Страшно притеснена съм!

  • 1 031
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 597
Момичета много съм притеснена.Владко вчера вечерта повърна два пъти.Много се изплаших.Първо му дадох да вечеря мляко с грис и на половината купичка-повърна.Аз го изчаках после да му улекне и след 15-20 минути му дадох кайсии с извара на Хаме.Изяде ги с апетит,но след 5 минути пак повърна.Ужас.И аз реших да не му давам нищо повече.Само му дадох панадолче и осцилококцинум и с едно шише с чай заспа.През нощта беше спокоен,сутринта се събуди весел,жизнен,не е топъл.Закуси си нормално както всеки ден.Аз пак му дадох осцилококцинум и витамини-Мултисаностол пие той.През деня казах на свекито да му даде витамин С.
Много съм притеснена,от какво може да е това-от храна ли,вирус ли е пипнал-да не дава Господ.
Кажете какво да правя момичета?Да давам ли нещо друго?
А следобед,живот и здраве ще го водя при педито,и без това трябва да се мерим колко сме порастнали-та да го види.

# 1
  • Мнения: 1 077
Щом е добре сутринта - спал е спокойно  и е закусил - не се притеснявай. Малко ме очудва комбинацията панадол + одцилококцинум, особено ако няма НИЩО друго тревожно.
Не е трябвало след като е повърнал да му предлагаш пак храна. Кайсиите дразнят стомаха, като цяло комбинацията с извара на Хаме нещо на мен не ми харесва, ама...
Важното е, че сега е добре. Сложи го на лека диета - хлебче, супичка, чай - от шипка например, без дразнещи неща. Не виждам смисъл да "стреляш насляпо" с лекарства.
Ако има и друго, което те притеснява с състоянието му - бъди изчерпателна при ДжиПито.
Най-вероятно нищо му няма на разбойника. Praynig

# 2
  • Мнения: 128
dano da ne e virus, no ima i takava veroiatnos. ako se povtori vikni vednaga jp-to.

# 3
  • Мнения: 1 266
Стига бе.
Само спокойствие. Нищо му няма на детето. И вирус да е, каквото и да е, това са нормални неща, няма място за паника. Всяко дете повръща понякога, че и ние, без да е много ясно защо.
Няма и смисъл да се вика веднага лекар. Всеки прост вирусен гастроентерит се ”лекува” с много течности и лека диета. Ако хлапето не иска да яде, значи не го насилвайте да яде, но го насилвайте да пие. За деца под 10 кг важи: 100 мл/кг телесно тегло/ден плюс малко отгоре да се изравнят загубите.
Обикновено вирусните гастроентерити с повръщане и диария траят 4-6 дена, може да са съпроводени с температура около 38,5 и няма нищо страшно. Трябва да следите децата да не се обезводняват - това е най-важното. Добре е да им давате електролитни разтвори от аптеката.

Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 383
При повръщане и/или диария най-добре е да се пропусне едно хранене и после солетки, обикновени бисквити, попара без масло и т .н.Лекарствата, които си дала ми се струват излишни и дразнещи стомаха, особено витамините. Трябвало е поне по телефона да се консултираш с лекар. При често повръщане се дават лекарства за подтискане, но при 1-2 повръщания по-добре да се остави стомахчето да се изчисти.

Общи условия

Активация на акаунт