КГБ = КЛУБ на ГОТИНИТЕ БАБИ - 1

  • 31 727
  • 528
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 074
Ехооооо, къде сте баби. Перем, чистим, готвим - все такива приятни занимания. Ама от време на време трябва за си похортуваме /тая дума младите дали я знаят?/ Та като казах тая дума"  баби " ми се видя доста гадничка. Никога не мисля за себе си като за баба. Да баба съм на внучките, ама само на тях. bowuu

# 76
  • Мнения: 3 268
...Така,че СВЕКЪРВИ ако искате да ви уважават сами "си постелете за да легнете на удобничко"  Twisted Evil То вярно,че за вашите синове подходяща снаха едва ли има в света,но поне да е поносима  Mr. Green Никой НЯМА негативни очаквания ,ама му ги тръсват от "ясно" небе.
 
Абсолютно съм съгласна с това. Имам и зет и снаха и съм "си постлала".
Не се бъркам в нищо и не поемам никакви самоицианитиви. Съвети давам само когато ме питат.
При дъщеря си ходя само с покана и се обаждам по телефона единствено през деня. Вечер и рано сутрин не досаждам с питания за любимото внуче.
При снахата нещата са по-различни дотолкова, че за сега децата са при нас и сме непрекъснато заедно, но отношенията ни са чудесни. Колкото и невероятно да ви звучи, аз смятам, че синът ми е големия късметлия. Момичето е направо перфектно. Умна, интелигентна, добре възпитана, с прекрасно чувство за хумор, тактична, открита... Е да си призная, не знам дали ако беше някоя друга щях да съм такава. Аз от самото начало си я харесвам и много ми се искаше връзката им да потръгне. Когато заживяха заедно бях много щастлива, а откакто разбрах, че ще имат бебе, съм на седмото небе.

Бабче,ти си щастливка!

# 77
  • София
  • Мнения: 1 529
В еуфорията ,когато се роди внука повечето познати ми правеха комплименти,че съм млада баба повечето жени де, а един мъж ми каза"Не ме е яд,че съм дядо,а че спя до баба". Mr. GreenЕ и аз не му останах длъжна,но не е за тук какво му отговорих. #2gunfire

# 78
  • Мнения: 804
Stefani6, наистина е така.
Е, и аз си имам своите мании - направо съм без спирачки когато пазарувам за внуците.
Като се прибера в къщи, вече вместо "добър вечер" се хилят и поздрава им е "Ей я, пак с торбите", ама какво да правя - не мога да се удържам. Като видя хубава дрешка или обувчици те просто ми казват "Купи ме, купи ме!"

# 79
  • София
  • Мнения: 5 074
В еуфорията ,когато се роди внука повечето познати ми правеха комплименти,че съм млада баба повечето жени де, а един мъж ми каза"Не ме е яд,че съм дядо,а че спя до баба". Mr. GreenЕ и аз не му останах длъжна,но не е за тук какво му отговорих. #2gunfire
Що пък да не е за тук - казвай де и ние говорим ....... Joy

# 80
  • София
  • Мнения: 5 074
Пък какво ми се случи- вървя си по пазара, зяпам по сергиите и по едно време ми пада нещо на главата - чифт страхотни бебешки дънки, като за кукла барби. Продавачката се притесни, започна да ми се извинява. А аз и викам - та те сами ми викат купи ме. Ако не ми бяха паднали на главата, нямаше да ги видя. Laughing

# 81
  • Мнения: 814
Ехооо, поздравления за прекрасната тема   bouquet! И да се регистрирам като поредната баба - баба на прекрасна внучка! Ровя се от доста време във форума, пиша тук или там, но повече чета, за да си сверявам часовника.
И аз като babche се стремя да бъда тъщата, която не притеснява с непрекъснато звънене по телефона вечер или в почивните дни! Иначе съм баба на повикване, слушам и изпълнявам каквото се иска от мен, съвет давам, ако ме попитат...тъща - мечта.

