първи зъбки

  • 1 238
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 130
Здравейте! На нас ни растат първите зъбки и което е по-интересното не долните централни резци ами тези до тях. При вас как беше?
Купих от аптеката Генгигел но после в брошурата видях че се предлага и Генгигел бейби. Имате ли представа дали мога да ползвам Генгигела или не?

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
На листовката не пише ли?Но щом има и Генгигел бейби,май не си взела подходящия. newsm78

# 2
  • Мнения: 1 092
на нас ни се "появиха" долните два преди 10тина дни без да сме ги очаквали  bouquet

# 3
  • Мнения: 729
На Моника и порастнаха 1 отдоло - резец и 1 отгоре също резец.По принцип никнат първо отдоло двата резеца и после горните два,но всяко правило си има изключения.

# 4
  • Мнения: 471
Първо 4 от долу и чак после горните ни пораснаха

# 5
  • Мнения: 3 478
Не на всички деца зъбките растат по схема, няма от какво да се притесняваш.

# 6
  • Мнения: 236
И на нас се появява първото зъбче.Колкото и да се чудят бабите-факт е.И на мен ми беше странно-горното централно от лявата страна.Но явно при всички деца е различно и мястото и времето.Даже гледам малката как си го чеше с палчето-точно там където е взело да набожда JoyВзех и днес гризалка,ама то горкото още не може да се окопити за какво става въпрос hahahaТя още играчките не може да си държи в ръцете-камо ли гризалка,ама сме голяма гледка hahaha

# 7
  • Мнения: 7 723
На голямата ми дъщеря й пораснаха първо два ъба отдолу, с разстояние между тях
Аз си мислех: Лелеее, горкото дете! Какво фуга има между зъбите!" ooooh!
....после се оказа, че това, всъщност е един преден, и един страничен резец.
Между тях се появи още едно зъбче. Whistling
После й избиха горните два странични- приличаше на въркулак...
...абе- изобщо- никнеха кой кога си иска..... Crazy Crazy Crazy

По дебелите книги бях чела, че "неправилното"
избиване на зъбките бил един от първите признаци на рахит... Rolling Eyes
Хукнах да я влача по доктори- няма такова нещо. Добре си е детето.... Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 589
На моята дъщеря първият зъб изби на 4 месеца и то - кътник  Crazy

# 9
  • Мнения: 3 069
На Вики му избиха първо 2-та горни резци вместо долните.
Иначе го мажа с Калгел и Пансорал.

# 10
  • Мнения: 485
На дъщеря ми преди 5 дни проби първото зъбче долу вляво, сега пробива второто вляво до него. На сина ми му пробиха за два дни на 9 месеца четири зъба - първите горни и долни зъбчета. Според мен за всяко детенце е индивидуално.   

# 11
  • Мнения: 817
А ние от около месец сме само с един Mr. GreenМазала съм го само с Калгел

# 12
  • софия
  • Мнения: 636
на 4м. ни пораснаха двата втори резеца отгоре. Сега вече има 10зъба. Гелове за венци НЕ съм ползвала. Само таблетки дентокинд веднъж при силна болка.

# 13
  • Мнения: 223
На дъщеря ми, първото зъбче проби чак на 8 месеца и половина.  Laughing Сега на 1 година и 5 м. има 12 зъба, като си никнеха както искат. Пробвах в началото да мажа с нещо за облекчаване, но без ефект и бързо се отказах. Вече не мажа с нищо!  Peace

# 14
  • Мнения: 398
Не на всички деца зъбките растат по схема, няма от какво да се притесняваш.

много вярно Peace

# 15
  • Мнения: 297
За Генгигел не мога да кажа, защото не сме го ползвали. А що се отнася до поредността на зъбите, при всички деца е индивидуално. Т.е. случват се такива аномалии. При нас например израстна първи долу вдясно - широк колкото два зъба. Сега, когато зъбчето порасна, започвам да си мисля, че може да са два, долепени, на общ корен. Но ако все пак е един, то значи ще имаме с един зъб по-малко като израстнат всички млечни зъби. Така ,че не се шашкай, всичко се случва, нищо да не те изненадва.

# 16
  • Мнения: 3 360
Не съм използвала гел/кремчета за зъбките,т.к. мнението за тях беше незадоволително WinkОблекчава,да но за кратко !

# 17
  • Мнения: 589
Не съм използвала гел/кремчета за зъбките,т.к. мнението за тях беше незадоволително WinkОблекчава,да но за кратко !

Пък и в някои има лидокаин ... Мен това леко ме стряска, то е все едно да му мажа венците с ракийка ..
ЗА щастие при нас зъбчето проби относително лесно, правих масажчета и слагах изстуден биберон.
Има и такива специални играчки на Chicco мисля - овални, слагат се в хладилник и се дават на бебо да гризе - охлаждането на венеца му действа успокояващо \точно като при зъболекар  Laughing\.

Ако можете да минете без гелове, най-добре според мен  Grinning

# 18
  • Мнения: 983
Не на всички деца зъбките растат по схема, няма от какво да се притесняваш.

На някои им излиза първо кътник

# 19
  • Мнения: 589
Не на всички деца зъбките растат по схема, няма от какво да се притесняваш.

На някои им излиза първо кътник

като на мойта акулка, да взема да й спестя пюретата и да минем директно на пържолки  Laughing

# 20
  • Мнения: 3 499
Аз съм ползвала Генгигел за себе си, той е само за възрастни. Трябва да вземеш "Генгигел бейби". Различни са. Не мажи с Генгигела, който си купила.
При нас израстнаха първо долните резци /централни, както ги наричаш ти/.

# 21
  • Мнения: 2 677
На седем месеца избиха долните два резци, в началото на осмия - горните. После се появиха горните странични, следд тях - и долните. На годинка имаше два горни кътника. Вече е и с два долни, а са пробили и кучешките отгоре.
Мазала съм с Дентинокс, но и като цяло никненето на зъбите засега не е бил много проблемен период.

# 22
  • Мнения: 566
имаме по два предни горе и долу. онзи ден видях, че са излезли два от горните кътници

# 23
  • София
  • Мнения: 1 230
За период от близо 4 седмици избиха по следният ред:  долен десен резец, горен десен резец, долен ляв резец, долен десен зъб да резеца /не знам, май пак резец се водеше?/ и горен отново десен резец /до първият десен/. Дано някой е разбрал.
Много шантава усмивка имаше. Wink
За уточнение, сега е на година и 3 месеца и избива 16ти зъб. Всяко дете си е различно. Ако е вярно това, което пише по книгите за реда на никнене, то в нашия случай Ани трябваше да е с рахит.

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 00:16 от Maxin

# 24
  • Мнения: 6 164
Няма значение в какъв ред излизат зъбките. Дентинокс е хубав също.

Общи условия

Активация на акаунт