"Екзема на домакинята"

  • 41 792
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз имах същия проблем след като родих първата си дъщеря. Лекарите ми казаха да не пипам никакви препарати. Гумените ръкавици също алергизират заради талка. Слагах памучни и отгоре гумени. Зимата положението ставаше страшно. При силни кризи ползвах клобедерм или белодерм (едно и също е), само че това са кортизонови лекарства и не са препоръчителни за дълга употреба. След 7-8 години проблемът отшумя и сега съм много по-добре. Ръцете все още много ми се изсушават, но ги няма пъчиците, сърбежа и нацепванията да кръв. Снаха ми е оправила проблема с адски сухите си ръце с вепантен - крем. Аз също го ползвам от време на време и съм доволна.

# 31
  • Мнения: 191
И аз страдах няколко години от домакинска екзема. Голяма мъка, особено през зимата така лошо ми се напукваше дясната длан.

Миналото лято ходихме на почивка в едно село до Вършец - Спанчевци. Имат минерални басейни - Минкови бани се казва местността. Водата е много лековита и за една седмица екземата изчезна. Ем не съм правила процедури, просто седях във водата заради децата.Преди това се бях мазла с какво ли не и получавах само временно облекчение. Виждала съм, че продават и бутилирана минерална вода от Спанчевци, ако намерите - топете си ръцете в нея. Много помага.

# 32
  • Мнения: 238
Хайде и аз при вас. Преди 7 месеца ми се появи малко петънце на безименния пръст на лявата ръка, полека-лека се разрастваше и вече са обхванати всички пръсти и дланта на дясната ръка. На лявата остана само на един пръст. Никога не съм имала преди това кожни проблеми. Мислех, че е от препарата за миене. Сега си давам сметка, че се появи в момент на голям стрес за мен и се влошава в моменти на напрежение, т.е. екзема на нервна почва. Месец и нещо се лекувах с традиционните КС кремове с временен резултат. Сега ползвам за къпане и мазане само медицинската козметика на детето ми, което е с атопичен дерматит. Най-добре ми действа Екзомега на А-дерма. Открих и хранителна зависимост. Опитвам се да избягвам храните, от които се влошават ръцете ми - определено има ефект.
...Гумените ръкавици също алергизират заради талка. Слагах памучни и отгоре гумени.
Чудесна идея, не бях се сетила. Peace И мен ме предупредиха да не ползвам гумени ръкавици.

...Виждала съм, че продават и бутилирана минерална вода от Спанчевци, ако намерите - топете си ръцете в нея. Много помага.

Къде продават такава минерална вода?

# 33
  • Мнения: 1 186
От както имам екземата ползвам ръкавици и дори като се къпя Shocked...и пак няма ефект....бяха минали за около седмица и сега пак започват да сърбят и да се появяват раните Tired....нищо не помага вече както бях писала Tired

# 34
  • Мнения: 1 494
И аз- в отбора.
АЗ забелязах, че ми се получава от Ехо- за чинии. Дълго време мих с Пур и се облекчи положението. Сега ползвам всичко, с изключение на Ехо. Гледам да е с балсам. Откакто се роди сина ми, свикнах да си мия ръцете много често. Предполагам това допълнително натоварва ръцете. И зимата положението е много зле. Ако и изляза без ръкавици, направо ще кажеш, че ръцете ми измръзват. Получават се едни червени точки и щипе и сърби.
Миналите години се мажех Глизолид крем. Много е добър, но с това често миене на ръцете чак ме е яд да се мажа. И на мен лекарите ми казаха контактен дерматит.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 575
И аз- в отбора.
АЗ забелязах, че ми се получава от Ехо- за чинии. Дълго време мих с Пур и се облекчи положението. Сега ползвам всичко, с изключение на Ехо. Гледам да е с балсам. Откакто се роди сина ми, свикнах да си мия ръцете много често. Предполагам това допълнително натоварва ръцете. И зимата положението е много зле. Ако и изляза без ръкавици, направо ще кажеш, че ръцете ми измръзват. Получават се едни червени точки и щипе и сърби.
Миналите години се мажех Глизолид крем. Много е добър, но с това често миене на ръцете чак ме е яд да се мажа. И на мен лекарите ми казаха контактен дерматит.
И аз покрай децата все мия. Но забелязах, е се усложнява когато съм с пръстени. Махнах ги и положението се подобри. Док каза, е под тях се задържали препарати.

