опъва ушите и ми отговаря баба.Питах я призна си,пипал и цветята и му опъвала ушите.Имаше очна ставка и спря да ги дърпа.И на мен не ми харесва като идва у нас и рови насам натам,ама не съм почнала да я бия.

# 62
  • Мнения: 1 230
И на мен не ми харесва като идва у нас и рови насам натам,ама не съм почнала да я бия.

 Joy Joy Joy

# 63
  • Мнения: 205
Колкото и да е трудно, опитайте се с мъжът ти да проведете разговор с нея.Ако не разбира от дума-не оставай детето там за дълго време.Аз съм твърде против използване на шамари като възпитателен метод-просто, защото те нямат такъв.Моите родители(или който и да било друг) никога не са ме удряли като малка, но все пак не съм станала лигава и невъзпитана, даже, напротив, имам претенции, че знам как да се държа

# 64
  • Мнения: 141
  ooooh!  ooooh!  ooooh! ти не я ли наби нея? може ли да бие детето. не и го оставяй , като няма нерви.

# 65
  • Мнения: 1 761
кажи на свекърва си пред мъжа ти,че не и позволяваш да го бие.Ако не и изнася, не оставяй детето с нея,ако ти не си наблизо.
Аз веднъж чух свекито да казва н а сина ми,че ако и счупи очилата ще го нашамари.После извиках мъжа ми и съвсем сериозно му казах да предупреди майка си,че не може да заплашва детето с бой, камо ли пък да го удари наистина.Ама моя мъж е сигурен,че ако тя удари сина ми аз ще я изхвърля от къщи и я предупреди да не си позволява такова поведение спрямо детето.И да си носи очолата на носа, не по масата, която е достърпна за детето.

# 66
По принцип съм против този начин на възпитание още в ранните години! Първо, това едва ли ще улесни едно дете на годинка и три месеца в правилното разбиране за това, кое е добро и кое - лошо, само ще го стресира. Второ, влияе отрицателно на психиката на детето и в по - късен етап от живота му избива! Опитай да разговаряш със свекърва си, колкото и трудности да срещаш, кажи и, че не желаеш да удря детето ти (било то дори и пошляпване).

# 67
  • Мнения: 2 032
Не съм прочела другите страници, признавам.

Това, че си писала първо тука, ме кара да мисля, че не си реагирала веднага. Аз бих. Как беше онова описание на божията ярост:
"небето ще премине с бучение, а стихиите нажежени ще се стопят, и земята и каквото се е вършило по нея ще изчезнат".Ей така ще реагирам.

(Иначе съм разумна и добра.)

# 68
  • София
  • Мнения: 6 999
Станалото - станало не можеш да го върнеш.

Твърдо кажи на мъжа ти да говори със свеки, че по никакъв начин не позволяваш да удря детето ви ако иска да го вижда и толкова.

Много ясно си спомням, когато моята дъщеря беше на същата възраст и майка ми /виждаше я за първи път тогава/ й се скара за нещо пред мен. Веднага й казах, че ние не се караме на детето си и тя да не го прави.

Свекърва ми/бивша вече/ никога не е оставала и не остава на саме с дъщеря ни, а отделно съм сигурна, че дори не би й хрумнало да повиши глас.

# 69
  • Мнения: 553
Пратих детето на село вчера и днес като ми я доведоха свекър ми с ухилено лице ми разказва как свекърва ми набила детето защото не е искало да спи Shocked.Как да реагирам..... какво да направя???

Защото не искало да спи...

Аз бих й казала че като си роди внуче- да го бие ако иска- това дете ТИ  СИ ГО РОДИЛА и ако някой изобщо има право да го удря- това си ти...

Ако са по-сложни обстоятелствата и отношенията - просто не го оставяй вече само с тях... пък те да си правят изводите... пък детенце ще порасне и то самото янма да иска да соти с тях при такова отношение, а ти насила \няма да го караш....- можеш да им напомниш и това...  #Cussing out #Cussing out

# 70
  • Мнения: 4 289
Свекърва ти не е била права. Явно обаче и през ум не и минава това, иначе свекър ти нямаше така щастливо да ти се "похвали".
От това което прочетох, разбирам че твоят мъж трудно би се изправил срещу тях. Тоест, изпитва някакъв респект (което е нормално) към родителите си и не смее да им се опълчи, за да няма скандали. Теб изглежда също те е страх от реакцията на свекърва ти, иначе нямаше да пуснеш тази тема, а щеше директно да и потърсиш сметка.
Моята свекърва също е доста тънкообидна, минали сме по този път, но не и за такива работи, а за дреболии. Не си е позволявала да вдига ръка на детето ми. Но когато е трябвало съм и се опълчвала и съм си извоювала малки "победи". Бъди директна, без да пеиграваш. Кажи и че не желаеш да ти удря детето, защото имаш други методи на възпитание. Ако започне да спори, просто смени темата, каквото си имала да и казваш, вече ще си го казала. Няма нужда да я унижаваш допълнително (вероятно така ще приеме забележката ти), защото пак казвам, явно считат този метод  за нормален и едва ли са смятали че постъпват нередно. Но пък ти преди всичко мисли за детето си, а не за нейните чувства.
Тези които казват че в пляскането по дупето няма нищо лошо - може и да няма за вас, но родителите са тези, които преценят това, не бабите и дядовците. В случая, на тази майка и е неприятно, а тя е в правото си да решава. Както и да се възмущава.
@Авторката, просто прояви малко смелост и обясни на бабите какво може и какво не може да си позволяват. Едва ли свекърва ти желае все пак да навреди на внучето си.  

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 08:38 от Найели

# 71
  • София
  • Мнения: 9 083
Относно заплашването с бой  #Silly, то и аз по 5 пъти казвам на Огчо, че ще го нашляпам, ама то човек говори много неща. Това не значи, че имам подобни намерения или съм го правила. Може би просто е някакво вербално изпускане на парата.....

# 72
  • Мнения: 4 414
Явно си пропуснала да им обясниш, че не биете детето си и не искате и останалите роднини да го ступват  или съпругът ти им е дал карт бланш. А щом и не си реагирала на момента, вероятно като цяло ти куца комуникацията с тях.

Аз съм обсъдила подробно основните принципи на възпитание със свекърите си и съм сигурна, че дори да направят нещо в разрив с принципите ни, то няма да ми го съобщят ухилени  на вратата. Така че трябва да си уеднаквиш принципите с тези на съпруга си и да си подобриш комуникацията с хората, на които доброволно оставяш детето си за по уикенд. Защото днес ще е плесница по дупето, утре ще е нещо друго - и ти все ще им се цупиш, докато те все няма да си имат представа защо.
ето това е и моето мнение.
не можеш да очакваш всички да имат твоето отношение към възпитанието на детето. затова се говори с хората. пропуснала си да го направиш предварително - нищо. направи го следващия път. добре би било съпругът ти да те подкрепи, т.е. да сте двамата.

иначе, аз също смятам, че бой/бил той и шляпване по дупето/ не помага на детето да заспи. доста пошляпвания заради неспане съм събрала - заспивала съм от изтощителен рев. голям ефект, няма що! но макар и баща ми да ме е "приспивал" по този начин от време на време, и през ум не би му минало да нашляпа внучката си. той не дава да и се скарам, камо ли да я пошляпвам Laughing

# 73
  • Мнения: 3 456
Пратих детето на село вчера и днес като ми я доведоха свекър ми с ухилено лице ми разказва как свекърва ми набила детето защото не е искало да спи Shocked.Как да реагирам..... какво да направя???
Смятам, че е трябвало да реагираш веднага. Щом си пуснала тема за това- значи не го смяташ за редно. Тогава , защо ти е нашето мнение, одобрение, съгласи или насърчаване?

# 74
  • Сливен
  • Мнения: 197
Аз съм ги предупредила,че те нямат право да го бият.Може да го накажат.Само аз и мъжат ми имаме право да го шамарим.

Общи условия

Активация на акаунт