Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Винтертур Швейцария

Момичета,бихте ли ми обяснили,кога точно(по кое време-преди,по време,или след менструация)се правят хормонални изследвания,за всеки един хормон.Понеже живея в Италия,тук смятам да ги правя,но искам да съм по-добре информирана и така много ще ми помогнете.След което следва бебеправенето,да даде господ baby_neutralБлагодаря ви предварително!Поздрави и много късмет на всички нас! Smile Praynig
Цитирай

mimi71 здравей,

От кога правите опити за бебе?
Иначе хормоналните изследвания се правят от 3-ти до 5-ти ден на месечнич цикъл! Само прогестерона се изследва 7 дена след доказана овулация.
Цитирай

София

ФСХ, ЛХ, прогестерон, естрадиол - 3-5 ден от началото на цикъла.
Естрадиол, ЛХ при фоликул над 18 мм.
Прогестерон - 7 дни след доказана овулация
Останалите може по всяко време на цикъла.

Обикновено първоначално се започва с изследване на всички  на 3-5 ден от началото на цикъла.
Цитирай

Лали,защо си писала за прогестерона,че се изследва и в периода 3-5 ден от МЦ и на 7-ми ден от доказано Ову.Малко се пообърках,два пъти в месеца ли се изследва или просто е техническа грешка newsm78

ПП: За да не пускам нов пост ще използвам този,за да благодаря на Лали  bouquet за разяснението.Ето още нещо,което не знаех ooooh!
« Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 10:33 от tedybearbg »
Цитирай

София

Изследването на прогестерона в 3-4 ден има също своето значение. Това е пълният набор от изследвания. Самият факт, че има реф. стойности и за фоликулярна фаза, показва необходимостта от това изследване и на този етап, за да се види пълния хормонален баланс на един цикъл.
Както виждаш и естрадиола се изследва два пъти, а в процедура и повече пъти.
Моят съвет е първият път да се направи пълен набор, за да е наясно човек.
Цитирай

Винтертур Швейцария

mimi71 здравей,

От кога правите опити за бебе?
Иначе хормоналните изследвания се правят от 3-ти до 5-ти ден на месечнич цикъл! Само прогестерона се изследва 7 дена след доказана овулация.

Опити за бебе правим от 2005г-но не през целия период,тъй като, миналата година в края на лятото преживях спонтанен аборт в 19 г.с.,след което следваше изчакване,лечение на хламидии,и др.,което забави подновяването на опитите,в България си правих всички други изследвания като:рубеола,токсоплазмоза,микробиология,сифилис,хламидия и всичко е ок,от два месеца подновихме опитите(само за хормоните не ми остана време да си направя)в момента съм на 36г.и трябва да се побърза!Опитите са за първо дете.
Благодаря ви за отговорите Smile newsm51
Цитирай

София

mimi71 , а причина за аборта има ли? Защото гледам, че е бил в доста напреднала седмица, може би това също е важно предвид подновяването на опитите. Генетични и имунологични изследвания правила ли си?
Цитирай

Винтертур Швейцария

mimi71 , а причина за аборта има ли? Защото гледам, че е бил в доста напреднала седмица, може би това също е важно предвид подновяването на опитите. Генетични и имунологични изследвания правила ли си?
Генетични по време на бременост ми правиха,а имунологични изследвания не съм,не знаех за тях..
Цитирай

Винтертур Швейцария

Причина за аборта е била инфекция,но тогава не знаех 4е триабва микробиология и куп други изследвания... преди време като че ли всички са си правили,защо ли така се промениха времената.. Confused
Цитирай

София

Моля ви, ако някой знае да ми каже кога се правят изследвания за Testosteron, ще съм ви много благодарна  Smile
Цитирай

София

По всяко време.
Цитирай

София

Много ти благодаря  Smile
Цитирай

София

Мили хора, моля ви за помощ  newsm78 , днес си взех резултатите от изследванията на Тестостерона.Понеже сега не мога да се обадя на доктора ви моля ако вие знаете да ми кажете дали е превишен или не Smile резултата е 1.55 nmol/l и ако да дали е опасно Smile Благодаря ви предварително Smile Мария 24 г.
Цитирай

все още от тъмната страна

misi няма ли рефернтни стойности?
Моите изследвания показват граници между 0.06 и 0.82 в Кандиларов.
Друго не мога да ти помогна,но дано всичко е наред!
Цитирай

София

Благодаря ти, ами има референтни стойности, обаче пише М  newsm78 и това предполагам, че означава за мъж  newsm78 , дали са ми го объркали???Правих го в Цибалаб, ако някой си е правил там изследване на Тестостерон моля да ми каже референтните стойности за жена ( 24 г. ) , че ще се срещна с доктора чак след седмица и до тогава ще умра от спек Smile моля ви, помогнете Smile Благодаря предварително
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора