Кърмаческа стачка?!?

  • 985
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 622
Здравейте момичета! Проблемът ми е че беба отказва да суче и аз съм много стресирана. Майчетата ми казаха че било кърмаческа стачка  Thinking  newsm78  Shocked Добре де ама как да се преборя. Не мога да седа и да гледам как пищи от глад, а в същото време не иска да суче, а като си помисля за АМ ми става лошо. Не искам да отбивам!
Извинете ме ако вече темата е била коментирана, но наистина нямам време да чета в момента.
Безкрайно ще съм благодарна ако може някой да ми даде съвет.  Hug

# 1
  • Мнения: 2 381
Аз процедирах така:Събличах се гола до кръста, както и бебка(в затоплена и затъмнена стая) и полюшквайки я кърмех.Тя се унасяше и засукваше.Контактът "кожа до кожа" помага в тези случаи.Кърми, когато бебчето е в полубудно състояние.До 6-8- дни трае стачката, после всичко ще е наред.Имай търпение  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 829
Можеш ли малко по-подробно да обясниш поведението на бебето?
От кога отказва да суче? Суче ли докато спи, на приспиване, на събуждане? Засуква ли за кратко или изобщо не засуква?
Ти нервна ли си напоследък? Нещо ново да се е случило? Преместване, някой да е дошъл на гости, да си се скарала с някого? Дали даваш биберон-залъгалка? Дохранваш ли с биберон? Оставяла ли си бебето с някого за по-дълго време напоследък?
Обикновено има някаква причина за такова поведение на бебето, важно е ти самата да разбереш каква е причината.
Пиши по-подробно и може да помислим заедно! Hug

# 3
  • Мнения: 622
Ами много е различно..през ноща няма проблеми цока си добре явно е сънена и го прави несъзнателно. През деня обаче почти не спи и това е проблем, защото немога да я залъжа както нощно време.Тази сутрин например към 9 се събуди и хапна малко след това отказа, но пък не мрънка не е нервна може би се е наяла. Пробвам я от време на време, но неиска. Много ми е странно, защото досега никога не е отказвала така дори и да се е наяла.
Недохранвам, но понякога давам залъгалка. Не съм нервна освен сега когато ми е  притеснено.Менюто ми е същото от самото начало. Бебето ми е плътно с мен и баща си откакто се е родила. Просто незнам каква е причината. За друго не се сещам.

# 4
  • Мнения: 2 829
Колко пъти на ден спи бебето? Ако спи по 2 пъти на ден и суче за приспиване и събуждане, както и през нощта сигурно ще си набавя нужното мляко.
Възможно е да е започнало детето да се заглежда по света наоколо, да му е интересно и да му е скучно да суче. В този случай можеш да пробваш да кърмиш на тъмно, или на спокойно, познато място. При моето дете имаше период в който го разнасях и го клатучках докато засуче. Много помагаше и да го нося в слинг-така гърдата му беше точно пред устата и когато се навиеше да засуче просто си вдигах блузата и му давах. Също така в един момент ревеше когато го накланях да легне. В тези моменти спасението беше да го прилъжа да засуче прав (по-скоро във вертикално положение) и чак после да го гътна да легне.
Пиши пак да кажеш дали нещо от изброеното помага, колко пъти на ден успяваш да го накърмиш, много ли плаче и т.н.
Сигурна съм, че ще успееш да се справиш, просто малките мишлета все измислят някакви нови номера, за да ни направят живота интересен Grinning

# 5
  • Мнения: 98
Здравейте, момичета! Да се разпиша и аз в този форум най-после Simple Smile. Моят син е на също на 4 месеца и също имам съмнения, че е в стачка... Само че при нас има проблеми, само когато е изморен или пък след като се върнем от гостуване някъде за през уикенда. През останалото време всичко е наред - хапва си добре момченцето. Обикновено успявам да го накарам да засуче след известна доза люлеене и гушкане или пък като легна до него и така му подам гърдата...

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Мога ли да предложа като начало три линка? Grinning После обсъждането вероятно ще е по-лесно.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0

# 7
  • Мнения: 98
Мога ли да предложа като начало три линка? Grinning После обсъждането вероятно ще е по-лесно.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0

Много полезни статии, особено последната! Благодаря, Мис Бу Simple Smile

# 8
  • Мнения: 42
и аз да се отбележа, сега сме на 2 месеца и от няколко седмици имаме протести повреме на ве4ерните хранения. то са писъци и викове, много се притесних. най силно е след къпането в 21ч.; след като отказваше от гърда-се принудих да я нахраня с шише, но и това ме притеснява-все пак налага ми се някой ден да изляза оставям шише; и когато съм тук ако се храни с шише-имам чувстовто 4е ще сме на крачка от отбиването...; от няколко дни установих 4е като се изправя и я полюшвам и се разхождам тя захапва и суче! но, момичето немога да ви опиша как ме болят ръцете от това преживяване! дайте съвет - да си купя слинг ли!? и докога ще продължи това?
yanast , прочетох че и ти си минала през хранене на крак- колко време така?

# 9
  • Мнения: 54
В един от линковете се споменава за статия "Никнене на зъби и хапане". Много моля да ме ориентирате как да я намеря. Много благодаря  bouquet  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 829
Ралка, слинга по принцип е много полезно нещо, хем на бебето му е забавно, хем на мама ръцете са свободни. При нас периода в който малкия сучеше докато се разхождам и го полюшвам трая само 1-2 седмици. Ама после имаше пък период, когато не даваше да го сложа легнал за да засуче, та се налагаше да го прилъжа да засуче докато е прав Grinning Бебоците все измислят по някоя магария, да ни държат в напрежение, дето се вика Grinning
Сигурна съм че ще се справиш, не му се давай на мъничето отсега Grinning
Кристина, виж в библиотеката, закована тема на първа страница.

# 11
  • Мнения: 42
yanast, мерси за окуражаващите думи  Simple Smile май ще си взема слинг-намерих саит за поръчки онлайн;колкото до полягването докато су4е- и ние сме имали подобни фасони хммм както казваш все ще исмислят нещо бебчовците:)

Общи условия

Активация на акаунт