Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 окт. 2007, 09:58 ч.

Паниран лук? Как?

• 9 045
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте  Party
Скоро в едно заведение опитах паниран лук (панирани халки)
По принцип не знаех, че е лук, иначе не бих го опитала  Mr. Green но много ми хареса  Flutter
Имам си на идея как може да се направи, но не съм опитвала и преди да опитам исках да се допитам до вас  Hug Някой панирал ли е лук? И как го правите? вари ли се лука?   Blush
(сетих се за тези халки, след като видях поста за пълнения лук...  Embarassed )

# 1
Аз го правя по следният начин: режа големи глави лук на шайби и вадя пръстенчетата едно от друго. Топя всяко пръстенче в галета, разбити яйца, пак галета и пържа в много мазнина. След това задължително ги отцеждам на салфетка, защото са тежки.
Стават много хрупкави  Grinning

# 2
Eli* много ти благодаря, значи не се варят  Grinning

# 3
  • София
И аз правя така паниран лук,но накрая завършвам панирането с яйце(а не с галета) и така не става чак толкова мазно.Е,разбира се пак отцеждам върху хартия... Grinning

# 4
Айля, дано ти харесат  Hug
TheNMaster, следващият път ще опитам по твоя метод, защото ги обожавам, но мазничкото ми идва в повече  Hug

# 5
  • София
Хе-хее,после да кажеш дали ти допада повече така Heart Eyes   bouquet
А дали по заведенията не правят течна панировка се зачудих  newsm78 за да стане пухкаво кръгче?Как мислите?

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
аз го правя с паста патафри.

купувам зеленчуков лук (една глава е половин кило Laughing), режа на кръгчета, отделям пръстените и в патафри Crazy
ама си е тежко ядене Whistling

# 7
И аз веднъж опитах с патафри, защото ми беше останала, а нямах вече какво да панирам, но патафрито се пържи много бързо и  лукът си остана суров вътре. Може би някъде съм сбъркала  newsm78

# 8
  • София
Това, което си яла в заведение е било полуфабрикат. Продават се замръзени лучени кръгчета. Стават много вкусни

# 9
    Хубаво е пръстенчета лук, да бъдат потопени във вода и след това брашно- яйце и пържим.
       Това е моят начин.Вкъщи много ги харесваме.

# 10
Това, което си яла в заведение е било полуфабрикат. Продават се замръзени лучени кръгчета. Стават много вкусни

newsm78 така ли  Thinking

# 11
Не съм правила, но сигурно е вкусно  Crazy

# 12
  • София
Да,виждала съм във фризерите на магазините тия полуфабрикати,но номера е да си го направим в къщи Grinning без разните му там консерванти и добавки......

# 13
  • София

newsm78 така ли  Thinking

Да, продават се замразени в почти всеки хранителен магазин. Добре ме посетихте, трябва да си взема, и аз много ги обичам Grinning

# 14
  • Варна
Аз ги правя с паста Патафри без да варя лука, не остава суров. Купешките обаче не поемат толкова много мазнина, може би защото ги пускам направо замразени във фритюрника.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт