кога свикнахте, че сте майки?

  • 3 671
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 440
Ами като се роди голямата ми дъщеря разбрах,че съм майка,а свикнах с това едва след месец,два.

# 61
  • Мнения: 2 663
Може да ви звучи силно, но се почувствах майка в момента , в който разбрах , че съм бременна  Peace
Вече когато се роди сина ми разбрах и какво е да си майка и със всеки изминал ден го осъзнавам все повече  и повече.Неповторимо е!Още по-щастлива съм, че успях да запазя и детското в себе си, останах луда глава и се научих да съчетавам двете неща без да си пречат

# 62
  • Мнения: 1 467
Не знам защо дори не съм си задавала този въпрос. Може би веднага съм свикнала. За мен майчинството е единственото нещо, което не се подлага под съмнение, а любовта към бебето е толкова безбрежна и единствена някакси.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 097
Не мога да определя точно. С течение на времето все повече и повече...
Първите 1-2 месеца и при мен бяха като насън  Crazy
Никога обаче не съм се притеснявала как ще се справя. Сякаш съм отгледала няколко деца преди това  Wink

# 64
  • Мнения: 412
Аз свиквам всеки ден,всеки час и минута.Може би до края на живота си ще свиквам малко-по малко......
Мда, и аз така мисля. Първите няколко месеца винаги на шега ги сравнявам с гледането на Тамагочи. Правех всичко машинално, защото така би трябвало. Явно и моя майчински инстинкт не е бил на ниво. В последствие, когато нещата започнаха да навлизат в нормалния си ритъм, когато се научих какво му харесва на малкото бебе, а сега - растящо и развиващо се дете, когато се научих с негова помощ да правя толкова много неща, когато прескочих тежката дупка, в която бях пропаднала......Сега преливам от любов и тя става все по-силна и всеотдайна с всеки изминал ден. .....чак се плаша от мащаба на чувствата си..... Rolling Eyes Shocked Twisted Evil

# 65
  • Мнения: 474
Може би когато малкият вдигна температура от зъбките, аз обаче полудях от безпокойство. Не спах почти 2 денонощия и осъзнах, че никога за никого не съм се притеснявала така. И след това, когато съзнателно започна да ми вика "мама".

# 66
  • Мнения: 2 723
ПО време на коликите му си дадох сметка, че искам да му помогна с цената на всичко и не мога. За първи път в живота ми толкова силно ме заболя заради някой друг.
Сега с номер 2 се разнежих още като го видяхме на ултразвука

# 67
  • Мнения: 9 973
още не съм-храня,преобувам,къпя и това е.може би като се заиграем? newsm78

# 68
  • Мнения: 354
В момента в които го видях, осъзнах че живота ми се променя и осмисля 

# 69
  • Мнения: 554
Почти веднага, то с хубавите неща се свиква бързо  Grinning

# 70
  • Мнения: 353
Още като си го видях за пръв път.

# 71
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Всъщност ... някък и досега не се чувствам като майка, а по - скоро като приятел на сина си.Приятел, който трябва да се погрижи дечко да научи, всичко необходимо, за да се чувства добре в живота си.Понякога обаче ми е ужасно трудно Sad Поглеждайки в очите му имам чувството, че знае много повече отколкото аз бих научила до края на живота си и се чудя каква е моята роля в неговият живот.Мисля си, че Господ го е пратил при мен, за да научи мен на нещо, а не аз него на каквото и да било....
Другото което знам, е че бих дала и живота и смъртта си за него и че ако не дай си Боже се разделим, няма да доживея и до следващият ден!

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз свиквам всеки ден,всеки час и минута.Може би до края на живота си ще свиквам малко-по малко......
Peace

# 73
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз мога само да кажа, че съм щастлива, че станах майка въпреки трудностите!
Имах много проблеми с раждането на сина си, а и сега гледам едно слънчице, което все още е без конкретна диагноза. От момента, в който си го взех вкъщи мога да кажа, че се почувствах майка. Всеки миг, в който погледна в очите детето си и видя усмивката му се чувствам безкрайно щастлива и някак ...... завършена жена.

# 74
  • Мнения: 177
Аз още не съм свикнала напълно. Често като го гледам, плача от умиление. И вътрешният ми глас ме пита - ще се справиш ли.

Общи условия

Активация на акаунт