Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 окт. 2007, 10:35 ч.

Още веднъж за пилешкото...

• 720
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
Ако сте го чели някъде, съжалявам за повторението. Закачам въпроса за невероятното пиле със сметана, което съм сигерна, че всяка втора домакиня приготвя. Вчера нямах сметана за пилешкото филе и я замених със следните продукти, по следния начин.

За да наваксам маслеността на сметаната и за по-плътен вкус запържих пилешките хапки в масло, а не в олио или зехтин, предварително овкусени с Унисос и бяло вино. Прибавих 1 бульонче. Имах кафяна чашка прясно мляко (от него ми дойде идеята да заменя сметната, а и не ми се ходеше до магазина). Ако е повече ми идва наум, че можа да се сгъсти с малко брашно, на принципа Бешамел. Имах гъбки, от готовите., сложих и 2 триъгълни парченца топено сирене. Черен пипер.

Нищо особено, но чудесно замести традиционната рецепта със сметана. Peace

# 1
Вместо заквасена сметана използвам кисело мляко. Не се усеща особено разликата, да не кажа хич.  Wink Mr. Green

# 2
Много ги обичам тези пилешки специалетити Crazy

Вместо заквасена сметана използвам кисело мляко. Не се усеща особено разликата, да не кажа хич.  Wink Mr. Green

И аз готвя с кисело мляко, става си много вкусно даже  Wink

# 3
  • Варна
Не става ли на парцалчета, като пресечено? newsm78

# 4
  • Torino,IT
Една рецепта за пиле Жулиен

Продукти

200 гр. бяло пилешко месо
200 мл сметана за готвене
100 мариновани гъби
100 гр. кисели краставички
150 гр синьо сирене
1 скилидка чесън
50 гр. масло
1ч.л.червен пипер
щипка черен пипер

Приготвяне

Месото се нарязва на жулиени.Сгорещява се маслото и в него се запържва пилешкото, докато се зачерви от всички страни. Към него се добавят нарязаните на дребно гъби и краставички. Готвят се около 4-5 минути. После се прибавят синьото сирене, оформено на малки парченца, ситно нарязания чесън, червения и черния пипер. Ястието се залива със сметаната и след 2-3 мин. се сваля от огъня.

# 5
Не става ли на парцалчета, като пресечено? newsm78

Не, защо да става?  Confused

# 6
  • Варна
Ами така си мисля, опитвам се да си представя, ама докато не пробвам, няма да ми се изЯсни. Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт