Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 окт. 2007, 23:41 ч.

Гимнастиката на бебето!?

• 1 640
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
Какво ще кажете скъпи мами за гимнастиката, която се прави на бебетата, от 2 рия месец нататък?

# 1
  • В Изумрудения свят (без рубинени пантофи)!
Лично аз - одобрявам...
Не разбрах твоето мнение... За мен, това са незабравими преживявания с децата ми - игри, смях и забава...

# 2
  • UK/София
Само мога да кажа, че е полезна и забавна за бебетата.Имам и такава книга, много е хубава.

# 3
  • София
Ние правихме гимнастика всеки ден от третия до седмия месец. Беше като игра за нас и много се забавлявахме-особено упражнението "тупаница"-това, при което аз го държа за кръста и той скача като зайче. Това упражнение и досега го правим, ама малко мен затруднява вече... GrinningА иначе като стана на 7 месеца и отказа да прави другите упражнения и започна да си се упражнява сам. GrinningЧакам да порастне още малко и да започнем пак, заедно тренировки, например аеробика.

# 4
  • Старата столица
Правили сме гимнастика.Не че и без нея не може,но и на двете ни харесваше това занимание Peace

# 5
  • Бургас
Гимнастиката е много полезна и може да се представи като игра, така че на детето да му е занимателно и весело.
Меденка "Тупаницата" въобще не представлява това, което си описала. При "тупаница" детето лежи, свиваш му крачетата в коленете и ги вдигаш леко, за да не се опират в масата, после започваш последователно да ги допираш по масата, като гледаш детето да стъпва на цяло стъпало. Всичко това става без да се разгъват крачетата от коляното.
http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3 - тук има полезна информация за гимнастиката и масажа, който е също толкова важен.
И друго нещо ми се иска да кажа - гимнастиката трябва да се прави поне до годинка, особено тази, която включва ръцете на детето, защото много добре способства за развиване на белите дробове.

# 6
  • София
Гимнастиката е много полезна и може да се представи като игра, така че на детето да му е занимателно и весело.
Меденка "Тупаницата" въобще не представлява това, което си описала. При "тупаница" детето лежи, свиваш му крачетата в коленете и ги вдигаш леко, за да не се опират в масата, после започваш последователно да ги допираш по масата, като гледаш детето да стъпва на цяло стъпало. Всичко това става без да се разгъват крачетата от коляното.
Така ли? Може и да греша, не съм напълно сигурна...Нищо де, ние така му викаме на това упражнение, ще я наричам за по-правилно "тупаница-Митко" LaughingИ аз исках до 1г. да правим гимнастика, ама като неискаше...Аз го карам да легне, той се обръща, става, сяда, изобщо никаква дисциплина... Laughing

# 7
  • софия
От края на първия месец правих масаж-до 7мия, после не даваше, а гимнастика до 10тия правихме. Сега сама я прави по цял ден. Одобрявам, разбира се, това е раздвижване. След всяко повиване я правех!Много съм доволна и лекарката също ни хвали - детето има укрепнала и здрава мускулатура, много подвижно е, въпреки че е доста висока - 83см.на година почти. Мисла, че гимнастиката е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА!прави я докато детето дава

# 8
Само мога да кажа, че е полезна и забавна за бебетата.Имам и такава книга, много е хубава.

Подкпепям. Книгата, която ми допадна най-много се казва "Пълноценно двигателно развитие на бебето" от Доротея Пантелеева. 

# 9
  • София
Разбира се, че е важна и полезна  Naughty Всеки ден правим, Ирника много се забавлява и наблюдавам, че усвоява наистина нови умения и се учи, ако щеш и на думи - аз й броя като правим упражненията Wink

# 10
  • У дома някъде
Какво да кажа освен че е доста полезна и необходима за развитието на бебето

# 11
  • София - Младост 1А
полезна, интересна и забавна. Винаги с удоволствие сме се занимавали с тези приятни занимания.

# 12
  • UK/София

Подкпепям. Книгата, която ми допадна най-много се казва "Пълноценно двигателно развитие на бебето" от Доротея Пантелеева. 

Аз визирах тази, с други книги не съм запозната.

# 13
  • някъде
Правила см му, но не винаги му харесваше и понякога я претупвахме!

# 14
  • Sofia
Ами това е мнооого приятно и забавно за бебето. То няма кой знае какви възможности за "социален" контакт. По време на гимнастиката общува, гука, смее се, "пее"...

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт