Слово на кума... предложения

  • 18 259
  • 5
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ще сме кумуве. Бих искала предварително да обмислим словото, което ще изрецитира кума.

Не познаваме мъжа на приятелката ни, така че трябва да се върти всичко около нея.

Мисля да разделим "словото" на 2, защото част от гостите не са българи.

Ако имате идеи или опит, моля споделете!

# 1
  • Мнения: 49
InaDot, не знам дали ще ти хареса това, което ти предлагам, но това са думите, с които моя мъж поздрави семейството, на което кумувахме. Разликата е, че на нас младоженецът ни беше много близък, при вас - младоженката. Но може пък да ти даде някаква идея. Ще се радвам, ако съм ти помогнала. Приятно кумуване, тръпка си е!
А краят на речта е такъв, защото тогава им пуснахме една песен, която бяхме избрали за тях.

Скъпо младо семейство ..., родители, гости!
Днешният ден някак неизбежно ме върна в деня на моята сватба. Не че си спомням много неща оттогава, но има едно нещо, за което винаги се сещам. Наш приятел ни подари едно огромно червено сърце със стрелка като ветропоказател и с думите: “Нека то да ви подсеща, че никога не трябва да губите пътя един към друг”. Тогава думите му се загубиха сред многото пожелания за щастлив живот заедно, но сърцето остана.
Днешният ден е много специален - моят най-добър приятел избра за себе си най-прекрасната жена.
Всички ние сме се събрали заедно, за да вдигнем чаши за едно ново семейство – семейство ... И да му пожелаем около него да има само умножение без деление, да има само събиране без изваждане. 
И накрая, тъй като казват, че всяко семейство трябва да има своята песен, ние с ... ви подаряваме нашата!

# 2
  • Мнения: 5 977
Радвайте се на това, което имате
и имайте това, което искате!
Горчиво!!!
***
Ако мислите, че до сега сте били щастливи,
то от тук нататък бъдете истински щастливи
сто пъти повече!
Ако до сега сте се чувствали обичани,
то от тук нататък бъдете обожавани,
чувствайте се и бъдете желани, неповторими и единствени!
Ако до сега сте мислели, че сте опознали любовта,
то нека от тук нататък я видите в целият и блясък!
Бъдете много щастливи!!!!
ГОРЧИВООООО!!!
***
На вас семейство мило, желая светли дни,
желая ви букет от рози и сбъдване на всичките мечти!
Животът ви да бъде пълен с радост, да бъде свидна вашата мечта,
желая ви прекрасна младост от името на ЛЮБОВТА!
***
Животът нека не ви плаши,
мечтите да са ви другар,
а щастието с вас да крачи,
като ваш приятел стар!!!
***
Днес, на сватбения ден,
ви приветствам умилен,
и ви желая гръмогласно,
в живота всичко най-прекрасно!!!
***
Очите ви от щастие да греят,
в сърцата ви любов да затрепти
и всички птички на света да пеят,
защото днес празнуваш ти!!!
***
Букет от нежни пожелания,
дарила бих тви с две ръце!!!
Щастие и радост желая ви от все сърце!
Живот и здраве, любов и дълги дни
и нека с рози е окичен живота ти до старини! 
***
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
Токущо преведохме на вашата банкова сметка
365 дни с късмет, здраве и щастие!!!
Използвайте ги с любов и оптимистично настроение!!!
***
Нека само обич топли вашите очи,
нека слънцето огрява дните ви с лъчи,
здравето да ви е спътник всеки божи ден
и 100 години да отбелязвате този хував ден!!!
***
Кошничка с рози, целувки от мен!!!
Поздравявам ви за празничния ден!!!
***
Бъдете най-веселите, най-щастливите,
добри и нежни, най-красивите!
Бъдете най-внимателните, най-любимите,
реални, обаятелни, най-неповторимите!
Нека се сбъдне всичко, за което мечтаете сега!
Запазете завинаги Вярата, Надеждата, Любовта!
***
Мило семейство,
Желаем ви много любов, за да е пълноценен животът ви !
Достатъчно изпитания, за да ви поддържат силни!
Много приятни изненади, за да се запази тръпката!
Достатъчно добри приятели, за да ви дават спокойствие и подкрепа!
Решителност, за да бъде всеки следващ ден от семейния ви живот по-хубав от предишния !
Честито ! Бъдете щастливи ! И да ви е много ГОРЧИВО тази нощ !
***
Нека животът ви с рози осеян е,
и нека камбани звънят,
че в този ден клитви изричате,
и един на друг се обричате,
че ще е чиста и свята ЛЮБОВТА!






Това намерих в нета, дано ти послужи за нещо  Wink

# 3
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Тези съм ги събрала по същи повод като твоя, но в крайна сметка не ги използвахме, а казахме това което ни дойде на момента, и стана по интересно. Весела сватба  bouquet


"Желаем ви звънът на чашите с вино и блясъкът в очите ви да ви съпътства през целият живот. Вярвайте в чудеса, но не разчитайте на тях! Бъдете заедно и се обичайте! По вода да ви върви, а корабът на живота ви да се товари с любов, пари и късмет! Бъдете най-веселите, най-щастливите, добри и нежни, най-красивите! Бъдете най-внимателните, най-любимите, реални,обаятелни, най-неповторимите! Бъдете и добри и строги и слаби и силни! Да сте живи и здрави, много щастливи и да плавате славно по-бурното море на живота, въоръжени с "любов и разбирателство", в което да се разбива всяко цунами. Нека се сбъдне всичко за което мечтаете сега!
Запазете завинаги ВЯРАТА, НАДЕЖДАТА и нейно величество МЪДРОСТТА!!!!! На добър път от сега нататък, заедно!!!"



1) " В младостта щастието има дъх на напъпили рози,
в зрелостта -аромата на опияняващото червено вино,
в старостта-тъгата и очарованието на кървавия залез на слънцето! Пожелаваме ви заедно да усетите аромата на розите, да отпиете от виното и да изживеете залеза"

2)Пожелаваме ви любов, за да е пълноценен животът ви!
Достатъчно изпитания,за да ви поддържат силни!
Много приятни изненади, за да се запази тръпката!
Достатъчно добри приятели, за да Ви дават спокойствие и подкрепа!



Драги гости, вашето присъствие тук прави още по хубав този и без това прекрасен ден. Уважаеми родители, за вас е радостта, че децата ви се намериха в любовта.
Скъпи младоженци, нека любовта ви бъде достатъчно модерна за да оцелее през времето и също толкова старомодна за да остане вечна. Позволете ми да благодаря от ваше име на всички които споделят с вас този ден и да им пожелая много здраве и щастие.
На вас приятели/обръщението е към младоженците/ желая много здраве за да се радвате на живота, много сили за да се борите с трудностите и много любов за да чувствате че сте живи.
За вас ще вдигнем чаши с тежко пиво
За любовта ви... наздраве и... горчиво!

