Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 24 окт. 2007, 18:16 ч.

Спешен въпрос за крем-карамела!!!!

• 816
  • 11
  •   1
Отговори
  • София-Париж-София
МОля ви, помагайте, как се прави карамела, който се слага на дъното!!! Знам, че се карамелизира захар, но КАК-правих току що опит-нищо не стана. Колко захар, на водна баня ли, колко вода???? Моля ви, че ще ми хартиса цялата смес за крем-карамела, а така съм му се наточилааа

# 1
1 1/2 ч.ч. захар слагам в тавичката (аз в тавичка го правя, не във формички). Слагам във фурната да се карамелизира. Изваждам. Оставям леко да изстине, польосвам другата смес отгоре и пека на водна баня.

# 2
  • София-Париж-София
и аз бях тръгнала в тавичка да го правя. Пъхнах сега захарта във фурната, дано да стане. Трябва ли да я бъркам нещо?

# 3
Ами аз не я бъркам. Само ако случайно има купчинка, която по-бавно се разтапя, разклащям леко тавата наляво-надясно.

# 4
  • София-Париж-София
  bouquet Благодаря ти, имам вече карамел!!!

# 5
Извинявам се за тъпия въпрос, но като се пече в тавичка, пак ли на водна баня?

# 6
  • Софийското поле
Може ли да се включа с въпрос?
Колко вода слагате в долната тава/ за водната баня/?  До къде на купичките да стига?
Благодаря !

# 7
  • София
Крем карамелът се пече задължително на водна баня.,без значение дали се прави в тава или в купички.Водата я слагам на око в долната тавичка,но горе долу трябва да  е до половината.Успех!
Задължително условие ,че водата не трябва да завира.Намаляват се градусите,може и за кратко да се отвори вратата на фурната.

# 8
  • Софийското поле
Благодаря!

# 9
  bouquet Благодаря ти, имам вече карамел!!!

За нищо Wink Приятно хапване.

# 10
  • София
да попитам и аз  Blush
колко време го печете карамела? Аз правих миналата седмица и го пекох повече от час и половина на 150 градуса, като накрая го качих на скарата за да може да се получи хубава коричка от горе.

# 11
  • Torino,IT
Здравей

при печенето слагам вода до половината на купичките (тавата, защото купички нямам  Cry и се налага да го правя в тава..)
По принцип го пека за около 50-60 мин на ниски градуси, обикновено започвам на около 180 и след около 10 мин го намалявам на 150. и така го пека до края. Така водата не ми кипва. А захарта карамелизирам 1 чаша захар в тавата, бъркам и постепенно се разтапя, става един кафяв гъст сироп, който си го разливам по цялата тава, така че да обхване дъното.
Успех!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт