Лещите!

  • 2 065
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 958
А как измиванете самото контейнерче?С вода или с разтвор?Аз го изплаквам с малко разтвор и оставям да изсъхне.Правилно ли постъпвам?

Аз моето си го мия само с вода и го обръщам надолу да се изтече, ако има капки вода и да съхне  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 4 294
А как измиванете самото контейнерче?С вода или с разтвор?Аз го изплаквам с малко разтвор и оставям да изсъхне.Правилно ли постъпвам?

Аз моето си го мия само с вода и го обръщам надолу да се изтече, ако има капки вода и да съхне  newsm78

Точна така и аз процедирам  Peace

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
докато мъж ми беше с меки лещи, сменяше всяка вечер контейнера.

Сега, след като мина на твърди лещи е мааааааалко по-удобно. Само трябва да внимаваме да не му ги бутнем и счупим.

# 18
Мненията са доста различни, защото повечето от тях се базират на лична практика,а не не правило, нормално - всеки изказва мнението си. Относно смяната на разтвора - според мен всеки еди нразтвор се сменя на опеределено време, би трябвало да пише на опаковката. Не смятам,че е редно съхранение във физиологичен разтвор- това не най-обикновения разтвор, който трявба да се използва само за промива/изплакване. Разтворите за съхранение - в момента има комбинирани за съхранение и почистване съдържат са специални именно поради предназначението си- те съдържат други съставки, предотвратяват образуването на отлагания - преид имаше антипротеинови мисля чеб хяа таблетки с тази цел, сега повечето разтвори съчетават и тази функция.

Общи условия

Активация на акаунт