ГОРЧИВО!
КАКВО МУ ТРЯБВА НА ЧОВЕК В ТОЯ ЖИВОТ, ЗА ДА Е ЩАСТЛИВ?
ТРЯБВАТ МУ САМО 7 НЕЩА: ХЛЯБ И ДОМ, ВОДА И ОГЪН, ЛЮБОВ И СВОБОДА И ДЕЦА, ЗА ДА ОСМИСЛЯТ ВСИЧКО ОСТАНАЛО.
ДА ПОЖЕЛАЕМ НА НАШИТЕ СКЪПИ МЛАДОЖЕНЦИ В ДОМА НА ТЯХНАТА ЛЮБОВ ВИНАГИ ДА ГОРИ ОГЪН, ЗА ДА Е ТОПЛО И СВЕТЛО;
ВИНАГИ ДА Е ПРЕСЕН ХЛЯБА НА РАЗБИРАТЕЛСТВОТО - ЖИВИТЕЛНАТА ВОДА НА РАДОСТТА;
СВОБОДАТА ПРИ ТЯХ ДА Е СТОПАНИН, А НЕ ГОСТЕТИН, А НА ТРАПЕЗТА ИМ ВИНАГИ ДА ИМА И МЯСТО, И СЪРЦЕ, И ВИНО ПОНЕ ЗА ОЩЕ ДВАМА - ЗА БОГ И ЗА ДОБЪР ПРИЯТЕЛ.
И НЕКА ВСИЧКО ТОВА Е БЛАГОСЛОВЕНО С ДЕЦА, ЗАЩОТО КАКЪВ Е СМИСЪЛЪТ НА ЖИТЕНОТО ЗЪРНО, АКО НЕ СЕ ПРЕВЪРНЕ В ЖИТЕН КЛАС?
ДА ОТПИЕМ ГЛЪТКА ВИНО - ТЕЧНОСТТА, РОДЕНА ОТ СВЕЩЕНИЯ БРАК НА ЗЕМЯТА И СЛЪНЦЕТО, И НЕКА НАШИТЕ ДОБРИ ПОЖЕЛАНИЯ КЪМ............................../имената на младоженците/ ДА БЪДАТ И ДА ПРЕБЪДАТ, КАКТО ЩЕ БЪДЕ И ЩЕ ПРЕБЪДЕ ТЕХНИЯ БРАК !
НАЗДРАВЕ!!!



1.
Скъпи младоженци, днес вие създадохте семейство – доброволен съюз на верността и любовта.
Вземетe даровете на първите щастливи дни и ги пренесете през годините на дългия съвместен живот. Запомнете, щастието на любовта разкрива в човека всичко красиво и чисто, заставя да звучат с меден глас най-нежните струни на неговата душа.
Нека Вашите стъпала от стълбата на живота бъдат взаимното разбиране, уважение и доверие един към друг.
Помнете – ключът на щастието е във вашите ръце! Не го губете, дубликати няма!
Пазете се един друг и вятърът на времето няма да угаси Вашата нежна и чиста любов!
Нека всички години на съпружеския Ви живот да бъдат сладки и приятни, като това вино в чашите ни!

Наздраве и горчиво!
-------------------------------
 
Скъпи младоженци, уважаеми родители, драги гости!

Да произнесеш първия сватбен тост е отговорна и почтена задача и аз съм щастлив да направя това за младото семейство, като от все сърце ги поздравявам с встъпването в законен брак.
Не случайно хората казват, че с любимия и в колибата е рай. Това означава, че и най-горчивата чаша може да бъде подсладена с любов.
Искрено и от цялото си сърце Ви желая съюзът сключен между вас двамата да бъде съюз на любовта, ума, радостта и взаимопомощта във вашия дълъг семеен живот!
Пожелавам Ви да виждате своето щастие в щастието на другия и да благодарите за времето, в което съдбата Ви е запознала!
За Вашето щастливо настояще и безоблачно бъдеще!

Наздраве и горчиво!
Любовта е чудно нещо, идва без да пита,
чувстваш става ти горещо и сърцето се оплита.
В този ден тъй свят, тържествен, всички ний ликуваме
повод имаме божествен, сватба да празнуваме!!!
името на булката - жената в бяло, приказно красива
името на младоженеца- вечно неин и изцяло
двойка тъй щастлива!
Тя съпруга, той съпруг, влюбени един във друг,
"аз съм с теб" изричайте,
вярвайте един във друг и много се обичайте!!!
Желаем ние от сърце много здраве младост ...
скоро с бебе на ръце и безкрай семейна радост!!!

"Мило семейство,
Бъдете здрави, весели и щастливи,
и нека този ден никога не се повтори в живота Ви"

"Да вдигнем чашите с вино,
да дъде вечна любовта Ви,
и нека в бъдните години
не угасва любовта ..."

