Чели ли сте Библията?

  • 7 224
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Чела съм я. И нямам никакво желание отново да се хващам с нея. Това е книга, споровете върху която са много по-интересни от самото писание. А освен това всеки си я тълкува както му изнася, или както го научат. Има доста места, за които не съм съгласна с официалното мнение. На всичкото отгоре е накъсана - всеки, който я е чел, му е направило впечатление - нишката прекъсва, след това пак продължава, смяна в стиловете.... абе не е лесна за четене. Според мен по нея си падат само хора с мноооого силно желание да има Бог.

# 31
  • Мнения: 2 199
Чела съм я, преразказана от Пърл Бък, чела съм и свещени книги и на други религии
Поуките от тях се припокриват на повече от 90%

# 32
  • Мнения: 3 356
Чела съм я.Писала съм курсови работи за нея,даже исках богословие да следвам  Crazy

# 33
  • София
  • Мнения: 175
Някак не мога да приема това творение за книга. За мен си е Библията и толкова. Чела съм я няколко пъти, но може би нагласата да търся историята, обоснована на научно доказани факти, ме държи далече от нея. Съгласна съм, че 10-те Божи заповеди са най-добре формулираните общочовешки принципи, но авторите /ако мога така да ги нарека/  на Библията нямат заслугата за това.

# 34
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не

# 35
  • Мнения: 135

Хайде и в тая тема да се изкажеш компетентно ooooh!Защо да не е за деца?Нали точно тя е мерилото за моралните ценности,които уж трябва да се изграждат през първите седем години Thinking

как според теб ще подейства на психиката на едно дете убиване с камъни, обезглавяване и др.?
Морални ценности в децата може да се развиват и без да са чели те Библията.
Примерно родителите да опитат да намерят подходящ начин да предадат основни ценности по достъпен на децата начин, вместо да се дава на дете да я чете.

# 36
  • Мнения: 3 036
Извинете но живота не е  са само" цветя и рози".
Тогава когато една певачка от ТВ с голям бюст или мутра ми говори за ценностите на живота се замислям дали е правилно да се взема становище кое е по - възпитателно.
Тогава вземам всичко което възпитава и то към добро (т.е не подбирам) и го прилагам.
А към тази дама която казва че от книга не се възпитава ще има да взема.
Първите седем години са много важни.
За моите деца (учениците ми) гледам всяко нещо което възпитава към добро.

# 37
  • Мнения: 100
Ако темата има развитие ще поспорим. Дотук всички всички мнения са на хора дето са чели само каквото им хареса. Или както Дявола чете Евангелието.
Искам мнения от хора дето наистина са чели всичко, и да спомена, че не ми липсва интелект както една госпожа споменава.

Забравих да отбележа, че Стария завет ми харесва повече.

# 38
  • Мнения: 135
Ако темата има развитие ще поспорим. Дотук всички всички мнения са на хора дето са чели само каквото им хареса. Или както Дявола чете Евангелието.
Искам мнения от хора дето наистина са чели всичко, и да спомена, че не ми липсва интелект както една госпожа споменава.

Забравих да отбележа, че Стария завет ми харесва повече.


смятам че дори човек да е прочел цялата Библия и то не един път, това не е гаранция че има пълно разбиране на всичко. особено в Стария Завет.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 867
Ако темата има развитие ще поспорим. Дотук всички всички мнения са на хора дето са чели само каквото им хареса. Или както Дявола чете Евангелието.
Искам мнения от хора дето наистина са чели всичко, и да спомена, че не ми липсва интелект както една госпожа споменава.

Забравих да отбележа, че Стария завет ми харесва повече.

Ей ме. Чела съм всичко. Някои неща - по повече пъти.

# 40
  • Мнения: 6 992
Чела съм я. На моменти ми звучи като първия фентъзи роман...Всичко си има - магьосник, битки, изоставени деца, намерени деца, царе...
Може би ако бях религиозна, наистина щях да приемам нещата, които пише вътре, по-сериозно.
Сега си е просто книга за мен.

# 41
  • във фурната
  • Мнения: 596

Хайде и в тая тема да се изкажеш компетентно ooooh!Защо да не е за деца?Нали точно тя е мерилото за моралните ценности,които уж трябва да се изграждат през първите седем години Thinking

как според теб ще подейства на психиката на едно дете убиване с камъни, обезглавяване и др.?
Морални ценности в децата може да се развиват и без да са чели те Библията.
Примерно родителите да опитат да намерят подходящ начин да предадат основни ценности по достъпен на децата начин, вместо да се дава на дете да я чете.
Има Библии за деца,специално пригодени за различни възрасти,където тези истории са спестени или са разказани по подходящ начин.Целта на детските Библии е отрано децата да научат за Бог и да се запознаят с Него,както и за това кое е добро и кое лошо и какво очаква Бог от нас.

# 42
  • Мнения: 3 146
б ще подейства на психиката на едно дете убиване с камъни, обезглавяване и др.?
Морални ценности в децата може да се развиват и без да са чели те Библията.
Примерно родителите да опитат да намерят подходящ начин да предадат основни ценности по достъпен на децата начин, вместо да се дава на дете да я чете.

Хм, даа, много по-добре е да се учат децата да са красиви, да са богати и конкурентно способни, да нямат никакви ценности и да се мислят за просветлени, да наставляват всички наоколо, просто защото имат самочувствие и нищо повече, един вид индивидуалисти. Стига, моля те! Тези деца сегашните да ни би а не са виждали филм или не се бият в училище за маркови маратонки...

# 43
  • Варна
  • Мнения: 672
Аз си признавам, че само детският вариант съм чела  Embarassed Blush

# 44
  • Мнения: 2 161
Малко смешно ми се струва твърдението,че някой е чел Библията.Това не е Анри Троая все пак.Мой познат,ерудиран,набожен и изключително добър човек ми е казвал,че всичко е въпрос на тълкуване.Ако истински усещаш какво четеш,то прочитането в крайна сметка ще стане бавно,на моменти мъчително,ще се връщаш назад.но трябва да имаш дълбоки познания,за да разбереш какво точно пише,а също и потребност трябва да имаш.Ето защо не искам и не съм чела Библията-нямам нужните познания,за да я разтълкувам.А и толкова хора я четат,за да кажат,че са я чели.Не искам да влизам в техните редици.

Общи условия

Активация на акаунт