Браво на нас !!!

  • 7 284
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Приятели, това е първата ми тема във форума. Идеята ми е всеки от нас да напише в какво е добър и в кои области, освен децата ни можем да помагаме!

професия:
инженер-конструктор по промишлено и гражданско строителство. В областите на конструкции и материали за изолации съм добра.

Тясната област, в която работя е "анализ и оценка на радиационната защита". Тук мога да помагам с инфо за рентгени, нуклеарна медицина и лъчетерапия (дано не се налага често).

други умения:
1. шия дрехи - за мен и Иви, защото винаги ми е било трудно да намирам моя размер. Да уточня - висока съм 157см. и в момента съм отслабнала страховито (41кг). А това е голям проблем.
2. знам как се прави сирене, сушени меса, туршии, ракия (не се смейте - аз признавам, че макар да съм родена в София имам здрав селски корен)
3. много съм гъвкава - все пак сам бивша гимнастичка!
4. не съм скромна!!Ама изобщо

е, похвалих се!

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 12:17 от Think

# 1
  • Мнения: 1 037
Поздравления за темата Think   bouquet
Аз съм икономист, моята страст са- пазарните проучвания, потребителското поведение и рекламата, май няма да съм полезна много с тези умения. Wink
Плета много, някой ден ще ви покажа произведенията си на една кука.
Много съм добра в китайската кухня.
Лелеее чак ми досмеша, явно ми липсва една добродетел-скромността.

# 2
  • Мнения: 4 414
айде и аз да се похваля Embarassed
филолог съм. добре се справям с английския.
работя в рекламна агенция - копирайтър/това са хората, които пишат текстовете/.
последната ми страст са алтернативните лечения и цялостните терапии - йога, чигун, хомеопатия, методите на Дийпак Чопра...
не съм особено сръчна в ръцете...обаче обичам да готвя и съм добра Wink

# 3
  • Мнения: 1 434
Много  хубава тема браво  Think  bouquet

Агроном инженер съм .
Моята страст са танците танцувала сьм латиноамериакнски  танци   доста години Laughing
Много   съм добра в  приготвянето  на специалитети   обожавам да готвя.
Разбира се и  в отглеждането на  цветя .

# 4
  • Мнения: 434
Аз танцувам добре, но сама.
Много искам да се науча да танцувам с партньор - валс, танго и т.н.

# 5
  • Мнения: 44
Наистина чудесна тема Think! Имаме идея да си купуваме жилище та вече ще знам кой ще ме светне по въпроса с изолациите.newsm10
 Аз съм с доста скучна професия - счетоводител. така че, ако мога да бъда полезна ще се радвам.
като се замисля май и в готвенето не мога да се вредя - майка ми е готвачка по професия и живее с нас, за да ми помага с малкия ...,
цветята ги уморявам, танците са хубаво нещо, ама сигурно вече съм ги забравила - с две думи - кръгла нула съм си.
а сетих се  newsm44 - правя много хубави козунаци  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 2 262
Страхотна тема Тинк!
Аз съм инженер - изчислителна техника и икономист - стопански и финансов контрол!
Работех и работя в къщи, когато мога обаче - Дизайн и предпечат. Много съм добра в организациите на празниците на близките ми, (разбира се с пари всичко става на този свят)!
Иначе нещо по-особено незнам какво да напиша за себе си. Обичам да плета, но не съм го правила от години, обичам да готвя, не винаги се получава.
Най-обичам ДА ЗАРАДВАМ някой любим човек с някоя изненада, страшно много се зареждам от това да доставя радост на другите.
Иначе съм се грижела за много животни, и съм имала по 2 костенурки и 2 котета, но сега не отглеждам никого, заради децата.
Цветя много имах, повечето умряха покрай грижите ми за децата!
АКо се сетя ще пиша още, аааааааааааааа най-важното забравих, срам не срам, ама съм много добра в купонясването, страшно ми харесва да се събираме с приятели и да се веселим, за мен един празник представлява танци, смях и шеги, и по-малко ядене и алкохол!
И аз май съм от скромните  Laughing

# 7
  • Мнения: 474
еееееееее жестоко,такава тема наистина сме нямали.Аз съм завършила средното си образование специалност"моден дизайн"вишето ми е "икономика"в момента работя в семейната ни фирма като чистач,диспечер,секретар,технически сътрудник,редови счетоводител #Crazyстраста ми е шиенето,и всичко свързано с модата и обзавеждането,най-обичам да обличам домашните в къщи,и да правя размествания у дома и при свеки и мама.Готвя добре но по задължение,не плетя и не меся.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 849
Супер темичка!
Аз все още не съм завършила висшето си образование-маркетинг и реклама,имам още няколко изпита Embarassed.
Мисля обаче,че няма да се реализирам в икономическата сфера.искам да работя с деца.Мога да гледам много деца накуп,често,слушат ме,успявала съм да се справя в напрегнати ситуации Crazy.Искам да работя с деца,но не знам как точно ще го осъществя.Но ще стане!
Обичам да готвя.Не просто да готвя,влагам много любов в това.
В последно време се интересувам от здравословното хранене и се опитвам да го прилагам вкъщи.Имам си машинка за хляб и с нея правя невероятни вкусотии... Flutter
Айде и аз в отбора на срамежливите. Laughing

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Аз съм строителен техник, работила съм доста време като чертожник. В Момента съм домакиня, мисля, че и такава ще остана Confused
Това не беше много за хвалба, но си има и добри страни, имам време за хобитата си.
Най-обичам да майсторя разни чудесии за дома. Мога да рисувам прилично, мога да плета, да шия, да бродирам, да пея и да налучквам разни мелодийки на детското пиано. В последните месеци проектирам бъдещия ни дом,къща, която типично за мен трябва да е много практична и удобна Simple Smile
Готварството никак не ми е по волята, но това , което правя се получава много добре. Там съм традиционалистка и не прилагам почти никакво творчество,чудя се защо Господ не ни е измислил да караме на фотосинтеза и да имаме повече време за изява на личността си  Laughing

# 10
  • Мнения: 434
Най-любимото ми нещо е да избирам подаръци и да радвам хората, които обичам. Много обичам да имам гости и купони. Следователно аз и мама Иги сме си лика-прилика.
С Любознателна си приличаме по това, че майсторим (разбирай шия) разни неща за къщата. И съм много прлактична!

Това е другия мой любим форум - за интериор!
http://field.dibla.com/index.php?PHPSESSID=d04ca54cb3da6b1fa9576 … 83&board=23.0

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 16:14 от Think

# 11
  • Мнения: 4 414
ехаааа, вече знам на кого да си поръчам да ми ушие слинг като ми затрябва...също така видях и кой ще организира четвъртия рожден ден сна Ния newsm44
Валенце, и аз имам мания здравословно хранене, а също и лечение чрез храна.

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
С Любознателна си приличаме по това, че майсторим (разбирай шия) разни неща за къщата. И съм много прлактична!
И по друго си приличаме - и аз , както знаеш съм играла гимнастика, после модерен балет. Пропуснах го, защото от 10г вече не мога да правя шпагат Grinning

# 13
  • Мнения: 263
Аз съм програмист.
Освен това обичам да се занимавам с Фотошоп, но рядко имам време благодарение, на което все по-трудно се справям с това. Напоследък се опитвам и с фотография да се занимавам по малко... справям се по малко и с рисуване...

# 14
  • Мнения: 3 914
"Я гледай ти", ние тук
ще се изтрепем от къде да ги търсим ,пусти специалисти ,а те били сред нас.
Някой от вас биха били доста по ценни и от юрист,заради какъвто стана спора,пък и кой знае,може да се е скрил "някъде в храстите",чакаме гоооо Joy

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 17:42 от Viki i mama

# 15
Аз обичам да готвя  Mr. Green и особено сладки неща...мисля, че ми се отдава  Peace Обичам и да правя снимки...фотографията ми е страст и хоби! Обичам и моето бебо  Heart Eyes и най-много обичам да го  hug и да се  luvbed бе изобщо той ми е най-голямата страст  Heart Eyes


ОБИЧАЙТЕ СЕ!  Two Hearts

# 16
  • Мнения: 3 698
Висшето ми образование е икономическо, в интимни отношения съм със счетоводител, който се занимава и с данъчни консултации.
Готвя много вкусно  chef, обичам да рисувам, да разказвам приказки, обичам още хубавите парфюми  Laughing
Не умея да пея, но това само според слушателите, аз си харесвам пеенето ...Някога танцувах балет и спортни танци, но от 10-ина години не съм опитвала, всичко съм забравила, шпагата също  Confused Обичам да правя кукли, мечета и други подобни от плат, но дрехи не умея да шия.Обичам да изрязвам картинки и да правя с тях разни интересни неща.В момента се занимавам основно с чистене, миене, готвене, пране, простиране, подреждане, къпане, разказване на приказки, и отговаряне на въпроси.Станала съм експерт в последното, никой въпрос "защо?" "как?"и "какво е това?" не ме плаши, мога да обяснявам всякакви житейски ситуации на прост език.Например "защо се ходи на работа?" - "за да се купуват подаръци" Sunglasses .

# 17
  • Мнения: 120
Здравейте , мили мами. Поздравявам ви - темата е чудесна !
По образование съм счетоводител, по призвание - майка героиня. Винаги съм искала да бъда майка. Може би ще ми се изсмеете, но като малко момиченце си мечтаех да имам семейство и много дечица, за които да се грижа. Представях си как се грижа за децата и къщата докато таткото ходи на работа. Мечтата ми се сбъдна. Живеех си в същата тази приказка, за която си бях мечтала. Грижех се за децата , къщата и градината. Всичко цъфтеше и светеше от грижите на моите работни ръчички. За един ден живота ми се промени -голямото ми дете се разболя. Никога няма да се примиря. Но сега съм още по-щастлива. Радвам се на всеки миг от живота. А когато гликирания хемаглобин е в норма - направо летя от щастие.
Обичам да готвя, обичам да чета, да шия, да карам колело. Мечтая да скоча с парашут. А, забравих да кажа, че постоянно пея. Пеем , за да не плачем.
Любознателна, ако искаш мога да ти дам някои насоки при проектирането на новия ви дом. Новата ни къща(която беше построена от двете работни ръчички на съпруга ми)е направена изцяло по моя идея.
Извинявайте момичета, че пиша малко несвързано, но в момента съм голяма "дупка".

# 18
  • Мнения: 337
 smile3501 за чудесната тема Think! Не знам до колко мога да бъда полезна с моята професия - счетоводител съм. Но с компютъра ме бива - обичам да се ровя, да правя разни неща - покани, указатели, емблеми - от този род. Свиря на пиано. Добър шофьор съм. Страшно много обичам планината. Живея срещу единственото в България Национално училище за планински водачи. Ако някой се интересува - на линия съм. newsm10

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 22:13 от ramzy

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ЧУдесна тема

аз съм програмист по средно специално, и незавършен СУ - информатика
но - морално устарели са ми знанията и не ставам в тези области за нищо
бързо уча и схващам почти добре
иначе карам добре и обожавам да помагам на хората и да се занимавам с благотворителност - честно казано и ме "бива" в това когато имах време да го правя...но и сега се напъвам защото твърдо вярвам че не бива да минава ден без да съм подала ръка на някого
бива ме и да организирам всякакви неща

бива ме... в минало време - до пролетта за нищо не ставам май с тези две чевета

иначе обичам купоните и ме бива много да организирам с малко пари добри купони на тясно пространство

# 20
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Полезна тема сте захванали, но не зная какво да напиша.
Май всичко е в минало време. Биолог съм, ама отдавна не работя това. Още помня едно-друго, но периодът, в който къщата мязаше на зоопарк и приютяваше бедстващи животни, е отминал. Откакто не можах да отхраня собственото си дете, не ми се гледа никакво жУвотно.
Някога харесвах БТР, ама нещо и тази страница я затворихме. Както пеят Щурците "Дявол да го вземе, станахме големи"
Работя в предпечатната сфера, скучни неща, които другите не харесват.
Въобще, така като правя една равносметка, всичко е в минало време.
Писнало ми е, искам друг живот.

