Въпрос относно фалшивите контракции

  • 1 330
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравей те ,искам да Ви попитам нещо: бременна съм в 25 седмица и от около седмица-две усещам някакво туптене ниско в корема(малко под пъпа).АГ ми изписа Магнерич,който пия от 14 г.с.,та се питах това дали са фалшиви контракции.Не са болезнени,но ми причиняват дискомфорт.Ще съм ви благодарна,ако ме посъветва те защото се притеснявам малко,а на преглет съм в сряда(24.10).Мерси предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 336
      Здравей, Сиса,

      При мен има същото потупване. Но там където е потупването вече се виждат и "бибунки" и поне при мен това което потупва е бебчо, защото все по- отчетливо усещам движенията му. Все едно е като силно пулсиране, но е еднократно и не се повтаря регулярно.
 Hug

# 2
  • Мнения: 336
     Все пак пиши  след прегледа какво е казал доки  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 6 674
Ами ти май усещаш бебето, досега ритало ли те е? В началото е като трептене в теб, да не е това?

# 4
  • Мнения: 1 121
Сигурна ли си, че това са контракции? Както го описваш май усещаш бебето.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 230
На мен така описано ми звучи като ритничета. При контракциите, получавах тъпа болка ниско долу и корема ми ставаше много твърд. Отминаваха горе-долу след 5 минути и .корема си възвръщаше нормалното състояние

# 6
  • Мнения: 1 006
И аз мисля,че това са ритничета. GrinningПри мен контракциите бяха болезнени.

# 7
  • Мнения: 842
Контракцията представлява неболезнено или придружено с болка втърдяване на корема. Така, както го описваш, на мен ми прилича на движения на плода.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Някой те подритва от вътре по-скоро  Mr. Green Контракциите при мен бяха като схващане, изтръпване и втвърдяване на корема. Неболезнени.

# 9
  • Мнения: 41
Мерси на всички които ми отговориха.Ритничетата на беба ги усещам над пъпа,освен ако не се върти и така да ме рита и по-долу.Всъщност ме притесни това,че в 24г.с.бебето не трябва ли вече да е над пъпа,а не толкова ниско?Надявам се утре при прегледа всичко да е наред! newsm10

# 10
  • Мнения: 781
Сега бебето е там където то си поиска  Peace
Това което описваш са сладките ритничета мисля аз ги усещам понякога и ниско долу към яйчниците така че спазвай предписанията на доктора, но не се безпокой.

# 11
  • Мнения: 3 478
Някой те подритва от вътре по-скоро  Mr. Green Контракциите при мен бяха като схващане, изтръпване и втвърдяване на корема. Неболезнени.

 Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз мисля, че усещаш бебчето. Simple Smile

# 13
Някой те подритва от вътре по-скоро  Mr. Green Контракциите при мен бяха като схващане, изтръпване и втвърдяване на корема. Неболезнени.

А какво ти казваха за тези контракции нормално ли е ако се появяват още към 25та с.? Че аз доста често имам такива стягания и моя доктор казва че е нормално newsm78

# 14
  • Мнения: 336
Sisa8102 ходи ли на лекар и какво ти каза?

Общи условия

Активация на акаунт