Лак преди пресата?

  • 5 767
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 885
Няколко мои познати ми казват, че преди да правят вафлички в корените, пръскат с лак и чак след това преса. Аз си мислех, че обратното!

Каква е последователността според вас и защо?

Ами при други видове къдрене?  Thinking

# 1
  • Мнения: 1 282
Аз лично не ползвам лак нито преди да я "пресовам", нито след това.
А целта на лака в корените каква е ?  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 885
В случая обем и да държи по-дълго.

# 3
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
lak slagam sled kato se napravq s presata za da se zapazi po dalgo efekta i ako iskam da si q napravq po buhnala. Ne beh 4uvala za lak predi presa to ne se li polu4ava mn spleskano  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 885
lak slagam sled kato se napravq s presata za da se zapazi po dalgo efekta i ako iskam da si q napravq po buhnala. Ne beh 4uvala za lak predi presa to ne se li polu4ava mn spleskano  Thinking


Според познатите ми не и държало повече време. Мен ме притеснява да не вреди повече  Thinking

# 5
  • Варна
  • Мнения: 672
Моята фризьорка ми каза ако ще слагам лак, да е след преса.

# 6
  • София
  • Мнения: 227
На мене  фризьорката преди да ми направи вафлички в корените впръсква лак.
Това го правя с цел когато съм с прав сешоар отгоре косата да има малко повече обем, а надолу си е абсолютно права.

# 7
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
Po dobre e da se slaga sled tva. Mislq 4e nqma da vredi za6toto laka do nqkakva stepen 6te predpazva ot izgarqne na kosta, za6toto ne e napravo na 4istata kosa. Edna priqtelka si slaga pqna za da ne i izgarq napravo kosata.   Thinking

# 8
  • Мнения: 364
Аз пък си слагам преди това, защото така по-бързо се пресова косата и не се налага да държа много пресата на едно място. Имам усещането, че така косата ми по-малко се уврежда.

# 9
  • Мнения: 140
ако не се лъжа в книжката на моята преса пише 4е не трябва да се използват стилизанти преди пресата

# 10
  • Мнения: 7 186
Лак не е хубаво да се ползва преди преса, защото повече изгаря косата. Това го знам от фризьори. Има специални продукти за преса, които имат предпазващ ефект, а някои от тях и втвърдяващ.
Иначе преди време и аз се бях запалила по вафлите, постоянно се пресовах, като пръсках лака преди това /макар да знаех, че не е хубаво/, защото ставаха по- хубави и по- трайни вафлите. Не забелязах да ми беше станало кой знае какво на косата, но все по- добре си вземи специален продукт за преди преса, сега поне има повече избор Peace

# 11
  • Мнения: 1 028
И като се  пръска лака преди пресата какво се получава-лепнеща по плочите коса,и омазани с лепкава маса плочи на пресата.

# 12
  • Мнения: 2 631
И като се  пръска лака преди пресата какво се получава-лепнеща по плочите коса,и омазани с лепкава маса плочи на пресата.

 Joy
Нищо подобно! Simple Smile
Лака така се изпарява през горещата преса, че чак пуши! Нищо никъде не залепва.
Миналата година се наложи да ми правят прическа за Панаира и фризьорката ми първо ми пръскаше лак в корените и след това ме мачкаше с пресата. Резултатът: 3-4 дена прическа с обем!
А лакът и преди пресата, и след пресата - пак си остава вреден за косата!  Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз слагам единствено и само кристали...лак слагам след...а и сега като се сетя всеки фризьор слага лак накрая, когато косата е суха и с оформена прическа
но ти можеш да пробваш, то не е нещо голямо... Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 587
Винаги слагам лака преди пресата. Става много по-бързо и трайно Peace Фризьора ми ме прави и той по същия начин.
Пробвай и по двата начина и после ще си говорим......сама ще видиш разликата.
А както е казала Kafe, лака си е вреден все едно кога се слага,както и самата преса. Но красотата изисква жертви Crazy

Общи условия

Активация на акаунт