Помощ - акаме много!!!!

  • 912
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте мами! Имам дъщеричка на 2 години и половина и от около седмица имаме проблем с акането, така да кажа. Става дума за това, че тя ми ака по повечко пъти на ден - около 7-8 пъти. Не е нормално!!!! Не е и разстройство - нормално като консистенция. Някоя от вас сблъсквала ли се е с такък проблем???

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Може да е в резултат на някакъв колит,червата да са по-раздразнени newsm78 ,потърсете гастроентеролог.

# 2
  • Мнения: 139
Щом не е разстройство и не се превива от стомашни болки, сигурно е нормално newsm78. Не ни се е случвало. Аз бих попитала личния лекар.

# 3
  • Мнения: 96
mikid, напълно те разбирам. Ние имахме същия проблем миналата седмица. Давах и смекта и ентерол, но не помогнаха. Накрая сварих ориз и й мина. Пробвай, може и на вас да подейства. Успех  Hug

# 4
  • Мнения: 550
Щом не е разстройство,може и да не е някакъв проблем,но първо трябва да се консултирате с личния лекар.Обърни внимание на цвета и консистенцията на акото,информирай доктора за всичко,най вероятно причината е в храната. Peace

# 5
  • Мнения: 139
mikid, напълно те разбирам. Ние имахме същия проблем миналата седмица. Давах и смекта и ентерол, но не помогнаха. Накрая сварих ориз и й мина. Пробвай, може и на вас да подейства. Успех  Hug

От ориза ще се запече Naughty Авторката казва, че не е разстройство.

# 6
  • Мнения: 987
лллл ака по повечко пъти на ден - около 7-8 пъти. Не е нормално!!!!

и защо да не е нормално.... Laughing  моят син от бебе ака след всяко ядене. в момента е почти на три и 5-мин. след като е ял ходи в тоалетната. а трябва да ти кажа , че той яде доста през деня.  ooooh! сьбират му се поне 6- посещения по голяма нужда. често са и повече.
аз никога не сьм се притеснявала за това - има си добра обмяна на веществата детето ( не се е метнало на мене ).
ако наистина няма други оплаквания , те сьветвам да се успокоиш и да не се притесняваш излишно   Peace

# 7
  • Мнения: 1 761
Не е много и е по-добре, отколкото да има запек.

# 8
  • Мнения: 6 164
Звънни на педиатъра. Само лекар може да ти каже нормално ли е, или не. Тука на гадаене не става. Sad Дано не е нищо!

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И моят син има такива бомбастични дни, акане по 7-8 пъти на ден ooooh!Денят ми минава в разнасяне на гърнето, но никога не съм се замислила, че е за притеснение.Щом не е разстройство и е здрав, нека да ака. Blush

# 10
  • Мнения: 700
Понеже ние имахме обратен проблем и се срещахме с гастроентеролог, ми каза, че акане в диапазона от 3 пъти на ден до 3 пъти седмично е норма, всичко извън май трябва да се види от лекар. На мен 7-8 пъти на ден ми се вижда множко Thinking

# 11
  • Мнения: 977
Моят мъник също върши голямата работа по няколко пъти на ден.

Това не ме притеснява. Мисля, че е нормално /за нашият случай/.

Но наистина по-добре се косултирай с педито. Да си спокойна!

# 12
  • Мнения: 330
Ами и малката от около 4-5 дни ака по 3-4 пъти на ден без да има разстройство. Малко се притеснявам, но според мен ще и излизат зъбки /струва ми се че венците са и подути/ и си мисля че това е причината.
 За сега изчаквам и ако продължава още няколко дни така ще звъня на доки.

# 13
  • Мнения: 1 942
Има значение колко пъти на ден хапва? Има ли такива хапвания между храненията? Как е с апетита, може да яде повече като количество?

Как ходи до тоалетната? От кога сяда на гърне? Да не би да прекъсва процеса на изхождане? Казва ли си че му се ходи? Стиска ли докато го сложиш на гърнето?

Ти ли готвиш или вземаш от детска кухня? Мазно ли яде? Моркови? Плодове? Въобще как е организирано храненето на детето?

Лично аз не виждам проблем в това, че ака 7-8 пъти.  Peace Като не е с разтройство и всичко при изхождането е нормално /да речем акото не излиза тънко/ смятам, че всичко е в рамките на нормалното.

# 14
  • Мнения: 8
Благодаря Ви много мили мами!!! Честно казано се поуспокоих. Ние бяхме на доктор, според него е инфекция. После проведохме едно лечение и сега започнахме друго. И понеже няма никакъв ефект от цяровете реших да се обърна към вас. Наистина увеличи като цяло хапването, но аз си го обеснявах от честото акане - но май всичко е един омагьосан кръг  newsm78. Дано да се нормализират нещата скоро време, че стоим само на гърнето по цял ден  #Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт