Разликата между класически и "класически" хомеопат или "варненския синдром"

  • 14 028
  • 169
  •   1
Отговори
# 45
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
За Аквасорс-не знам дали помагат...Прекалено са скъпи,за да ги използвам и да 4акам влиянието им.
Ина4е от то4ка 11 за пореден път си правя извода колко е "ефективна"  хомеопатията.
Omega Водораслите на са хомеопатичен, а "пирамидален " продукт.
   
Цитат
Всичко това аранжирано с големи количества коластра и водорасли, от които се очакваше допълнително укрепване на организма, което укрепване аз така и не можах да забележа.
gala66
Цитат
1. Конституционното лекарство почти всеки път е различно!!

 Конституционното лекарство на всеки човек, само в редки случаи се променя през живота му, освен при натруване на много стресови фактори.



 

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 18:48 от Aleksander

# 46
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
lala
Цитат

Любимото на единия хомеопят беше следното предписание : първия ден се дава една доза от едно лекарство в някаква потенция като 1 М или 200 СН например, след няколко часа давам същото лекарство в друга потенция и следващите дни продължавам със същото лекарство в потенция 30 СН по 3-4 пъти на ден. За съжаление не знам всичко което е давано, защото както казах много често не ми се казваше какво се дава. Честотата на тези приеми беше...ами не мога да кажа, аз имах чувството, че децата ми почти не са спирали да смучат гранулки. Всичко това аранжирано с големи количества коластра и водорасли, от които се очакваше допълнително укрепване на организма, което укрепване аз така и не можах да забележа...
...Проблемът беше, че все пак нямах никак чувството, че децата ми изграждат и укрепват имунната си система, а напротив. Те като че ли все по-трудно и по-трудно се справяха с болестите и така до тази есен, когато нещата минаха вече за мен границата на допустимото. Това което ме притесни бяха емоционалните им състояния повече от физическите. И това, че и двамата като че ли направо увяхнаха и започнаха да се държат доста непривично, което ме изплаши и тогава си казах, че става нещо наистина странно и че трябва на всяка цена да търся незабавно помощ от друго място.
Това се случва, когато лаикът се хвърли да дава висока потенция от 1М, освен неправилно предписано, но и мн. чести повторения!
  Забел: Дори и много точно предписано, л-вото с потенция от 1М - нагоре, не бива да се дава често!
  Колкото за "класическа" - по-точно е да се нарича истинска хомеопатия(за разлика от останалата - неистинска хомеопатия) - много се съмнявам да са я учили, тъй като тя е много сложна наука и изисква много повече усилия и концентрация от медицината.
 Докато медицинската образование може да се изкара със зубрене, истинската хомеопатия не може.  Peace

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 18:50 от Aleksander

# 47
  • Мнения: 2 761
Александър,аз водорасли не ползвам..Но не ги изклю4вам като възможност,за6тото са ги използвали от дълбока древност.Въпрос на преценка е откъде да се вземат.

# 48
  • Мнения: 1 559
Не съм живяла с  Ханеман по това време и не мога да коментирам Laughing.

А ина4е детето ти оцелява с хомеопати4ни,по съ6тия на4ин както оцелява моето-без.Разликата е само в това,4е аз си пестя времето и парите.



И аз не съм живяла с Ханеман (или поне нямам такива спомени Laughing), но мога да коментирам, защото мога да чета, да се ровя, да анализирам.
И моето дете оцелява без хомеопатични лекарства тогава, когато организмът се справя сам. Но щом има нужда да бъде "побутнат" в правилната посока, за да се излекува, за мен хомеопатията е начинът. Щом е за хомеопатия, не само, че не си пестя времето, а и се чудя как да си открадна още временце, което да посветя на нея. Grinning А парите - всеки труд струва пари. Хомеопатът е инвестирал много време и средства в обучението си (и продължава да ги инвестира, за да се развива), освен това не виждам причина да не се заплаща на човек, който съвестно, отговорно и всеотдайно си върши работата.

Офф топик (както и последните няколко постинга май newsm78) - Лала, писах ти на Лични.

# 49
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Omega
Цитат
Не съм живяла с  Ханеман по това време и не мога да коментирам Laughing.
А ина4е детето ти оцелява с хомеопати4ни,по съ6тия на4ин както оцелява моето-без.Разликата е само в това,4е аз си пестя времето и парите.

  Не стеснявай останалия свят, от гледната точка само за ... себе си.
  Това ли би посъветвала майките, чиито деца са имали например тежки астматични пристъпи излекувани чрез хомеопатията.
 

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 20:10 от Aleksander

# 50
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
lalа, ..................................
Аз искам да попитам Aleksander или някой друг хомеопат тук, има ли случаи, при които просто организмът не реагира на хомеопатичните лекарства? На моето дете му се е случвало не еднократно да влачи 2-3 седмици кашлици и сополи при сменени 2-3 лекарства. И това нормално ли е?

  Благодаря за въпроса ти!

 Много пациенти, търкали с години пейките на различни медицински учреждения, чакайки с часове поредното "Светило" да ги "освети", но стоически издържали въпреки явната липса на лечебен ефект, накрая решават да пробват алтернативно хомеопатично лечение. дотук добре.
 Обаче тук те коренно се променят, искайки моментално излекуване?...
 Може би са си представяли хомеопата като някакъв Хари Потър с наметало и вълшебна пръчица?!...

 И наистина, понякога силно показано хомеопатично л-во не действа! Защо? - защото всъщност някое друго, на пръв поглед не толкова показано, ще влезне в "резонанс" в зависимост не от Тоталноста от симптомите, а от същината на Централното нарушение.

 Така че тези за които стана въпрос по-горе, дори и да боравят със симптоми, хал - хабер си нямат от понятия като, Централно нарушение, делюзии, усещания и т.н. все понятия от истинската, Ханеманова философия на лечебното изкуство.

# 51
  • Мнения: 164
Аз си мисля именно за това даване на еднократна доза. Наистина ли така се практикува при  хомеопатичното лечение? 

# 52
  • Мнения: 1 866
Искам да уточня в темата, ако не е станало ясно, че въпросът въобще не е затова дали трябва или не трябва да се лекувам с хомеопатия. Аз този въпрос си го зададох преди време и взех решение. Решението ми не се е променило, въпреки проблемите с които се сблъсках досега. На мен проблемът ми е как да разпозная истинския хомеопат и затова е темата.

Александър, извинявай, че настоявам така с въпроса си, но аз в момента изпитвам силна нужда от повече обяснения, като на дебил малко, но...ще ме извиниш. Моля те, кажи ми направо тези предписания които описах- не само за потенцията 1М, а и другия списък който дадох, нормални ли са или не за класическия хомеопат. Уточнявам още веднъж, ВИНАГИ ми се изписваха така лекарствата. Досега никога не ми е изписвана еднократна доза от която и да е потенция и от което и да е лекарство. Винаги минимум 4 дни по няколко пъти на ден.

# 53
  • Мнения: 164
 Simple Smile lala- мислим едно и също

# 54
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
lala
Цитат
Александър, извинявай, че настоявам така с въпроса си, но аз в момента изпитвам силна нужда от повече обяснения, като на дебил малко, но...ще ме извиниш. Моля те, кажи ми направо тези предписания които описах- не само за потенцията 1М, а и другия списък който дадох, нормални ли са или не за класическия хомеопат. Уточнявам още веднъж, ВИНАГИ ми се изписваха така лекарствата. Досега никога не ми е изписвана еднократна доза от която и да е потенция и от което и да е лекарство. Винаги минимум 4 дни по няколко пъти на ден.

  Ще ти отговоря така, когато някой постави подобен въпрос, на някой световно известен хомеопат, водещ на международен семинар в България, той онемява  Sick от изненада и възмущение.
 Така че отговора е: - Не, това не е истинска хомеопатия.
 
 Пак повтарям - Те друго не знаят и не разбират, понеже не са го учили.
  Те може би си мислят, че хомеопатичните л-ва действат, както алопатичните - повтарят ги, търсейки химическо насищане на организма, но това е дълбока заблуда!

 Има много точно прецизирани случаи, като изключение от правилото,  с чести повторения, по определен начин, но само на едно хомеопатично лекарство, без редуването му с друго такова!

