помощ, боря се с атопичен дерматит

  • 2 345
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте на всички. Моят син е с атопичен дерматит. За първи път се обрина като беше на 3 г, сега е на 12. И от тогава не са се скривали пъпките. На моменти са по упорити друг път почти завяхват, но все ги има и много го сърби. Мазахме го с какво ли не , какви ли не сиропи не изпи, нямам спомен вече. Ако някой знае нещо ефикасно, моля да сподели

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Обърни се към хомеопатията, знам за много случаи излекувани с този лечебен метод.

# 2
  • Мнения: 28
Благодаря, но ако може по-конкретно, тлефон или място за преглед, как да процедирам

# 3
  • Мнения: 629
За съжаление хомеопат не мога да ти препоръчам, но това е може би най-добрия вариант. Така или иначе традиционната медицина не може да се обори.Потърси в интернет, разпитай познати. Пък дано и някое майче се включи с конкретен лекар.
За хомеопатичната консултация си приготви обаче написани всякаквите му там фамилни болести като инфаркти, инсулти, алергии, диабет и всичко, за което се сетиш - какво и при кого.
Отбележи си всичко, което се сетиш за сина ти. Как се е родил. Каква е била бременността. Как е растял. От какво се е разболявал. Има ли храни или неща, които много да обича или да не обича. всичко, което е характерно за него.
По принцип АД е резултат от някакво дразнение или алергия. Премахне ли се дразнителя се оправят и нещата. Но за да го откриеш ще е голям зор. Не искам да те плаша, но...храните с всякакви консерванти, оцветители, овкусители и т. н., домашна прах, акари, прах за пране или друга домашна химия, някакви материи, определени видове храни (дори и да не са полуфабрикати), лекарства. Може да е от какво ли не.
Записвай си всеки път като се влоши къде е ходил, какво е ял напоследък, с какво се е обличал и какви лекарства и приемал. Дано да хванете какъв е източника защото с това половината проблем е решен.
Успех!

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Имай предвид, че лечението с хомеопатия на АД е много продължително, има подобрения и влошавания, но не трябва да се отказваш...И е толкова по-дълго, колкото по-дълго сте подтискали проблема с кортикостероидни кремове и антихистамини. При нас лечението още продължава, има напредък, но има и влошаване...а дъщеря ми е на хомеопатия от април, но е с АД от раждането си...Успех!  Peace

# 5
  • Мнения: 1 215
Аз имам същия проблем- дъщеря ми е на 2г и 8 месеца и има атопичен дерматит откакто е на 1г и половина. Първия месец пробвахме с нормална медицина, ефекта беше краткотраен и временен. Бях по лекари и в БГ и в Англия и ефекта от лечението винаги беше краткотраен. 3-4 месеца по- късно реших да пробвам с хомеопатия и близо година и половина й давах какво ли не хомеопатични капки и за съжаление трябва да кажа, че подобрение няма никакво. От една седмица отново минахме на стандартна медицина пък да видим какъв ще е ефекта. Аз вече съм почти отчаяна.

# 6
  • Мнения: 752
Аз излекувах малката с хомеопатия. Но нейната форма според мен беше лека, тя беше на 4 месеца. Много ни помогна Хомеоплазмин  - кремче за мазане. Пи сигурно 4-5 месеца по схема от гранулките, после още няколко месеца само поддържащо. Много съм доволна от Хомеоплазмина. Да чукна на дърво повече от година и половина почти нямаме проблеми.

# 7
  • Мнения: 395
az preporuchvam Dr. Ugrinova, ot Fitolek.....s dve ruce. Alex mi se obrina za 1vi put malko predi RD, pixme predpisanite neshta ot neia, blizo 3 meseca i dosega da chukna na durvo, niama i spomen ot gadnite pupki, a kak se cheshshe gorkia....no produljavam da si go maja s Stelatopia na Mustela, ako iskate podrobnosti za lekarkata, pisjhte molia na lichni....niamam vuzmojnost da vlizam chesto vuv foruma  Peace

# 8
  • Мнения: 9
Здравейте!
Както отбелязва госпожа vmitkova атопичния дерматит може да е алергична реакция на организма, който реагира на вътрешно замърсяване, което може да е причинено от много неща. Ако синът Ви се е напишквал като по-голямо дете, ако предпочита да спи по корем или свит настрана, ако "тактува" с крак или си гризе ноктите, може да има чревни паразити. Очистването от тях ще повлияят на дерматите. Скоро изпратих на една майка във Варна рограма за лечение на атопичен дерматит за нейния осемгодишен син. Изпратете ми на e-mail: graciam@abv.bg адрес за кореспонденция. Ще получите повече информация. Желая Ви успех! Руси Русев

# 9
  • Мнения: 4 414
Здравейте!
Както отбелязва госпожа vmitkova атопичния дерматит може да е алергична реакция на организма, който реагира на вътрешно замърсяване, което може да е причинено от много неща. Ако синът Ви се е напишквал като по-голямо дете, ако предпочита да спи по корем или свит настрана, ако "тактува" с крак или си гризе ноктите, може да има чревни паразити. Очистването от тях ще повлияят на дерматите. Скоро изпратих на една майка във Варна рограма за лечение на атопичен дерматит за нейния осемгодишен син. Изпратете ми на e-mail: graciam@abv.bg адрес за кореспонденция. Ще получите повече информация. Желая Ви успех! Руси Русев
а вие какъв сте? все пак Руси Русев не говори нищо... бихте ли се предствили Peace

# 10
  • Мнения: 581
 Преборих дерматита на дъщеря ми, но в по-лека форма с пиене на гел от алое и мазане с крем с алое и прополис.

# 11
  • Мнения: 9
Здравейте!За повече информация: catalog bg Кабинет по холистична медицина и http://graciam.hit.bg

# 12
  • Мнения: 3
Здравейте и моят син имаше атопичен дерматит. Получи го след ваксина полиомиелит. След като обиколихме всички доктори и пробвахме всички бабешки лечения, открихме доктор Недкова. Тя е хомеопат и буквално за 3 дни имахме невероятно подобрение. Детето ми беше с дълбоки цепки на сгъвките на глезените и зад колената и се чешеше  денонощтно. Това стана в третия месец, когато детето ми е само на кърма.  Сега е на 1г и 4 месеца и нямаме проблеми вече, освен след поредната ваксина полиомиелит. Потърси тази хомеопатка, няма да съжаляваш. Ето ти тел:0888881036

# 13
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Аз пък искам да запитам ако някой знае дали СЕБОРЕЕн дерматит може да с елекува с хомеопатия.ние сме с такъв тип дерматит ooooh!

# 14
  • Мнения: 170
За съжаление уверенията на лекарите, че атопичният дерматит отшумява през пубертета не са съвсем верни. Или поне, не във всички случаи. Дъщеря ми е на 14, дойде зимата и тя пак е на ранички по ръцете и шията. Носила съм супер скъпи хомеопатични пасти от Германия - не помогнаха. Най-доброто досега за мен е Wolf basis fett, ама да я приготвят в аптека, в която се приготвят лекарства. Това преди години д-р Капнилов, който вече е покойник и го предписа.

Общи условия

Активация на акаунт