Работна тема на Добричките майки

  • 20 435
  • 699
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 2 821
Много са красиви картичките и бих могла да предложа на шефката. А за количество немога да кажа, но обикн. сме поръчвали около 60. Незнам, сега може да се е променила бройката. А и цената каква ще е? Как ще се процедира? Предлагам да избере от сайта и поръчваме, така ли?

# 62
  • Мнения: 3 810
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233128.msg5354227#msg5354227

рових днес, защото не съм разпечатвала, а и момичетата имат опит- за картичките става въпрос. newsm78

По разсъжденията на Дяволинка, която има опит в разпечатването може да се определи цената.
Имат и предложение на всяка картичка да има някакъв подходящ надпис за да се знае, че парите отиват за благотворителност.
Да! Мисля че трябва да изберем няколко картички и да попитаме авторите дали ни предоставят права(а може и да ни пратят по- голям размер за по- добро качество). Може първоначално да принтираме по 1 от избраните, за да можем да покажем за какво става въпрос, а после разпечатваме поръчана бройка.

Освен това Дамаянти, която е една от организаторките казва, че на всеки продукт запелят стикерче, за това че е от благотворителен базар. И за това трябва да помислим- нещо мъъъничко и ефтинко, нещо като печат newsm78

# 63
  • Мнения: 3 810
продължавам да си пиша Laughing

ето какви цветенца плета, ще се харчат ли? newsm78
Слагам ги на обикновени черни фиби:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35966&photo=44

а преди тях в албума са плетените компклекти за барбита и играчките за ръка. Всичко опаковам в найлонови торбички- 2.50лв. за 50 бройки.

Драка, днес взех зелено шнурче 100м. за 2.50лв от малкото Агро. Мисля че може да свърши работа за торбичките...Май беше последно, но имам и плат, за който ще стои добре червен шнур newsm78
това е:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183529&photo=5

Имам питане- няма ли да призовем мамите от другите градове да ни пращат малко произведения?
Имаше две мами от Варна, които питаха къде могат да пратят...Ако трябва и ЛС ще им пишем! Peace

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 16:29 от мимиту с кирилизация

# 64
  • Мнения: 2 821
Значи всеки си поема разпечатването така ли? Мислех, че това минава през ДБМ. Все пак те могат да издадат фактура за разходите. Неможе ли да им поръчаме картички, доколкото успях да прочета са намерили изгодно разпечатване. Ще ги продаваме от тяхно име, но трябва да са наясно с това. Бях питала, но не се отговори, дали някой поддържа връзка с фондацията?

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 19:13 от МамиБлю

# 65
  • Мнения: 2 821
И друго се чудя. Не съм наясно с тези неща. Сдружението, както има идеи за кръщаването ни, не изисква ли съдебна регистрация?

# 66
  • Мнения: 3 810
Блуnewsm78 и аз не съм наясно с нещата около сдружения и фондации...
Но мисля че ако продаваме техни картички е логично парите да отидат при тях. Просто не виждам смисъл.
Това което прочетох е, че ако се разпечатват на лазерен принтер на картонче излизат към 43ст(4 картички на 1 лист). Ако се продават за 1лв. или 1.50лв. 60 картички са newsm78 чиста печалба от 30лв.
Мисля че това ще са най- бързо събраните пари и за това хич не изоставям идеята.
Но и аз моля някой да разясни идеята или изобщо как стоят нещата със ДБМ и ние отделно ли ще сме, как ли?

Между другото, миналата година събрах от една тема във файл коледни пожелания- искате ли го? Да го метна в пощата.

# 67
  • Мнения: 2 821
Не съм сигурна, че разпечатани на принтер ще имат добър вид на коледни картички.


# 68
  • Мнения: 3 810
За Великденския базар разпечатваха като снимки и после лепиха на картончета, но и това не знам какъв вид ще има newsm78 и със сигурност е много по- скъпо и трудоемко.

# 69
  • Мнения: 2 821
Затова може би трябваше да се почне от там, а именно финансирането на процеса. Ако бяхме обединени под сдружение или дори под ДБВ можеше да се намерят спонсори. Така е много трудно.
Миме, ние с тебе сме си изписали една старница Laughing

# 70
  • Мнения: 3 810
карай, другите сигурно четат и нямат думи Laughing

качих тук една камара идейки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=183529&photo=14
от там нататък

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 00:48 от мимиту с кирилизация

# 71
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
мимиту тестото с какво се лакирава???Трябват ми от твойте цветя за украса на чантичките от торбичка.Ще можеш ли да ми изплетеш няколко от торбичка  Praynig.
мога и от прежда да изплета такива:

нали нямам момиченца,повечето неща са ми женски   Joy

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 09:17 от pavletutka

# 72
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
забравех да кажа че флаерите мога да разпечатам и аз-имам цветни листи,и стикерите за продуктите имам самозалепващо фолио.Но някой трябва да ги оформи.А ще режем задружно  Joy

# 73
  • Добрич
  • Мнения: 958
Ето ме и мен  Simple Smile
От толкова много постове всичко ми се обърка и незнам какво да пиша. Или както Мимиту каза по-горе: Чета и нямам думи  Laughing

# 74
  • Мнения: 4 392
Здравейте,
Понеже Красито не ми отговори няколко пъти вече, пък и е достатъчно ангажирана,
аз говорих  с шефката на Фондация "Ръка за помощ". Другата седмица ще се видим с нея и ще обсъдим всички организационни въпроси. Тогава мога да дам повече инфо..Но всичко, свързано с базара, може да мине през тяхната фондация, така че не се кахърете, а творете. Hug Миналата година са правили базар, имат опит вече. Децата от дома също изработват разни неща.
Страхотни неща сте изработили..  bouquet Heart Eyes
Павлетутка, можеш ли да изплетеш същата бяла чантичка с розовото цвете от плат.. baby_neutral Симона я видя и си я хареса. Grinning

Съжалявам, че чак сега пиша, но вчера нямах никаква възможност..

Общи условия

Активация на акаунт