# 82
  • Мнения: 804
Ехооо, поздравления за прекрасната тема   bouquet! ....ако ме попитат...тъща - мечта.
Може и да не съм права, но ми се струва, че все повече са "бабите" като нас. Не отричам, че съществуват и "чудовища", било то тъщи или свекърви, но май са по-малко от нормалните. Разбирането и добрите отношения между хората от различните поколения са напълно постижими стига и двете страни да го искат.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 529
 Peace
Може и да не съм права, но ми се струва, че все повече са "бабите" като нас. Не отричам, че съществуват и "чудовища", било то тъщи или свекърви, но май са по-малко от нормалните. Разбирането и добрите отношения между хората от различните поколения са напълно постижими стига и двете страни да го искат.
[/quote]Така е.Не мисля, че се хвалим само.Сигурно има и неща,които не ни харесват и правим компромиси? В момента не мога да се подсетя за такъв.

# 84
  • София
  • Мнения: 5 074
Ама и ние не можем да се сравним с нашите свекърви.Времената тогава бяха други, разбирането им беше различно от нашето. А сега като че ли нещата не са такива. Станахме по-демократични, с по-съвременни разбирания. Моята свекърва много ми се чудеше на бикините, на късите поли.Имали сме спорове за това. А сега аз почти не взимам отношение  как се обличат децата ми. Може да изкоментирам дрехата, как стои и толкова.Ако ме попитат тогава си давам мнението. Но отношенията ми с децата ми и техните мъже са повече приятелски. Всичко си споделяме, разискваме, шегуваме /говорим си глупости/ и те не се притесняват от мен. За тях аз не съм мама или баба, а съм просто Оги /това не ми е името/. Измисли ми го преди много години зетя. Joy Joy Joy

# 85
  • Мнения: 7 373
                Здравейте,бабчета ! Писах,писах и малката ми разказа играта ,всичко изчезна  Laughing
                Аз и не искам да се сравнявам  нито със свекърви,нито с тъщи. Хайде,де,млади момичета сме за да мислим по техния начин.То ,според мен,човек ако е млад по душа такъв си остава за цял живот. Без да обиждам някои от младите мами ,но мислят и действат като прабаба ми. Twisted EvilМен , ако питате , ми се иска да съм по-далечко от споделяне, разискване и т.н. с младите.Да,ама НЕ, всичко ми се изсипва на главата и добро ,и зло.Докато други виждат внуците си един път в годината аз си мечтая една минута в годината да остана сама. Embarassed Не ,че имам нещо против ,но ми се иска и да пия едно кафе без да следя кой какво пасе. Laughing и от коя локва пие вода.
                Радвам се,че някой се сети да пусне "бабината" тема,че чак бях почнала да си мисля,че само аз съм баба.А ние май сме много компютърните баби.
                Лека вечер на всички.  bouquet
               

# 86
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
        Да се включа и аз в отбора на бабите!Баба съм на 4 внука,двечки в Италия и още толкова в София,а аз в Ямбол!О почти две години съм във форума и от тук разбрах,че ще ставам баба на четвъртото внуче...беше супер изненада,при положение,че предния ден бях при тях,ама те си мълчаха....
      За кратко лятото всички бяха при мене и ми беше толкова хубаво!Чакам следващото лято.

# 87
  • Мнения: 804
До тук преброих 10 с мен 11 баби. Толкова ли сме само? 

# 88
  • София
  • Мнения: 5 074
толкова, толкова, пък и цял ден ни няма. Отиде ни темичката на втора страница. Че кой ли ще я види там. Така повече няма да станем. А и аз се занимавам с глупости. Четох една друга тема и се превивах от смях. Joy

# 89
  • Мнения: 804
Ама, ние няма да се даваме. Ще си я поддържаме!

Общи условия

Активация на акаунт