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 20:16 от Aleksander

# 55
  • Мнения: 1 866
Благодаря, този път вече беше повече от ясно. Аз така питам по няколко пъти, защото явно не мога още да го преглътна и си го предъвквам.

Нетка, ами как няма да мислим едно и също...

# 56
  • Мнения: 164
Добре , тогава следва може би малко глупавият въпрос , но какво правим всъщност ? Лекувам ли аз децата си или не. Това че на детето ми са изписали едно хомеоп. лек-во което взема 4 или 5 дена 3 пъти на ден не е ли лечение ? И ако не е лечение тогава ?Какво ни остава да минем пак на АБ? Уф не знам за другите които четат темата но аз лично се притеснявам от това какво пие детето ми и какво всъщност му давам.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 133
lalа, ..................................
Аз искам да попитам Aleksander или някой друг хомеопат тук, има ли случаи, при които просто организмът не реагира на хомеопатичните лекарства? На моето дете му се е случвало не еднократно да влачи 2-3 седмици кашлици и сополи при сменени 2-3 лекарства. И това нормално ли е?

  Благодаря за въпроса ти!

 Много пациенти, търкали с години пейките на различни медицински учреждения, чакайки с часове поредното "Светило" да ги "освети", но стоически издържали въпреки явната липса на лечебен ефект, накрая решават да пробват алтернативно хомеопатично лечение. дотук добре.
 Обаче тук те коренно се променят, искайки моментално излекуване?...
 Може би са си представяли хомеопата като някакъв Хари Потър с наметало и вълшебна пръчица?!...

 И наистина, понякога силно показано хомеопатично л-во не действа! Защо? - защото всъщност някое друго, на пръв поглед не толкова показано, ще влезне в "резонанс" в зависимост не от Тоталноста от симптомите, а от същината на Централното нарушение.

 Така че тези за които стана въпрос по-горе, дори и да боравят със симптоми, хал - хабер си нямат от понятия като, Централно нарушение, делюзии, усещания и т.н. все понятия от истинската, Ханеманова философия на лечебното изкуство.
Aleksander, извинявай, че ще поискам доразяснения, но какъв по-точно е изводът ти в този случай - че аз очаквам чудеса, които няма как да станат, или че хомеопатът не е на място? И двете? Или че аз не правя нещо, както трябва.

# 58
  • Мнения: 1 655
Пак повтарям - Те друго не знаят и не разбират, понеже не са го учили.
  Те може би си мислят, че хомеопатичните л-ва действат, както алопатичните - повтарят ги, търсейки химическо насищане на организма, но това е дълбока заблуда!

Досещайки се за имено на хомеопата (то беше и написано нейде из постовете) съм сигурна, че човека е учил ханемановата хомеопатия. Дори е един от първите класически хомеопати във Варна, ходил е на много семинари и обучения. Но предполагам количеството пациенти вече му идват извън възможностите и е много по лесно да го пратиш да си пие гранулките 4-5 дена в къщи и да не те занимава, от колкото да ти звъни (или да го посети) на всеки 24 часа след еднократния прием, да го проследяваш, пък лекарства да сменяш... Всеки хомеопат трябва да си знае предела на възможностите от към количество пациенти и когато види, че започва да не се справя с тях, да не поема нови, а да обърне внимание на вече поетите такива. Но....

# 59
  • Мнения: 455
Добре , тогава следва може би малко глупавият въпрос , но какво правим всъщност ? Лекувам ли аз децата си или не. Това че на детето ми са изписали едно хомеоп. лек-во което взема 4 или 5 дена 3 пъти на ден не е ли лечение ? И ако не е лечение тогава ?Какво ни остава да минем пак на АБ? ....

Само допълнение в същия ред на мисли....И все пак ако приемането на ЕДНО лекарство с малка потенция ( напр. 15 СН), няколко пъти дневно в продължение на 3-4 дни все пак подейства и разреши проблема, това временно ли е? И може ли да кажем, че сме овладели острото състояние например или сме го подтиснали и да очакваме съвсем скоро да се проявят пак същите или други симпотоми, в резултат именно на това "лечение" ???? Ето такива въпроси и мен ме мъчат...И въобще и ниските потенции ли се дават еднократно или с тях работят само "боаронци" ???

Общи условия

Активация на акаунт