"Мило семейство,
Бъдете здрави, весели, щастливи,
Обичайте се, помагайте си, отгледайте дечица!
Поздравяваме Ви в този прекрасен за Вас ден и вдигаме чаши за Ваше здраве!"

"Казват, че щастието е последна спирка,
казват, че то е само начин на пътуване,
на Вас и Вашето семейство пожелаваме Приятен път!"

Надявам се да съм помогнала.
Весел празник!


БЪДЕТЕ НЕРАЗДЕЛНИ КАТО СИАМСКИТЕ БЛИЗНАЦИ,ВЕРНИ КАТО ЛЕБЕДИТЕ,ДЪЛГОЛЕТНИ КАТО ОРЛИТЕ! БЪДЕТЕ ВОЛНИ И СВОБОДОЛЮБИВИ КАТО ПТИЦИТЕ И ЛЕТЕТЕ В СВОЯ ЖИВОТ!
Приятно изкарване  и много емоции 
Скъпо младо семейство ......, родители, гости!
Днешният ден някак неизбежно ме върна в деня на моята сватба. Не че си спомням много неща оттогава, но има едно нещо, за което винаги се сещам. Наш приятел ни подари едно огромно червено сърце със стрелка като ветропоказател и с думите: “Нека то да ви подсеща, че никога не трябва да губите пътя един към друг”. Тогава думите му се загубиха сред многото пожелания за щастлив живот заедно, но сърцето остана.
Днешният ден е много специален - моят най-добър приятел избра за себе си най-прекрасната жена.
Всички ние сме се събрали заедно, за да вдигнем чаши за едно ново семейство – семейство ...... И да му пожелаем около него да има само умножение без деление, да има само събиране без изваждане. 
И накрая, тъй като казват, че всяко семейство трябва да има своята песен, ние ви подаряваме нашата!
Скъпи младоженци,

Днес е първият Ви семеен празник! Тържество на любовта, доверието и хармонията между Вас!

Честит да е пътят по който ще вървите, благословен да е домът Ви, който ще градите заедно! Здрави и умни да са децата, които ще създадете и отгледате заедно! Чисти и нежни да са мислите Ви един към друг! Пазете откровението между Вас, уважението и искреното си приятелство!
Пазете голямата си любов, топлината на чувствата и пламъка на страстта! Мечтайте един за друг, вдъхновявайте се един от друг!
По-често си казвайте "Обичам те!", защото това са вълшебни думи, които казани от сърце, могат да изтрият всяка лоша дума и бликнала сълза. Ценете моментите, в които сте заедно, дръжте се за ръце, подкрепяйте се и си помагайте!
Отделяйте време да си говорите, да мечтаете, да използвате въобръжението си! Споделяйте си всичко, което искате да си кажете! Уважавайте се, вярвайте си и се обичайте! Това са истинските съкровища, които притежавате! Защото животът не се измерва с богатства и пари, нито с броят на вдишванията които правите,а с мигове ( като днешния ден ), които спират дъха Ви!

Бъдете истински щастливи!
Горчиво!

Скъпи мои приятели,

Щастлива съм, че в този ден съм до Вас, виждайки Ви така прекрасни и влюбени! Била съм до Вас и в мигове на радост, и в мигове на тревога и болка. Ще бъда до Вас винаги, когато имате нужда от помощ, съвет, мила дума или просто от приятел! Благодаря Ви, че ми отредихте най-важната роля днес (след Вашата, разбира се)! За мен е чест да бъда Ваша приятелка и кума!

