Страхотен Кекс!

  • 66 344
  • 182
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 318
А дали има възможност това кексче да се изпече в обикновена тава, нямам форма за сладкиши, а много ме съблазнява ooooh! ooooh!

# 61
  • Мнения: 2 724
Аз ли нещо не разбирам или се сегуваш?  33uu

# 62
  • Мнения: 2 476
интересни рецепти------->  http://---цензуриран-спам---/f.php?f=Shiroka%20polqna
Аз ли нещо не разбирам или се сегуваш?  33uu
 


 newsm78 newsm78 newsm78

# 63
  • Мнения: 2 476
А дали има възможност това кексче да се изпече в обикновена тава, нямам форма за сладкиши, а много ме съблазнява ooooh! ooooh!


Може защо да не може и да пуснеш снимка да видим после,но да е малка тавичка  Peace и дълбока  Peace

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря за рецептата!  bouquet
Кекса се получи чуден.
СЛожих малко повече масло и на мен лично ми стана мазничък, но мъжо - мммм...много го хареса  chef .
А дали има възможност това кексче да се изпече в обикновена тава, нямам форма за сладкиши, а много ме съблазнява ooooh! ooooh!
Пекох го в малка тава, понеже формата ми за кекс е много малка. Получи се Simple Smile.
Снимки нямам обаче.

# 65
  • Балчик
  • Мнения: 249
  Момичета и аз реших да се пробвам вчера с този кекс, но нещо не ми се получи. Във фурната изглеждаше страхотно. Като го извадих обаче спадна на половина и стана сбит, не е мекичък. Общо взето децата пообраха орехите отгоре. Не знам какво не направих както трябва.

# 66
  • Мнения: 2 577
Не знам какво точно си объркала
Аз съм го правила вече три пъти, но втория път и на мен не ми се получи
Моята грешка обаче си я знам: яйцата директно от хладилника тръгнах да ги разбивам и съответно белтъците не можах добре да ги направя на сняг, и резултата - кекса сбит

# 67
  • Балчик
  • Мнения: 249
Май и при мен ще е нещо такова. Яйцата ги взех от магазина, но там са били в хладилника явно. След половин час взех да го правя. И при мен не се рзбиха много добре белтъците. Другият път ще си приготвя от вечерта продуктите. Пък дано се получи.

# 68
  • Мнения: 7 416
     Много интересно!Досега винаги нарочно съм охлаждала яйцата преди биене......
     При мен ,когато не се получава(даже и не си спомням,кога е било за последно...  33uu),слагам в белтъците няколко капки лимонов сок и се бият перфектно!Важното  е да няма остатъци от мазнина там,където (и с каквото) се бият белтъците. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 22 867
Аз също разбивам яйцата винаги направо от хладилника. Не си спомням да се е проваляло  разбиването им на сняг. Вероятно някаква друга е причината newsm78

# 70
  • Мнения: 2 724
     Много интересно!Досега винаги нарочно съм охлаждала яйцата преди биене......
     При мен ,когато не се получава(даже и не си спомням,кога е било за последно...  33uu),слагам в белтъците няколко капки лимонов сок и се бият перфектно!Важното  е да няма остатъци от мазнина там,където (и с каквото) се бият белтъците. Simple Smile
Освен това не трябва да попада жълтък, не стават на сняг ,колкото и да ги разбиваш.

# 71
  • Мнения: 7 416

Освен това не трябва да попада жълтък, не стават на сняг ,колкото и да ги разбиваш.
  Абсолютно! Peace

# 72
  • Мнения: 2 577

Освен това не трябва да попада жълтък, не стават на сняг ,колкото и да ги разбиваш.
  Абсолютно! Peace

Ами аз тъй като това за жълтъка го знам, винаги много внимавам, обаче понякога не ми се разбиват добре  newsm78
Останала съм с убеждение, че някъде съм чела за температурата като проблем, ама може и да бъркам
Знам ли защо не винаги ми се получава "снега"
Ще пробвам при следващия проблем с лимонов сок. Благодаря Селма за съвета ,не го знаех този трик Grinning

# 73
  • Мнения: 577
днес прочетох рецептата и направих кекса.много благодаря на ели bouquetтова е най-хубавият кекс който някога сьм правила.спазих рецептата ,единствено не добавих орехи защото мьжа ми много не обича ядки.а ето и снимка

п.с.извинявам се за размера на снимката,но и идея си нямам как да я намаля Embarassed

# 74
  • Мнения: 3 562
При мен първият опит беше провал, но сега съм решила да пробвам още веднъж, като съм изкарала яйцата да станат със стайна Т.
Тъй като формичката ми е малка /първият път пекох в ел.тенджера/ ще намаля яйцата на три и др.продукти пропорционално, пък да видим какво ще стане, а и вместо орехи ще сложа фъстици Laughing

Общи условия

Активация на акаунт