# 21
  • Мнения: 4 451
И аз да си кажа. Simple Smile
Инженер химик еколог съм по образование. Наскоро защитих дисертация по Органична химия и вече съм доктор.
Владея доста добре руски език, завършила съм руска гимназия. Ако някой се нуждае от превод, моля! Hug
В миналото си бях манекенка и от там съм се научила на естетика във почти всяко едно отношение (ама, че съм скромна Embarassed).
Иначе като хоби се занимавам с поставяне на грим (гримьор съм) - дневен, вечерен... Гримирам абитуриентки, булки и всички желаещи, които имат някакъв повод, пък и без повод.
Имам добри организаторски качества и чудесни идеи и ме бива в организирането на детски рожденни дни, празненства и т.н.
Обичам красивите дрехи и мечтата ми е един ден да имам цех за производство на детски дрешки. Simple Smile
Стига толкова, че от много "скромност" ме хвана срам. Embarassed

# 22
  • Мнения: 950
Здравейте момичета професията ми е инженер -технолог в общественото хранене и хранително-вкусовата промишленост .
Най-добра съм в професията МАЙКА , като че ли , шофирам добре .
По -малко се занимавам със счетоводство  , с хвърчане от една институция до друга и то май друго няма .
хобитата са ми в миналото ... newsm78

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 00:19 от FEN

# 23
  • Мнения: 3 540
Здравейте,до сега може би живота ми минаваше еднообразно !
Завърщила съм средното си образование със специалност оператор в шевното производство.
И имам 21г.стаж в шивашка фирма но не като шивачка ,а като помощен работник и 10 г като гладач.Но си уммея като за вкъщи да правя някой козметичи ремонти по дрехите.
Вече 3та година съм в туризма.Работя в хотел на Златни пясъци.Имам понятие от работата на камериерките и съм служител химическо чистене.Но от 3 месеца настана обрат в моя живот.
Запознах се с прецедателката на фондация на деца с епилепсия и започвам като представител за район Варна към фондацията.На 27.10.07 ми предстои 1вата сбирка с родители с нашия проблем и много се вълнувам.
Надявам се да бъда полезна на много изстрадали родители.

# 24
  • Мнения: 3 743
Хайде и аз да се представя...
Завършила съм индустриален маркетинг и мениджмънт, след това инженерна педагогика. Предстои ми защита на дисертация (все още не знам кога Rolling Eyes) в областта на материалознанието и технологията на материалите.
Работя в института за космически изследвания, преподавам в частен колеж, през почивните дни съм барманка в едно заведение, консултант съм на Орифлейм, правя и застраховки от време на време... НО основната ми работа е да поддържам добър контрол на диабета на сина ми Peace
Готвя добре (когато ми остава време Wink), шофирам също доста добре Peace Не мога да шия, плета и др. подобни занимания...

# 25
  • София
  • Мнения: 4 412
Хайде и аз,
Инженер съм компютърни системи от ТУ София. Имам 2 годишна спициализация по финансово управление от УНСС. В ТУ учих и допълнителни курсове за педагогическа специалност.
Имаме фирма с основна дейност системна администрация на компютърни системи.
Мисля, че съм най-добра в тестването, оценката и част от ръководенето на софтуерни проекти.

В момента се опитвам до работя на половин ден. Също ме занимава положението на жената в семейството и възможностите за половин работен ден. Иска ми се да направя нещо за почасовата заетост на жените, за да се даде възможност за възпитание на децата, удовлетворение от това което правиш и относително спокойствие в семейството.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 23:01 от tigonew

# 26
  • Мнения: 2 242
Такааа, темата е сууупер! Благодаря Think!
За апартамента ще са ми нужни много специалисти и отговорниците съм подредил така:

Изпълнение и аранжировка - ljuboznatelna, Think, mama Nina 1
Изолация - Think
Избор на цветовете - mammaPlam,
Финансово подсигуряване на идеите и осчетоводяване- setony, ajeliya, sisamir
Грижа за цветята - bluevelvet
Пълене на мазето - Think
Организация на веселията за всички - mama Igi, catnadeen
Изхранване - Валенцето, agneshka, Didka_888, FEN, ajeliya, tigonew
Медицински грижи - agneshka
Отговорник детски занимания - Валенцето, FEN, Didka_888, setony
Музикално оформление и танци - mama Nina 1, ramzy, bluevelvet,Think, ljuboznatelna
Грижа за домашните любимци - firebird
Облекло и външен вид - mari anka, HJKL-vanche, svetla bogeva, Think
Транспорт и застраховане - Ия, ramzy

А аз? При толкова помощници какво друго ми остава освен   grinning039 с  beer2 в ръка  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 9 849

В момента се опитвам до работя на половин ден. Също ме занимава положението на жената в семейството и възможностите за половин работен ден. Иска ми се да направя нещо за почасовата заетост на жените, за да се даде възможност за възпитание на децата, удовлетворение от това което правиш и относително спокойствие в семейството.
Ето това ако има как да направим,ще бъде супер.Малко се отклонявам от темата,но това ми е болен въпрос.Аз скоро няма да мога да започна работа на цял работен ден,ако въобще някога започна.Слава Богу,никога досега съпругът ми не е и намеквал по какъвто и да е начин,че това е проблем.Не съм кариеристка,нито страдам от липса на контакти...обаче финансово определено имаме нужда от това да започна работа.Опитах с надомна работа,засега не се получава.Как ми се иска да правя нещо..как ми се иска.Но зсега идеи нямам...освен да си отворя домашна хлебарница Mr. Green.
Ааа,ето че Френд ми предлага работа LaughingДоговор ще сключим ли,осигуровки,това онова Joy.

# 28
  • Мнения: 2 242
А ако трябва да отговоря по-сериозно...
Не споменавам френската гимназия, понеже не съм говорил френски почти от тогава. Е, не съм го забравил съвсем май  newsm78. След това станах машинен инженер конструктор. Това също не е за хвалба защото не съм работил по специалността си. Първата ми работа беше охрана в хотел още като студент. Минах през пазач на паркинг, механик на автомобили, таксиметров шофьор, служител в Ровър груп (сглобявахме автомобили) и някои други по дребни неща. Вече повече от 10 години се занимавам с организиране на международен товарен транспорт.

Ааа,ето че Френд ми предлага работа LaughingДоговор ще сключим ли,осигуровки,това онова Joy.
"Гаранция - Франция" Wink Абе нали съм посочил счетоводен отдел. Питайте тях Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 14:35 от Friend

# 29
  • Мнения: 1 193
Вале това с половин работен ден и аз си мислех че е мисия невъзможна.Но не знам как работата ме намери- водя се на не нормирано работно време. Т.е. сутрин водя Петето на рехабилитация следобяд се водя на работа. Това с което се занимавам в момента е еко-туризъм.Близо ми е,не ми плащат добре,но в момента се разведрявам от напрегнатото ежедневие. Най- важното е че съм навън, на чист въздух.Иначе,завършила съм Публична администрация,работила съм като барман,учител по история,оператор на ИИ,счетоводител по принуда .Мога да шофирам,по някога си мисля че принудили ме живота ще закарам детето и с трактор на рехабилитация,важното е да върви.
Хобитата отдавна съм ги забравила.

# 30
  • София
  • Мнения: 9 849
Вале това с половин работен ден и аз си мислех че е мисия невъзможна.Но не знам как работата ме намери- водя се на не нормирано работно време.
Това е супер.Де да ме намери и мен работата Laughing.Лошото е,че понякога си мисля,че така и ще се сбръчкам и остарея,без всъщност да се науча да правя нещо като хората. Confused

# 31
  • Мнения: 1 234
Да се включа и аз, като още представител на гилдията на счетоводителите Simple Smile, можем цяла счетоводна къща да си направим, колкото се събрахме... Аз съм от обичащите професията си и работата най-вече, колкото и неблагодарна да е, и напрегната. Вече 9-та година работя като главен счетоводител.
Много обичам да шия  гоблени, имам скромна колекцийка от десетина бройки, но след като Марти се роди не ми е оставало време. Мога да плета на една, две, пет куки от малка  Laughing
Обичам цветята и то много. В къщи доскоро имах над 60 саксии, но в момента са значително по-малко, надявам се да имам възможност и време да гледам повечко цветя.
Напоследък се увличам от фотография, хубави снимчици, обработка, клипчета...такива неща.
Когато имам повечко време обичам да кулинарствам, най-вече тортички, но и да експериментирам разни вкусотийки също. Винаги съм казвала, че си личи, когато нещо е сготвено с любов и мерак, винаги е сполучливо и вкусно!
Да не забравя и това, успешно постригвам повече от десетина години мъж ми, и добре че го умея...иначе Марти ще си ходи с дълга коса Joy

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 15:49 от martin4e

# 32
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Да си кажа и аз,
завършила съм двигатели с вътрешно горене.Никога не съм работила по специалността. Почти 14г.съм работила като лаборант-химик. Резултата е мутирал ген вследствие на силно замърсена околна среда  Mr. Green и дете с увреждане. Това е миналото,
а настоящето домакиня и майка на две прекрасни момчета. Обичам да кулинарствам,да пътувам /май не толкова напоследък/цветята,хубавата музика и книгите. Рядко ми остава време за мен самата,но какво да се прави.
Иаз като Валенцето вече и не се надявам да започна работа дори на половин ден. Имаме нужда от финанси,но за жалост нямам възможност за работа а как ми се искаааааааааа. Наскоро опитах в една рекламна агенция но ..... две дини под една мишница не мога да нося   Mr. Green
Е представих се  Embarassed

# 33
  • Мнения: 31
Здравейте!

Влязох в сайта, за да си търся детегледачка и се заплеснах, защото много отдавна не съм чела нищо тук, да не говорим пък за писане.
По образование съм информатик, но имам само 6 г. стаж по специалността в НОИ. Напуснах работа, за да се грижа за трите си дъщерички и най-вече за най-малката, която е с диагноза ДЦП.
Търся непрекъснато алтернативни методи за лечение, занимавам се с Йога, правя ЮМЕЙХО терапия, домакинствам, уча в НСА следдипломна квалификация за инструктор по Йога, преди шиех на децата много хубави неща, но сега нямам време и за копче.
Обичам да ходя по планините и да се припичам на слънце.
Имам желание да танцувам и да се науча да плувам.
Това е накратко (звучи като равносметка на постиженията досега).

P.S. Think, здравей! Аз съм майката на Мария, познаваме се от това лято от Слънчев бряг. Пиши ми на лични, че май ти нямам телефона.

# 34
  • Мнения: 4 414
s_ruseva , много се зарадвах, че си писала...често се сещам за вас. навестявай ни, когато имаш време  Hug как сте, как е Мария?

# 35
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Такааа, темата е сууупер! Благодаря Think!
За апартамента ще са ми нужни много специалисти и отговорниците съм подредил така:..........


Чакай , някои са още срамежливи и не смеят да се похвалят, ще променяш списъка  Wink

s_ruseva, пиши по-често, не сме те забравили Wink

# 36
  • Мнения: 1 271
s_ruseva - изпразни си пощата моля те - радвам се че писа - скоро си мислех за теб и мислех да ти се обадя  Heart Eyes
как са децата, как си ти...
разкажи ни
 Hug  bouquet


Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 11:46 от kuneto

# 37
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
аз съм по скромна
по професия  съм фризйор в момента у4а в университета  ментална терапия имам мноооого още да у4а докато завърша. Работя в заведение за възрасни с аутизъм като придружител.
Добра съм с исландския и англииския.
Маи ве4е нищо не оби4ам да правя през свободното си време или маи нямам такова.Отдавна забравих да плета и шия едно време рисувах добре и но и това забравих.
Единственото ми свободно време прекарвам с сина си и дащеря си.
Не знам по какъв на4ин ще съм полезна но ако има на4ин .....

# 38
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз да добавя че ме бива да гледам, лекувам и да бъда приемна майка на животни - кучета, котки че и гълъби
бива ме да ги спасявам - усет някакъв /последното куче съм отгледала от първия му ден на раждането, но първия месец не съм спала почти щото то спеше върху мен за да оцелее/

бивма ме за диджей - винаги съм била на своите купони и дори на една скромна сватба
имам...имах по-скоро широки представи за музиката и съм слушала многои  разнообразна музика и ми бе хоби да я колекционирам....
сега и за това нямам време май

# 39
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте!

Влязох в сайта, за да си търся детегледачка и се заплеснах, защото много отдавна не съм чела нищо тук, да не говорим пък за писане.
По образование съм информатик, но имам само 6 г. стаж по специалността в НОИ. Напуснах работа, за да се грижа за трите си дъщерички и най-вече за най-малката, която е с диагноза ДЦП.
Търся непрекъснато алтернативни методи за лечение, занимавам се с Йога, правя ЮМЕЙХО терапия, домакинствам, уча в НСА следдипломна квалификация за инструктор по Йога, преди шиех на децата много хубави неща, но сега нямам време и за копче.
Обичам да ходя по планините и да се припичам на слънце.
Имам желание да танцувам и да се науча да плувам.
Това е накратко (звучи като равносметка на постиженията досега).

P.S. Think, здравей! Аз съм майката на Мария, познаваме се от това лято от Слънчев бряг. Пиши ми на лични, че май ти нямам телефона.

здр писах ти за детегледачката

# 40
  • Мнения: 3 367
ехеееееее че хубава тема
аз съм лекар, с докторат по невронауки и магистратура по социална работа
занимавам се с хранителни разстройства  ;затлъстяване и проблеми на настроението(депресия,биполярна болест и пр)
бива ме са ровя нет,да измислям мероприятия,да преподавам класове по щастливи отношения и за родители на деца с хронични проблеми,и да спя:)
не разбирам от пари!

# 41
  • Мнения: 3 537
Аз нямам с какво толкова да се похваля. Laughing
Учила съм оператор в тъкачното и шивачното производство,но не съм работила по тия специалности.Работила съм като барман и сервитьор няколко години.Печелила съм няколко конкурса по поезия и басни.Рисувам много добре.Също имам няколко награди от това.
Играла съм народни танци и 8 години пях в един юношески хор.
В момента не работя,но при чертането на форми от гипскартон съм рамо до рамо с моя съпруг. bowuuГотвя много вкусно,да плета не мога Blush .Обичам много цветята,но не съм добра цветаркаАми това е.Не се сещам за друго. Grinning

# 42
  • Мнения: 2 242
Чакай , някои са още срамежливи и не смеят да се похвалят, ще променяш списъка  Wink
Мдаааа, ще го допълвам.
Ето че и Eis вече е член на бригадата за изолации hahaha

И понеже темата не е само какво работим, искам да добавя, че много обичам да пътувам. Особено с кола (т.е. обичам да шофирам). Може би понеже обичам природата. Далеч предпочитам лятото пред зимата...
Приятелството е много важно за мен !

# 43
  • Мнения: 2 327
Да се включа и аз - магистър по компютърни науки или по нашенски информатика. Работя си по специалността или поне почти. Напоследък се изявявам като мениджър, а не като програмист или поне се опитвам.
Бива ме в организациите на каквото и да е, макар че напсоледък съм станала разсеяна малко. Преди обичах да шия гоблени и дрехи, но напсоледък ен ми сотава време или го запълвам с разни други неща. Обичам да готвя и се справям сравнително добре, обичам и сладки да приготвям - Friend можеш да ме включиш и мен към кухнята и евентуално окабеляването Simple Smile
Грижила съм се известно време и за домашни зверове, но покрай детето ги махнах.
Мога да карам и търся доброволец да ми купи кола Simple Smile

# 44
  • Мнения: 3 537
Ето че и Eis вече е член на бригадата за изолации hahaha

Ааааа,Френд,изолациите ги прави мъж ми,аз не мога. Naughty Laughing

# 45
  • София
  • Мнения: 2 356
Аз съм химик и работя в лаборатория към една фармацевтична фирма близо 10г. В момента съм направила постъпки за преместване в друг отдел и се надявам като стане да се занимавам с регулаторна дейност, т.е. регистрация на лекарства.

В свободното си време обичам да вися във форума, да ходя на всевъзможни курсове, като за последно се записах на испански, шофъорски курс и чат пат на народни танци. Обаче се класирам само събота или неделя с много уговорки с помагачи  Laughing Мечтая си да имам книжка и да се занимавам с благотворителност.

Добре съм с научния и лекарския английски, така че мога да помагам с преводи, но пък в говоренето не ме бива никак.

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 20:22 от дъщерята на Мистрал

# 46
  • Мнения: 572
Здравите и от мен!
Аз съм с гимназия и работех  доста с Фотография и се надявам да продължа!
За сега ще се поверияна отглеждането на деца!
Работела съм и като секретар и имам опит в комуникациите!
Танцувала съм, латиноамерикански танци, и аз доста!
Готвя добре и мога да плета на 1 кука и да бродирам!
Има и още:    мога да нося на майтап и да се майтапя! Simple Smile

# 47
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Май само аз не съм се разписала още в готината тема...
Филолог съм, журналист - работя в мелачката на телевизионните новини  Laughing Влюбена съм в професията си, макар че на моменти трудно издържам нервите и напрежението.
От езиците съм на "ти" с персийския, но го позабравям вече, защото не го практикувам.
С шиене, бродиране и плетене съм скарана  Embarassed
Но наваксвам с танци и песни. Мразя студа и зимата, не съм в кондиция тогава, но през пролетните и летните месеци съм друг човек. Не обичам планината, но пък моретоооо  Sunglasses ех, защо не съм се родила на морето.
Според мъж ми не шофирам "като жена"  Laughing
Готвя хубаво, но мноооого рядко се заседявам край печката  Wink

# 48
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ето ме и мен с досегашен 22 годишен трудов стаж в траспорта. Вече домакиня, гледаща си децата. С умения, но нямаща време да ги върша - гоблени, работа със шевна машина за дребни неща, плетене на една кука. Водя се, че имам счетоводни умения. Иначе съм умейка в уреждане на много неща. Всички приятели около мен заминали нанякъде все на мен разчитат в уреждане и подържане на имотите им, ама това си го извършвам на добра воля. Карам кола много добре, дори съм на първо място в класацията на добре караща жена в квартала, дори съм и пред повечето мъже (не е от мен класацията).

Би ми се отразило добре 4 часова работа някъде наоколо в квартала, но и аз мисля, че няма да почна вече никога.

# 49
  • Мнения: 3 504
Ето ме и мееен, с моята кратка автобиография:

Завършила съм Руската гимназия в Пловдив/за английската не ми стигна бала/ и икономическия техникум, администратор-документалист съм.
Обожавам музиката, танците, животните, пътуванията, планината, морето, а вече и като семейна и своите деца.
Владея бърз машинопис, стенография, компютрите също са моя страст, английския обезателно.
Обичам и да готвя, всеки ден съм в кухнята...

Обожавам домашния уют, да ми е хубаво в къщи и гледам да го поддържам с разни хитрости Laughing
Обичам да пазарувам, да ходя по магазините, спец съм по харченето... Wink

Обичам много да снимам, да разглеждам снимки, почти навсякъде от години съм с фотоапарата в чантата.

Обичам да помагам и на хората, състрадетелна съм.

едно време с гимнастиката и аз бях на ти - "шпагати, мостове, везни...", след раждането на Дони, като че ли се сковах.

Ако се сетя нещо, което съм пропуснала, пак ще драсна някой ред.

Да видя сега, Френда, мен в коя или по точно къде в класацията ще ме сложи Wink

# 50
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....
Обичам да пазарувам, да ходя по магазините, спец съм по харченето... Wink

Ауууу, това и аз го умея! Мнооого съм добра.

Френда сега и шопинг трябва да ни организира  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 1 588
Хубава тема Simple Smile

В продължение на над 15 години съм си изкарвала хляба и сиренето с преподаване в университет на науки, свързани с информатика и компютърна графика (главен асистент съм), както и с програмиране в доста разнообразни области. От 3-4 години съм се отдала на децата си и се опитвам в малкото свободно време да поддържам частния си бизнес. Много е трудно - най-вече с намирането на свободно време... От около месец-два насам си лягам все след 1 през нощта, през деня, докато децата са будни, рядко успявам да се съсредоточа върху работата...

Разбирам професионално от уеб-дизайн, уеб-програмиране, компютърна графика и гоблени. Рисуването, фотографията, четенето са ми хоби...

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 20:09 от Мария

# 52
  • Мнения: 74
Здравейте и от мен! Е тази тема е наистина страхотна и стращно полезна!Всички вие имате страхотни професии.....невероятни сте. Напоследък влизам  рядко, а и като вляза само чета , а не пиша, за което моля за извинение....страшно много са ми ангажиментите а и трудно се добирам до компа от големите девойки! Но сега компа е мой и реших и аз да ви разкажа за себе си. Повечето знаят че по професия съм  мед. сестра и приоритета ми е да помагам и подкрепям хората които се нуждаят от помощ. Опитвам се да помагам с каквото мога.....понякога дори само с морална подкрепа. Харесвам професията си и я работя с любов. Занимавам се и с дистрибуторска дейност - предлагам  козметика. Намирам начини да се разсейвам от проблемите.Чрез това си занимание успях да се измъкна от дупката в която бях потънала. Сега виждам светлината в живата...чувствам че дишам...приех проблема на детето си т. е. тя няма проблем   и видях че в живота има още много хубави моменти,  които трябва да изживеем заедно.!!!!!!

# 53
  • Мнения: 1 238

Завършила съм Техникум по обществено хранене и работя като готвачка   chef в дом за слепи хора с увреждания в Дания.

Маниак съм на био храни и екология.
Обичам да готвя, да правя хлебни произведения и всякакви сладки.
Това е. Май с нищо не мога да ви бъда полезна.  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 00:18 от tornerosse

# 54
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535

Завършила съм Техникум по обществено хранене и работя като готвачка   chef в дом за слепи хора с увреждания в Дания.

Маниак съм на био храни и екология.
Обичам да готвя, да правя хлебни произведения и всякакви сладки.
Това е. Май с нищо не мога да ви бъда полезнаEmbarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Ама моля ! Темата е да се изфукаме кой с каквото може Wink Ако опре до помощ, тогава ще се търсим Laughing
qneka, как е твоята принцеса? Тази снимка мноооого отдавна не е сменяна.

# 55
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210

Завършила съм Техникум по обществено хранене и работя като готвачка   chef в дом за слепи хора с увреждания в Дания.

Маниак съм на био храни и екология.
Обичам да готвя, да правя хлебни произведения и всякакви сладки.
Това е. Май с нищо не мога да ви бъда полезна.  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

можеш и още как - напр с някоя хубава рецепта...или просто с това, че си тук сред нас

# 56
  • Мнения: 1 238

Завършила съм Техникум по обществено хранене и работя като готвачка   chef в дом за слепи хора с увреждания в Дания.

Маниак съм на био храни и екология.
Обичам да готвя, да правя хлебни произведения и всякакви сладки.
Това е. Май с нищо не мога да ви бъда полезна.  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

можеш и още как - напр с някоя хубава рецепта...или просто с това, че си тук сред нас

Дано един ден и аз да съм полезна с нещо. 
Иначе като ви гледам колко много сте умни и способни, мога само да се радвам, че съществуват такива хора като вас.  Simple Smile

# 57
  • Мнения: 4 585
Аз съм слаботоков електроинженер. Бях на гребена на вълната от 84 до 99 година, докато работех като конструктор. Сега работя в областта на комуникациите, почти нищо инженерно няма в работата ми. Събирам информация за подземния живот на кабелите и когато някой поиска, му давам. Който разбира, ме разбира за две минути. Който не разбира, и след две седмици продължава да пита. Знам всичко за отглеждане на гълъби, зайци, овце и кози. Мечтая да имам ято високолетящи гълъби. В друг живот, или като се пенсионирам. Ако видите човек с подбити бомбета на обувките, или да гледа нагоре, или и двете, значи е гълъбовъд. Хубаво е да погледнеш в небето, да видиш там твоето ято и да кажеш "Ееех, моите летят".

# 58
  • Мнения: 3 504
....
Обичам да пазарувам, да ходя по магазините, спец съм по харченето... Wink

Ауууу, това и аз го умея! Мнооого съм добра.

Френда сега и шопинг трябва да ни организира  Mr. Green

Ще е голяма веселба Joy Joy Joy

# 59
  • Мнения: 549
tornerosse и аз още се чудя с какво мога да бъда полезна на всички вас и още не мога да измисля  Sad
Май най-добре се справям с отглеждане на деца и други животни  Simple Smile, въпреки, че съседката отдолу е на съвсем друго мнение, та и в това не съм убедена вече. Направи ми впечатление обаче, колко много хора обичат животните. Дали да не направим зоологическа градина, но да са свободни животните, нещо като в резерват(това как да стане нямам идея...  newsm78).

А Вълчо ще е шефа  Wink
Знам всичко за отглеждане на гълъби, зайци, овце и кози. Мечтая да имам ято високолетящи гълъби. В друг живот, или като се пенсионирам. Ако видите човек с подбити бомбета на обувките, или да гледа нагоре, или и двете, значи е гълъбовъд. Хубаво е да погледнеш в небето, да видиш там твоето ято и да кажеш "Ееех, моите летят".

# 60
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
страхотна темичка - обичам да се хваля, а сега ще имам и оправдание  Crazy
силнотоков инженер съм - слабите тоци са ми под достойнството  Mr. Green - никога не съм работила като инженер - при нас жените не се котират нещо  Embarassed
имам сертификати и удостоверения, че знам английски повече от добре - и го знам  Flutter
готвя добре, но още по-добре ям Mr. Green  - значи ставам за  "пациент" на анет1104  Mr. Green
шия , плета, но нямам много време
мога всичко, но неЩЪ  Joy
е т'ва е как' Сийке  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 9 849

силнотоков инженер съм
Ще ме извиниш,обаче ако знаеш как прочетох това на пръв поглед...силиконов инженер Joy.И викам брех,и такава ли професия вече има?И за там ли трябва инженерно мислене?!Моят мъж е военен ,но гражданската му специалност е пак някаква инженерна,викам да го правим и него силиконов инженер,ще му хареса! Laughing
Извинявай,майтапя се! Hug

# 62
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 005
 Mr. Green Mr. Green ще взема да се преквалифицирам  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 Hug пък и с тези мерки ще съм си като ходеща реклама  Sunglasses
видях, че се вмесвам в раздел, който не е за мен - извинявам се
и успех на всички

# 63
  • Мнения: 434
Wolf,
с брат ми приличате. Аз съм пораснала в къща с ято гълъби в двора и в облаците! Освен това брат ми има и кон от старата българска порода Арден! Напоследък говори че ще го продава, защото е много трудно да гледаш кон в София!
.
Знам всичко за отглеждане на гълъби, зайци, овце и кози. Мечтая да имам ято високолетящи гълъби. В друг живот, или като се пенсионирам. Ако видите човек с подбити бомбета на обувките, или да гледа нагоре, или и двете, значи е гълъбовъд. Хубаво е да погледнеш в небето, да видиш там твоето ято и да кажеш "Ееех, моите летят".

# 64
  • Мнения: 4 585
А Ивета язди ли го? Като знам тая порода и килограмите ти, не е проблем никакъв и двете да го яздите. Арден идва от Ардените, не е българска порода.

# 65
  • Мнения: 75
Здравейте и от мен. Аз съм магистъ по икономика и вм момента работя като счетоводител. Не си обичам много работата, но я върша добре LaughingДобър шофьор съм и обичам да пътувам. Откакто родих почти нямам време за хобита. Бива ме за всичко от смяна на бушони до готвене и бродиране. Основно хоби в момента- "търсене на свободно време за хобита". Joy

# 66
  • Мнения: 3 537

силнотоков инженер съм
Ще ме извиниш,обаче ако знаеш как прочетох това на пръв поглед...силиконов инженер Joy.И викам брех,и такава ли професия вече има?И за там ли трябва инженерно мислене?!
Не само ти го прочете така. Mr. Green

# 67
  • Мнения: 3 504
Валенцето измисли нова професия! Laughing Силиконов спец няма ли да се появи от някъде. Аз лично нямам нужда, Валенцето също Wink

# 68
  • Мнения: 434
Иви не язди коня, защото просто не сме ходили в циганската махала, където брат ми (обитател на панелка) го гледа. Но ще се постарая преди да го продаде да го пояздим. Да двете с нея сме 54кг.

Да се похваля с друго - когато бях малка съм яздила кон само с юзда! Бях забравила колко е хубаво.

# 69
  • Мнения: 882
Привет и от мен,
Винаги ми е било трудно да напиша нещо за себе си. Незнам защо? Не съм срамежлива, уверена съм в себе си, обичам да мечтая.
Обичам да казвам, че живота си преминавам по "терлички". Някак си винаги се нареждат нещата за мен.
По образование съм юрист, по професия се занимавам най-вече хотелиерство и ресторантьорство. Намирам себе си за много добър ръководител, но вече твърде уморен. Мога да намеря и да организирам работата на цял един китайски народ.
Най-малко 100 неща не обичам - в това число, да готвя, да пера, да шия, да мия,  мудни хора, мляко с ориз, хленченето на дъщеря ми, да давам обяснения, и така до минимум 100. Joy


# 70
  • Мнения: 460
Think, благодаря ти за темата, за мен е много полезна. Вече знам на кого да си задам въпросите на лс.
Само да кажа, че nаdеjda.v.l прави най вкусните безглутенови бисквитки, пълна е с идеи и ги реализира много успешно.
Аз съм педагог с Физика и Математика (не дипломиран) с 2г практика. До преди 2г давах безплатни уроци на децата на познати. Нека да потръгнат нещата с Йони и съм готова да помагам. Много съм добра в елементарната математика, за висшата вече давам фира.
Обичам планината много, преди години преживях Ком- Емине за 20 дни, занимавах се с катерене 2г, после се запалих по летенето, парапланера ме чака над гардероба, от време на време му давам глътка въздух. 2,5месеца прекарах на най високата старопланинска хижа, опитвайки се да я стегнем. Спали сме на открито и сме обикаляли къде ли не с приятели, сега ходим летата на палатка с мъниците и да хвърлят камъни в Симеоновска река.
Преди си шиех дрехи, плетях на 2 и 5 куки, както и на плетачна машина. От няколко години ме вълнуват пачуърк и куилт, имам доста списания по темата събирани с години. Може да си направим събиране у дома, ако има желаещи.
Изключително лош кулинар съм, но с БГБК диетата се справям изненадващо добре. Ако някой мисли да я почва скоро и му се струва трудна, да свирка. Бих споделила беглутеновите солети, хлебчета и мъфини на Йони с удоволствие.
Интересувам се от здравословно хранене, билки, етерични масла и природни начини за детоксикация.
Правим от време на време самоделни играчки с мъниците, това в мен го отприщиха Ninnna i Katosun, докато се занимаваха с Роско и Йони, изключително креативни са.
Започнахме строежа на къща, ако ни отпуснат следващия кредит ще я бъде в скоро време. Там сме решили да събираме мъници и да правим различни арт ателиета, изложби и прочеее. Изобщо мислим да я използваме в полза на специалните човечета.
Имам изключителни приятели, MamaPlam и nadevda.v.l са част от тях.

# 71
  • Мнения: 434
paraplanercheto,
 
на моето приказно красиво място за почивка "Сухото дере в близост до с. Шкорпиловци" опъват палатки и много парапланеристи - Киро Тафрата- има страхотни жена и деца (май по едно време беше председател на дружеството) , Пламен - Пъната (от много време бивш парапланерист и дори преди няколко месеца му откраднаха крилото от гаража).
Съгласна съм за сбирки с ръкоделия! Предстои ни дълга и студена зима и трябва да измислим подходящи забавления!

# 72
  • Мнения: 460
Think, от Варна съм и не познавам софийските парапланеристи ( освен Боби Ангелов, който ми намери крилото, но той не лети последните години заради травма), не летя от 6г, когато разбрахме че чакаме Роско. На палатка ходим само на планина, на морето сме в Кранево, родителите ми имат бунгало в рибарското селище.
А на сбирките ще се радвам много, не винаги имам време да чета седмичната тема, уговаряте се и ви чакам Peace

# 73
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Парапланерче в кой квартал ще е къщата. Да ангажираме от сега нещо.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 351
Парапланерче в кой квартал ще е къщата. Да ангажираме от сега нещо.

Парапланерче, възползвай се.Аз мога да боядисвам , синчето успешно помага за ръчно бъркане на бетон  smile3560, щерката успешно дава акъл  и даже стихотворение ще каже   pletka.Ще донеса и знаме да го сложим на покрива  bg

# 75
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Ааааа, искам и аз! Моля всички които могат да коват и да пилят,да се готвят!
Катина, за децата вече разбрахме, казвай сега за теб! Аз да ви кажа преди нея самата - страхотно хлебче прави! Simple Smile

# 76
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ааааа, искам и аз! Моля всички които могат да коват и да пилят,да се готвят!
 

Дай подробности какво - насреща съм. Аз в това отношение мога много да се похваля.

# 77
  • Мнения: 460
 Hug
Кръстова вада се води, на 500м от обръщалото на Хладилника. Кате, Мишето ще си има помагач, дай й на Йони кал, пясък, камъчета и все строителни материали.
Любознателна, дано при вас нещата се развиват бързо.

# 78
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
О близо е и ще има все още къде да се паркира - само първата копка, нали знаеш само мъже - без присъствито на жени.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 356
а аз мога да боядисвам, като му дойде времето  Laughing

# 80
  • Мнения: 798
Ех, че хубава темичкааа...
Ами да се впиша и аз в отбора на счетоводителите.
Иначе съм завършила Френска езикова гимназия, но силно вече съм го забравила. С английския съм много по-добре. Доста години работех като счетоводител, но сега съм финансист. Обичам си работата. Интересна ми е и работата на фондовата борса и търгуването с валута или акции. Засега само виртуално... Mr. Green
Голямата ми страст са книгите. Изчела са съм цяла библиотека /без да да преувеличавам/ . Всичко без любовни романи и криминалета. И най-вече фантастика във всичките й вариации.
Танцувала съм балет, спортни танци, модерен балет...Изобщо дай ми музика и ме остави.
Много не се погаждам с цветята...с две думи умарям ги доста бързо.
Обичам котките. Модел за идилия - полегнала на диван с хубава книга, нещо сладко и котка да ми мърка в скута  Crazy
Обичам красивите неща за интериора.
Не ме е страх да си изцапам ръцете.С мъжа ми пребоядисваме цялата къща за ден...

# 81
  • Мнения: 434
Побут-
много обичам да измислям и намирам подаръци. Сега подготвям за най-добрата ми приятелка и кръсница на Иви подарък за рождения ден, който е утре. Готова съм.
Биляна много обича сирене с мед и орехи. Направила съм й ламинирано картонче с рецептата и ще й купя тефлонов тиган, защото е необходим за приготвянето на сиренето и защото няма в кухнята се тефлонов тиган.
И да добавя - ако на мен някой ми подари тиган може и да го фрасна по главата!! Но знам, че Биляна ще се зарадва.

Общи условия

Активация на акаунт