Това което искам да Ви пожелая, няма да прочетете в никоя поздравителна картичка. А всъщност, онова което не се изписва в картичките е най-главното: любов, доброта, вярност и всичко, което украсява живота и искрено ни радва. Това е смехът на дете, майчина усмивка, тихият ромон на дъжда, топлината на слънцето. Вълнувайте се от загадъчната светлина на луната, вълшебното проблясване на звездите, танца на снежинките през зимата и омайващия аромат на цветята. Нека във Вашия дом има мир и съгласие, нека Вашите деца Ви радват, родителите Ви да бъдат здрави, а приятелите Ви верни! Дано очите Ви са винаги отворени за да уловят многоцветието на живота, а сърцата Ви - изпълнени с любов и състрадание към хората! Дано душите Ви никога не познаят самотата и скръбта! Нека по стъклата на Вашия прозорец, нежно се стича дъжда и меко по перваза да се трупа белия сняг! Дано никога в тях да не се блъскат ураганите на бедите!
Искрено Ви желая, винаги, на всички празници, както днес, да бъдете заедно, един до друг. До Вас да са Вашите родители, близките Ви и вашите приятели! На Вас и на всички тях, желая вяра, здраве и щастие!
Честито!
Уважаеми гости, за мен е чест да се изправя пред вас.
Предпологам че трябваше да кажа чест и удоволствие,
но ако бъда абсолютно честен,
Мисля че удоволствието ще дойде след като свърша речта.
Но вие не искате да ви говоря за проблемите си;
Искате да говоря за щастливата двойка ето тук срещу мен.
Затова думите ми са насочени само към тях.
Чувал съм че човек не трябва да избира за спътник в живота човек с който може да живее, а трябва да избере този без който не може да преживее нито миг. Не знам дали това се случва често но вярвам че се е случило на вас .Тук има толкова хора които ви обичат и ви желаят цялото щастие на света а в главите им блестят прекрасни идеи за вашето бъдеще. Аз не знам какво ще бъде то, но знам че след 20тина години, много неща ще се случват без някой да е можел да ги предвиди днес. Но каквото и да стане, и където и да бъдете, помнете че имате взаимната си любов, и вървете напред заедно с нея.Така че с това наум, Искам да ви пожелая само едно: 'нека любовта ви бъде достатъчно модерна за да оцелее през времето и също толкова старомодна за да остане вечна’.

Скъпи младоженци,

Днес е първият Ви семеен празник! Тържество на любовта, доверието и хармонията между Вас!

Честит да е пътят по който ще вървите, благословен да е домът Ви, който ще градите заедно! Здрави и умни да са децата, които ще създадете и отгледате заедно! Чисти и нежни да са мислите Ви един към друг! Пазете откровението между Вас, уважението и искреното си приятелство!
Пазете голямата си любов, топлината на чувствата и пламъка на страстта! Мечтайте един за друг, вдъхновявайте се един от друг!
По-често си казвайте "Обичам те!", защото това са вълшебни думи, които казани от сърце, могат да изтрият всяка лоша дума и бликнала сълза. Ценете моментите, в които сте заедно, дръжте се за ръце, подкрепяйте се и си помагайте!
Отделяйте време да си говорите, да мечтаете, да използвате въобръжението си! Споделяйте си всичко, което искате да си кажете! Уважавайте се, вярвайте си и се обичайте! Това са истинските съкровища, които притежавате! Защото животът не се измерва с богатства и пари, нито с броят на вдишванията които правите,а с мигове ( като днешния ден ), които спират дъха Ви!

Бъдете истински щастливи!
Горчиво!

# 4
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Благодаря много за предложенията!

# 5
  • Мнения: 690
мъжа ми в неговите речи винаги включва "Пожелаваме ви много здраве, останалото ще си го купите от Супермаркета (Метро, Илиенци.. според случая)", а като кумувахме използва крилатите фрази на Бранислав Нушич " Бракът е скок при който не е важно колко високо ще скочиш, а как ще паднеш" и за малко хумор "Автобиографията на мъжа свършва там, където започва брака му".

Иначе речта трябва да е балансирана, малко стандартни фрази, малко оригиналност и малко хумор и това всичко не много дълго, за да не досади и за да не избълва твърде много глупости  hahaha

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт