Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз мисля, че е добре в това време и малко витамини и калций.

# 16
  • Мнения: 4 965
Синтетични витамини давам само при боледуване и 2 пъти в годината за засилване на организма + имуностимулант, но само по лекарско предписание.
Компенсирам с плодове и зеленчуци, но една ябълка ми се струва недостатъчна.
Поне, когато са вкъщи, се старая сутрин да имат билков чай с мед или прясно мляко; 1-2 ч. по-късно давам "по-лек" плод (ябълка, круша, киви, според сезона - праскова или портокал и др.); на обяд често давам кисело мляко или някакъв млечен десерт; следобед задължително салата + "по-тежък" плод (банан, грозде); вечер отново салата + сок.

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И аз само плод давам- обикновено банан или ябълка. Киви никога не съм давала. По нататък ще пробвам.

Да те предупредя в началото да не даваш цяло киви, а само месото без семките. Защото са възможни алергични реакции. Преди да стане на годинка давах само месото преди семките. Сега вече давам едно цяло киви след обяда.

# 18
  • Мнения: 46 510
Витамини давам за по ден два, ако се разболее, през останалото време - плодове и зеленчуци.

# 19
  • Мнения: 2 587
Не давам допълнително витамини.
Ябълката на ден е задължителна,допълнително давам и други плодове и зеленчуци.

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Опитай да го накараш да хапва и още един плод- банан, портокал, киви ...сега е сезонът, в който трябва да натрупаме вит А. за зимата ... препоръчват се повече моркови, тиква, домати ...

# 21
  • Мнения: 1 230
Давала съм синтетични витамини само по лекарско предписание и то по време на боледуване.
Педиатърката ми е изключителен привърженик на ябълките и ако питаш нея "ябълката ви е много добре"  Wink Няма да споменавам негативното й отношение към изкуствените витамини...
Като гледам колко сте големи можете да включвате и други плодове или сокчета. Както и билкови чайчета (шипковия например е богат на вит.С).
Не се коси и се радвай, че яде плодове  Hug

Общи условия

Активация на акаунт