# 36
  • Мнения: 161
и аз да се набутам...следващата неделя съм се записала на дерматолог...пък да видим - лошото е, че таман почна да минава от поредното мазило....и стана още по-зле рязко и изведнъж...  Cry

# 37
  • Мнения: 5 591
Здравейте мами,радвам се че попаднах на тази тема,защото и аз имам кожни проблеми.Ръцете ми се напукват целите и даже и под китката.Забелязах 4е когато ги мия със течен сапун на Медикс стават още по-зле,а и от другите препарати също.Когато ми се напукат почва да сърби и се разкървяват пукнатините.Проблемът с ръцете ми е от преди раждането.Мазала съм се със крем Смрадлика в началото ми помагаше,но вече не.Незнам дали е екзема,но вида на рацете ми е като на баба. SadИ аз си мия често ръцете,няма как с малко дете все си на мивката.Заради това се мажа само вечер,но явно по 1 на ден не стига.На дерматолог не съм била.Гумени ръкавици не ползвам,защото не ми е удобно да работя с тях (и на най-малкия номер са ми големи пръстите:)]Незнаех,че талка алергизира.Ще следя темата. Peace

# 38
Здравейте!
Аз също имам този проблем и то от много по-отдавна, още преди да родя, но особено се раздразни след раждането на сина ми. Абсолютно същото е описанието! Ходила съм на много лекари, но нищо ефективно!Мазала съм се с всякакви кремове-Флуцинари, Линола фет и т.н. (много от вече изброените по тази тема), плюс разни мазила, правени по рецепти на дерматолози.Екземата затихва за малко след намасванията и после отново избива! #Cussing out

# 39
  • Мнения: 32
Имах този проблем преди половин година. Помогна ми крем - Лек Фарм - прави се в аптеките. Личната  лекарка ми го изписа, но съм изгубила рецептата с точните съставки. След като почнах да се мажа, екземата изчезна за 2 седмици.  Преди месец пак почнаха сърбржите, но щом намазах - изчезна.
Успех   Hug

# 40
  • Мнения: 1 186
Имах този проблем преди половин година. Помогна ми крем - Лек Фарм - прави се в аптеките. Личната  лекарка ми го изписа, но съм изгубила рецептата с точните съставки. След като почнах да се мажа, екземата изчезна за 2 седмици.  Преди месец пак почнаха сърбржите, но щом намазах - изчезна.
Успех   Hug
Как мога да си набавя  този крем newsm78
Момичента,да отбележа само че дори и хапчета през устата съм пила,но отново без резултат Thinking

# 41
  • София
  • Мнения: 406
Надявам се да ви бъда и полезна.Моят съпруг има суха екзема на ръцете от бебе,симптомите са както при повечето от вас незабележими мехурчета,постоянно го сърби,кожата се цепи до кръв.От малък е ходил по всякакви лекари и едва преди две години открихме една дерматоложка,която първо му би инжекция(ако ви интересува ще потърся как се казва),от която всичко изчезна,но за няколко месеца и пак се появи.Опитахме да да я бием още веднъж,но лекарката каза,че се приема един път в годината,явно е доста силна.За постоянно лечение му изписа едни прахчета и крем "АДВАНТАН",от който ръцете му вече са напълно нормални,има пак ранички,но вече може спокойно да си сгъва пръстите без да се притеснява от сцепване.Всяка екзема е различна,затова първо се консултирайте с лекаря си.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 575
Опитахме да да я бием още веднъж,но лекарката каза,че се приема един път в годината,явно е доста силна.За постоянно лечение му изписа едни прахчета и крем "АДВАНТАН",
A koq e injekciqta? I nali znaete, 4e Advantan e kortikosteroiden krem i ne moje da se polzva dylgo.
Sorry za latinicata, ama sym v ofisa...

# 43
  • София
  • Мнения: 406
Ще потърся в рецептите как се казва инжекцията,но му я биха,защото много се беше влошил.А за АДВАНТАН явно при него не се отразява неблагоприятно,защото от доста време се маже с него и няма вреда.Затова казах,че има различни екземи и затова непременно трябва консултация със специалист.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 575
Ще потърся в рецептите как се казва инжекцията,но му я биха,защото много се беше влошил.А за АДВАНТАН явно при него не се отразява неблагоприятно,защото от доста време се маже с него и няма вреда.Затова казах,че има различни екземи и затова непременно трябва консултация със специалист.
Da i az zatova kazah za Advantan-a. Nie nqma kak da vidim, 4e se otrazqva, dokolkoto mi obqsniha organizmyt se prenasi6ta i spira da dejstva.

Общи условия

Активация на акаунт