Лечение с хомеопатия на астма?

  • 7 727
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
Лечение с хомеопатия на астма? Това ми е въпросът. Синът ми е на Сингулер и Фликсотид по схема, но ми се ще да науча повече и за алтернативна медицина. Ще се радвам да споделите с мен Simple Smile

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Лечение с хомеопатия на астма? Това ми е въпросът. Синът ми е на Сингулер и Фликсотид по схема, но ми се ще да науча повече и за алтернативна медицина. Ще се радвам да споделите с мен Simple Smile

 Това е палиация, временно закрепване на ситуацията, но не истинско излекуване.
 На Запад, при астма или рецидивиращи пневмонии или заболявания на горните дихателни пътища, Джи-пито директно насочва пациентите към хомеопат, тъй като знае че там наистина ще бъдат излекувани от тази предразположеност.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Лечение с хомеопатия на астма? Това ми е въпросът. Синът ми е на Сингулер и Фликсотид по схема, но ми се ще да науча повече и за алтернативна медицина. Ще се радвам да споделите с мен Simple Smile

 Това е палиация, временно закрепване на ситуацията, но не истинско излекуване.
 На Запад, при астма или рецидивиращи пневмонии или заболявания на горните дихателни пътища, Джи-пито директно насочва пациентите към хомеопат, тъй като знае че там наистина ще бъдат излекувани от тази предразположеност.




Я, дай по-ясно Simple Smile

# 3
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Я, дай по-ясно

 Виж и в темата "Информативно за Хомеопатията"

 Не знам кое точно не е ясно - предразположеноста ли? - но нали другите негови приятелчета не страдат от Астма а и тя не е заразно заболяване, значи е - предиспозиция = предразположеност, която  предразположеност се лекува успешно с хомеопатия.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
Знам, че е предразположеност. Синът ми е  много светъл и бял и казват, че това също е предразположеност.

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Знам, че е предразположеност. Синът ми е  много светъл и бял и казват, че това също е предразположеност.

 Не и според хомеопатията, при която обяснението е много по-комплексно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Знам, че е предразположеност. Синът ми е  много светъл и бял и казват, че това също е предразположеност.

 Не и според хомеопатията, при която обяснението е много по-комплексно.

Добре, като не предразположеност, какво е тогава и знам, че не е здаразно.

# 7
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Знам, че е предразположеност. Синът ми е  много светъл и бял и казват, че това също е предразположеност.

 Не и според хомеопатията, при която обяснението е много по-комплексно.

Добре, като не предразположеност, какво е тогава и знам, че не е здаразно.

 Така, чатейки си няма как да се разбере, проблема не е само соматичен а и  Психо/емоционален, и затова най-добре може да бъде уточнен от един истински хомеопат.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Ти ще ме сбъркаш.  Защо да е Психо/емоционален проблема? Гледали сме го отначалото с много грижи и любов. Или ти говориш за вътреутробното развитие?

# 9
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Ти ще ме сбъркаш.  Защо да е Психо/емоционален проблема? Гледали сме го отначалото с много грижи и любов. Или ти говориш за вътреутробното развитие?

 Говоря най-вече за наследственост, която може да се простира няколко поколени назад, така че почти не зависи от гледането.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 16:29 от Aleksander

# 10
  • София
  • Мнения: 2 967
Да, при нас е абсолютно наследствено. Но мислех, че още нещо интересно ще ми кажеш.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
Дай си кординати

# 12
  • Мнения: 108
вкъщи лекуваме алергията на сина ми с хомеопатия вече 2 година. Имаше зелени сополи и направи няколко бронхоспазъма. мъжът ми има астма и сега също я лекува с хомеопатични. е, понякога ползва спрея, солбутамол мисля, но много рядко. и твърди, че се чувства по-добре.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 967
вкъщи лекуваме алергията на сина ми с хомеопатия вече 2 година. Имаше зелени сополи и направи няколко бронхоспазъма. мъжът ми има астма и сега също я лекува с хомеопатични. е, понякога ползва спрея, солбутамол мисля, но много рядко. и твърди, че се чувства по-добре.


ЩЕ МИ ДАДЕШ ЛИ КОРДИНАТИ НА ЛЕКУВАЩИЯ ВИ ХОМЕОПАТ? Simple Smile Simple Smile Simple Smile РАДВАМ СЕ, ЧЕ ДЕТЕНЦИ Е ДОБРЕ С ТОВА ЛЕЧЕНИЕ. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 14
  • Мнения: 816
Малката ми дъщеря е с астма, като началото й датира от 3месечната й възраст ( тогава направи първия бронхоспазъм ).
Тъй-като лекувам и голямата си щерка с хомеопатия, веднага се свързах с хомеопата ни и започнахме лечение. Но, уви, не се получи:( Истината е, че за да се излекува детето ми трябваше да се излекувам първо аз, от моите си проблеми. ( тъй-като детето е в симбиоза с майка си до към 3-та си годинка, а според някои и до 7-та .Особено, ако бебето е кърмено. Както бяхме и все още сме ние.).
Та, хомеопата ми направи на мен картина, а не на бебето. Обаче нещо не стана, както трябва. Аз ли бях непостоянна, дадох неточна информация ли, не знам, но не се оправи нито детето ми, нито аз.
След една година посетихме друг класически хомеопат, който е и педиатър. Все още бяхме на кърма. И отново не се получи. Изписаха ни лекарство, много силна потенция ( за детето ) , от което направи страшен астматичен пристъп. Много се уплаших и включих веднага Флексотида. А може би не е трябвало. Обясненията, че болестта се изкарва, като се засилят симптомите просто не ме успокояваха, макар да съм много философски настроен човек и много издържам, но точно тогава не можах.
От тогава спрях да посещавам хомеопата и отново сме си на Флексотид и Сингулер.
Забелязвам едно нещо обаче - когато на мен не ми е добре психически, детето ми прави спазми. Когато се чувствам объркана, притеснена, уплашена и нещо в мен сякаш подскача от напрежение, детето прави спазми.
Искам да ти кажа, че наистина астмата е състояние изключително силно свързано и зависимо от психично-емоционалния статус на организма, а в ранна детска възраст на организма на майката и като цяло на взаимоотношенията в семейството.
Успех ви желая от сърце и ще се радвам скоро да споделиш хубави новини. Току виж и аз отново се опитам да реша проблема с хомеопатия.

Общи условия

Активация на акаунт