Проблем с цифров фотоапарат Praktica

  • 3 414
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
Имаме фотоапарат апарат от почти две години, но от около месец копчетата (за снимане, за настройките) понякога отказват да работят.
Моля за съвет, ако някой е имал подобен проблем с цифровия си фотоапарат.
Колебая се  newsm78 дали да го изпратя в София в специализиран сервиз на Praktica или да се доверя на местните сервизи.
Благодаря предварително  Hug на всеки, който може да помогне!

# 1
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Работя във фотостудио и ти препоръчвам специализиран сервиз. То и тая марка как е изкарала две години  newsm78 (имам впредвид че е много"куча марка" -сори)

# 2
  • Мнения: 4 916
Възможно е да е са се напълнили с прах  newsm78 т.е. този проблем да бъде отстранен лесно. Ако е с гаранция, няма какво да му мислиш - пращай го в София на сервиз.

# 3
  • Мнения: 107
практика са мн добри апарати  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Работя във фотостудио и ти препоръчвам специализиран сервиз. То и тая марка как е изкарала две години  newsm78 (имам впредвид че е много"куча марка" -сори)
Е как Практика ще са куча марка?! Shocked Ти остава да го кажеш и за Минолта.

# 5
  • Мнения: 389
А някой има ли впечатления от сервиза на Praktica, коректни ли са? Съображението ми все още да не съм изпратила апарата в сервиза  в София, е да не го държат няколко месеца там. Не ми се стои без фотоапарат дълго време. Все още разчитам на това, че копчетата просто отказват отвреме навреме и после пак си работят, но в един момент сигурно няма да проработят отново и затова имам нужда от съвет, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, дали ремонтът е решението или направо нов фотоапарат?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Според мен първо пробвай със сервиза. Тъкмо прибрах от сервиза една старичка Minolta Dynax 500si,  не е цифрова, конвенционална. Една година си влачи проблеми с настройките, и мен ме мързи да я изпратя в сервиза. Мързя ме, мързя ме. Когато я пратих ми я ремонтираха за 28лв Party Е, един месец без нея, защото чакаха част от не знам къде си, но.... Сега е супер.

# 7
  • Мнения: 389
Според мен първо пробвай със сервиза. Тъкмо прибрах от сервиза една старичка Minolta Dynax 500si,  не е цифрова, конвенционална. Една година си влачи проблеми с настройките, и мен ме мързи да я изпратя в сервиза. Мързя ме, мързя ме. Когато я пратих ми я ремонтираха за 28лв Party Е, един месец без нея, защото чакаха част от не знам къде си, но.... Сега е супер.
Благодаря ти! С риск да се изложа, сервизът на Praktica и Minolta един и същ ли е?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Мммммммм, мисля, не. Но мога да питам.

# 9
  • Мнения: 804
Е как Практика ще са куча марка?! Shocked Ти остава да го кажеш и за Минолта.
[/quote]
Практика правеха перфектни лентови фотоапарати, но цифровите са под всякяква критика. А Минолта фалираха, затова Коника ги купи и сега е Коника-Минолта. И двете фирми са зле. Бих се спряла на Пентакс, Олимпус, Канон има и още, но на тези са им по-поносими цените за непрофесионални апарати.

# 10
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Работя във фотостудио и ти препоръчвам специализиран сервиз. То и тая марка как е изкарала две години  newsm78 (имам впредвид че е много"куча марка" -сори)
Е как Практика ще са куча марка?! Shocked Ти остава да го кажеш и за Минолта.

Практика струват 150-200лв, а коника от 350-400 нагоре (любителските, в Метро).Да оставим да говорят цифрите, че ако трябва да сравнявам възможностите им....  Точно с коника работя в момента! Двете марки не само че не са под един знаменател, ами са и на светлинни години един от друг!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Работя във фотостудио и ти препоръчвам специализиран сервиз. То и тая марка как е изкарала две години  newsm78 (имам впредвид че е много"куча марка" -сори)
Е как Практика ще са куча марка?! Shocked Ти остава да го кажеш и за Минолта.

Практика струват 150-200лв, а коника от 350-400 нагоре (любителските, в Метро).Да оставим да говорят цифрите, че ако трябва да сравнявам възможностите им....  Точно с коника работя в момента! Двете марки не само че не са под един знаменател, ами са и на светлинни години един от друг!
Опс. Мисля, че проблема е в мен. Значи гледам професионални апарати. От нисък клас, но професионални. Имах лентова Практика, имам две лентови Минолти (и други Хапарати). Откакто стана Коника-Минолта не съм си купувала лентов апарат. Цифровизирам се Simple Smile

Питах щатните ми разузнавачи къде се ремонтират цифрови Практики Simple Smile Утре ще ми кажат Simple Smile

# 12
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Е как Практика ще са куча марка?! Shocked Ти остава да го кажеш и за Минолта.
Практика правеха перфектни лентови фотоапарати, но цифровите са под всякяква критика. А Минолта фалираха, затова Коника ги купи и сега е Коника-Минолта. И двете фирми са зле. Бих се спряла на Пентакс, Олимпус, Канон има и още, но на тези са им по-поносими цените за непрофесионални апарати.
[/quote]

 А също и коника фалираха! И Аква също! Фуджи са на ръба, само Кодак държат фронта. Тези които основно разчитаха на аналоговата фотография, крепи ги само търговията с фотографски материали-химии, хартии... Цифрака му е майката! А там са Олимпус, Канон, Пентакс, малко Фуджи....  Аз работя с цифрова професионална Минолта, ама не е перфектна...

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Е сега, то и аз знам какво искам. Ама друг е въпроса какво мога да си позволя. Иначе искам една Мамия, ооооо страшна!

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
ДА, същото е и с моя боклучест Самсунг и то стана мнооого по-зле от както ми го върнаха от ремонта в София. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт