Какво става с цените на зимните обувки?

  • 8 354
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 190
Онзи ден пообиколих магазините, за да си търся зимни ботуши, и се оказа, че цените са между 250 и 350 лв  Shocked
Изумена съм!
Никога не съм си купувала евтини обувки, обаче сега проблемът се задълбочава от факта, че след бременността се оказах със смъкнати сводове, и просто не мога да си взема какво да е.
Ама тези цени..... И това са магазините, в които до миналата година ботушите струваха максимум 160-170 лв.
Според мен са се побъркали!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И според мен са се побъркали. Confused
При това голяма част от ботушите за по 150-200 лв. са си откровени боклуци...  Tired

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Хм, аз съм от Габрово. Там има не знам колко обувни фирми. Поне 7, ама сигурно са повече. Всички си качиха цените.
Просто поскъпнаха материалите - кожа, подметки, табани, лепила, всичко. От миналата зима знаех, че цените тази година ще са с 50лв нагоре за същите неща. Просто тогава се качиха митата с влизането в ЕС.

# 3
  • Мнения: 2 936
и аз се учудих...ботуши които миналият сезон бяха до 100 лв.сега стигат до 150 ,че и повече Shocked правя сравнение с обувки от типа магазини като "Брайт"

# 4
  • Мнения: 5 228
Тези дни обсъждахме същото с майка ми. Под 200 лв. вече е абсурд да си намериш хубави ботуши. Миналата година за около 200 лв. имаше страхотни ботуши.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 190
А да знаете магазин, в който се продават анатомични/ортопедични ботуши, освен Hush Puppies, Ecco,  Clarks и Scholl?

# 6
  • Мнения: 11 003
Вчера забелязах, че модели на ботуши от миналата година се продават на по-висока цена, отколкото когато бяха нови. Sick
 
Хм, аз съм от Габрово. Там има не знам колко обувни фирми. Поне 7, ама сигурно са повече.
Да, много обувни фирми има в нашия град, но тук никога не мога да си харесам обувки или ботуши (не говоря за маратонки, кецове и др. спортни). В съседното ни Търново има по-голямо разнообразие.

# 7
  • Мнения: 745
И аз се сблъсках с този проблем тези дни, направо паднах като видях цените Shocked и май ще си карам със старите ботуши Sad

# 8
  • Мнения: 1 217
На майка от работата и дадоха бонус 50 лв. за обувки.
Тя ми го даде на мен и си мислех,че спокойно за тези пари ще си взема зимни обувки.
Немога да ви опиша каква ми беше изненадата като видях цените. #Crazy #Crazy #Crazy ooooh!
Ми то детските боти са над 50 лв. ooooh!

# 9
  • Мнения: 268
  За лятото си купих на Clarks-супер удобни thumbsup...,но за ботуши не ми се дават толкова пари  Naughty

# 10
  • Мнения: 5
И аз съм на това мнение,просто е невъзможно  да си купиш хубави и качествени ботуши на сносна цена newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 3 853
Ще стане "За Бога братя некупувайте" и те ще ги намалят!Аз също надникнах в два-три магазина за ботуши и видях,че по-евтини от 200-290 лв няма.Дори си направих и един експеримент,та малко ядосах една продавачка.Става на въпрос за магазина за обувки и чанти на пл.Славейков, който е между парфюмерията и един за кожени дрехи и обувки.Влизам гледам доста симпатични моделчета с нисък ток около 250-290 лв, пише произход Италия Wink
И попитах продавачката "извинете, каква марка са ботушите?", а тя ми отговаря "италиански".Казвам й,че съм прочела но искам да им знам марката, все пак 290 лв са това,а тя ми отговаря че вътре пише и започва да вади отвътре хартиите.На петата пишеше Ashilla или Shilla.Казах благодаря и си излязох!Гледах,че в Hush Puppies и в Рено цените са същите,но поне произхода на ботуша е гарантиран!

# 12
  • Мнения: 2 891
Има и за под 200 лв., но трябва здраво търсене. Аз имам проблем с токовете. Не мога да се кача на повече от 3 см, а елегантните ботуши, които се прадлагат, са все кокили. Ниските пък - спортни. Митках няколко дни и накрая, съвсем случайно намерих такива, които отговарят на критерия, даже и ми харесаха  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 6 268
Не знам точно какво мита са се качили с влизането ни в ЕС (защото според мен паднаха доста от митата), но цени от порядъка на 300 лева за ботуши са си повече от лудост все пак. Ако ще давам толкова пари, ще си купя от Hush Pappies, поне съм сигура, че са качествени и супер удобни. Мисля, че просто няшите търговци се оливат малко при ценообразуването си.

# 14
  • Мнения: 485
Преди седмица си взех на Айрис Пловдив от естествена кожа за 140лв...това беше най-евтиното което успях да намеря.....Явно тази година е по-изгодно до купуваме бутуши от български производители newsm78

Общи условия

Активация на акаунт